Oscary 2018: Zobacz zwycięzców tegorocznej gali! [ZDJĘCIA]

Amerykańska Akademia Filmowa ogłosiła podczas uroczystej gali w Los Angeles tegorocznych laureatów najbardziej prestiżowych nagród w świcie kina. Oscarowa statuetka dla najlepszego filmu trafiła do twórców filmu "Kształt wody" w reż. Guillermo del Toro. Za najlepsze zdjęcia hollywoodzkie jury uznało te wykonane do „Blade Runner 2049". Najlepszym aktorem okazał się Gary Oldman („Czas mroku"), zaś aktorką - Frances McDormand („Trzy billboardy za Ebbing, Missouri"). Pełną listę zwycięzców znajdziecie TUTAJ

Guillermo del Toro 2

autor: PAUL BUCKżródło: PAP/EPA

Najlepszy film: "Kształt wody" w reż. Guillermo del Toro

"Kształt wody" w reż. Guillermo del Toro został w niedzielę nagrodzony Oscarem dla najlepszego filmu. Baśniowa opowieść z zimną wojną w tle została doceniona też m.in. za reżyserię.

Film del Toro okazał się lepszy od m.in. "Czasu mroku" Joego Wrighta, "Lady Bird" Grety Gerwig, "Trzech billboardów za Ebbing, Missouri" Martina McDonagha, "Tamtych dni, tamtych nocy" Luki Guadagnino i "Dunkierki" Christophera Nolana.

"Kształt wody" - baśniowa opowieść o miłości między niemową (Sally Hawkins) a wodnym stworem z zimną wojną w tle - miała szansę łącznie na 13 statuetek. Do twórców powędrowały ostatecznie cztery z nich: za najlepszy film, reżyserię, scenografię i muzykę.

"Kształt wody" w reż. Guillermo del Toro od początku był faworytem tegorocznego rozdania nagród. Baśniowa opowieść z zimną wojną w tle jest nominowana aż w 14. kategoriach, m.in.: najlepszy film, reżyser, scenariusz oryginalny, pierwszoplanowa rola żeńska (w niemej kreacji Sally Hawkins), drugoplanowa rola żeńska (Octavia Spencer), drugoplanowa rola męska (Richard Jenkins jako wykluczony ze społeczności gej). Twórcy filmu mają szanse także na statuetki w tzw. kategoriach technicznych - w tym chociażby za najlepszą scenografię, muzykę, kostiumy, zdjęcia, dźwięk i montaż.

statystyki

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!