Podróż

Podróż (z łaciny zwana peregrynacją, z francuskiego wojażem) – zmiana miejsca pobytu na odległe.


 • Zmiana uczestnika wyjazdu w trakcie trwania wycieczki? To może być trudne

  Zmiana uczestnika wyjazdu w trakcie trwania wycieczki? To może być trudne

  Kupiłem wycieczkę objazdową wraz z dodatkowym tygodniem wczasów. Podczas objazdówki źle się czułem i chciałem zrezygnować z pobytu, oddzielnie dokupionego w tym samym biurze podróży. Chciałem wrócić do domu razem z turnusem objazdowym, a na swoje miejsce znalazłem chętną osobę, która była z nami na objeździe – pisze pan Wiktor. Powiedziano mi, że zamiana jest niemożliwa, gdyż jest za późno na załatwienie formalności. Przypuszczam, że nawet nie próbowano nic zrobić w mojej sprawie. Chciałbym wiedzieć, czy możliwa jest zmiana osoby na zagranicznej wycieczce, a także – na jakich zasadach możliwy jest zwrot biletu kupionego z wyprzedzeniem w tanich liniach lotniczych.

  czytaj więcej

 • PKP Intercity jedzie na zakupy. Będzie tabor za 2,5 mld

  PKP Intercity jedzie na zakupy. Będzie tabor za 2,5 mld

  Spółka do 2020 r. planuje kupić i zmodernizować ponad pół tysiąca wagonów, 60 lokomotyw i wyremontować 15 stacji serwisowych.

  czytaj więcej

 • Polskie biura turystyczne pomogą Dubajowi

  Polskie biura turystyczne pomogą Dubajowi

  Emirat chce podwoić liczbę gości z naszego kraju. Będą nowe połączenia lotnicze i pieniądze na promocje.

  czytaj więcej

 • Kiedy nocleg na koszt szefa będzie opodatkowany

  Kiedy nocleg na koszt szefa będzie opodatkowany

  Handlowiec, któremu pracodawca pokryje wydatki na kwaterę poza siedzibą firmy, nie zapłaci z tego tytułu PIT. Więcej problemów czeka pracowników oddelegowanych , w tym budowlańców. Mogą oni jednak liczyć na przychylność sądów administracyjnych.

  czytaj więcej

 • Stałe miejsce pracy na budowie to czasem kilka różnych inwestycji

  Stałe miejsce pracy na budowie to czasem kilka różnych inwestycji

  Investment sp. z o.o. zajmuje się działalnością budowlano-remontową. Swoje usługi wykonuje w kraju i za granicą – wszystko zależy od tego, gdzie uda się jej wygrać przetarg. Ma zaufanych pracowników, z których usług korzysta najchętniej, a jedynie w miarę potrzeby szuka pracowników na lokalnym rynku pracy wyznaczonym przez miejsce inwestycji. Tym samym pracownicy spółki często podróżują. Zazwyczaj są to wyjazdy dość długie (kilka-kilkanaście miesięcy), ale zdarzają się też wyjazdy krótkie (poniżej jednego miesiąca).

  czytaj więcej

 • Węgierska władza pokazuje jak się pozbyć wolnych mediów

  Węgierska władza pokazuje jak się pozbyć wolnych mediów

  Największy opozycyjny dziennik na Węgrzech miał kłopoty finansowe. Ale to nie dlatego został zamknięty. Sobota 8 października musiała być dziwnym dniem dla pracownic i pracowników największego opozycyjnego dziennika na Węgrzech „Népszabadság”.

  czytaj więcej

 • Kolej w hiperpętli, czyli pogoń za branżą moto

  Kolej w hiperpętli, czyli pogoń za branżą moto

  Pociągi nie są tak seksowne jak samochody. Większość wynalazków przejeżdża z dróg na tory, a nie odwrotnie. Nawet hyperloop to projekt, który przyszedł spoza świata kolei.

  czytaj więcej

 • Senyszyn dla DGP: Bronię Polaków przed kaczystami i oszołomami [WYWIAD]

  Senyszyn dla DGP: Bronię Polaków przed kaczystami i oszołomami [WYWIAD]

  - Czuję żal, że nie ma mnie już w polityce. Bo ona jest narkotykiem i afrodyzjakiem. Z tego nałogu trudno się wyleczyć, więc piszę blogi, felietony, komentuję rzeczywistość na portalach społecznościowych - mówi w wywiadzie dla DGP Joanna Senyszyn, profesor nauk ekonomicznych, polityk SLD.

  czytaj więcej

 • Załoga PWPW pod specjalnym nadzorem

  Załoga PWPW pod specjalnym nadzorem

  Pracownicy Polskiej Wytwórni Papierów Wartościowych mieli w tym roku wiele okazji, aby przekonać się, że nowe kierownictwo jest hojne dla lojalnych i bezwzględne dla tych, którym nie ufa. Przypomniały też o swoim istnieniu osłaniające Wytwórnię służby kontrwywiadu. A w tle tego wszystkiego są nowe, zagraniczne kontrakty polskiego producenta, zwłaszcza współpraca z Armenią.

  czytaj więcej

 • Kielecka „Harper” jest przejmującym studium kobiety po przejściach

  Kielecka „Harper” jest przejmującym studium kobiety po przejściach

  TEATR IM. ŻEROMSKIEGO | Dzięki przenikliwej reżyserii Grzegorza Wiśniewskiego i znakomitej roli Magdy Grąziowskiej kielecka „Harper” staje się przejmującym studium kobiety po przejściach

  czytaj więcej

 • zobacz więcej wyników

Galeria

Inne

e-Booki - elektroniczne poradniki Gazety Prawnej