statystyki

Kodeks postępowania cywilnego z komentarzem

Kodeks postępowania cywilnego z komentarzem to najświeższe opracowanie prezentujące ujednolicony tekst kodeksu i omawiające blisko 150 zmian do cywilnej ustawy procesowej, które właśnie w maju wchodzą w życie. Dla przedsiębiorców największe znaczenie ma z pewnością zniesienie odrębności postępowania gospodarczego. Jednak e-booka powinni mieć w swoich biblioteczkach nie tylko właściciele firm czy prawnicy, ale każdy, kto może być uczestnikiem procesu cywilnego.

Publikacja: 14 czerwca 2012, 13:09 Aktualizacja: 18 marca 2013, 14:05

e-book: Kodeks postępowania cywilnego z komentarzem

źródło: DGP
e-book: Kodeks postępowania cywilnego z komentarzem

z YetiPay tylko: 149.90 zł

E-book zawiera m.in.:
- omówienie niemal 150 najnowszych zmian (obowiązujących od 3 maja 2012 r.)
- ujednolicony tekst ustawy i wyjaśnienia eksperta
- zmienione przepisy dotyczące każdego uczestnika procesu w sądzie cywilnym (m.in. obowiązek dołączania dowodów już do pozwu)
- konsekwencje prawne likwidacji odrębnego trybu rozpoznawania spraw między przedsiębiorcami
- skutki nowych uregulowań dotyczących postępowania upadłościowego


Autor szczegółowo omawia zwłaszcza te zmiany, które powinny przyczynić się do uporządkowania i przyspieszenia postępowania w sądach cywilnych. Zwraca też uwagę na to, jaki wpływ mają nowe przepisy na strategię procesową stron, i precyzuje sytuacje, w których niedotrzymanie terminów może spowodować pominięcie dowodów w sądzie. Przybliża również skutki zniknięcia z polskiej procedury cywilnej krytykowanego od dawna odrębnego trybu prowadzenia spraw gospodarczych.

O autorze:
Łukasz Sobiech – radca prawny, specjalizuje się w prawie administracyjnym, cywilnym i gospodarczym ze szczególnym uwzględnieniem postępowań sądowych.

432 stron

Zapytaj o licencje
Zapisz się na bezpłatny newsletter