hotele

Baza artykułów znajdująca się w serwisie dotycząca tematu hotele. Najnowsze wiadomości i informacje dotyczące hotele.
Znajdź informacje dla siebie w naszym katalogu tematów.


 • Ikea urządzała domy, teraz je buduje

  Ikea urządzała domy, teraz je buduje

  Choć specjaliści ostrzegają, że branża deweloperska musi wkrótce przygotować się na hamowanie, nie brakuje nowych chętnych do wejścia w biznes mieszkaniowy. Na podbój rynku mieszkaniowego rusza Vastint Poland, spółka należąca do grupy Inter Ikea. Firma, która do tej pory skupiała się na biurach i hotelach, przygotowuje właśnie dwa pierwsze projekty mieszkaniowe w Polsce.

  czytaj więcej

 • Oto nowa ideologia: Wszyscy jesteśmy kapitalistami

  Oto nowa ideologia: Wszyscy jesteśmy kapitalistami

  Mówisz „Uber”, myślisz „protesty taksówkarzy”. Słusznie, ale nie do końca. „Uberyzacja” to znacznie szersze zjawisko, które już od dawna rozlewa się na inne branże. Wkrótce zainfekuje także twoją. Czy należy się tego obawiać?

  czytaj więcej

 • Kusiciele z bronią: Dziennikarze żołnierzami koncernów zbrojeniowych w walce o kontrakt

  Kusiciele z bronią: Dziennikarze żołnierzami koncernów zbrojeniowych w walce o kontrakt

  Wielkie firmy zbrojeniowe zarabiają wielkie pieniądze. W swojej grze o kontrakty chętnie wykorzystują także dziennikarzy. Pieniądze, które się przewijają przy zakupie broni i wszelkiego rodzaju sprzętu dla wojska, są olbrzymie. Także w Polsce. Oto kilka przykładów: na zakup śmigłowców wielozadaniowych mamy wydać ok. 13 mld zł – taką kwotę podawali poprzedni włodarze Ministerstwa Obrony Narodowej z ministrem Tomaszem Siemoniakiem na czele.

  czytaj więcej

 • Proletariusze są zmęczeni, czyli awans społeczny po transformacji ustrojowej w Polsce

  Proletariusze są zmęczeni, czyli awans społeczny po transformacji ustrojowej w Polsce

  Zastanawiam się, co się stało z tą przewodnią siłą narodu, proletariacką, chłoporobotniczą, która całkiem poważnie mówiąc, była przed paroma dekadami napędem polskiego społeczeństwa. Jeśli jej już nie ma, gdzie się podziała? W którą stronę skręciły jej dzieci? Pokończyły wyższe szkoły i awansowały? Potworzyły firmy, zatrudniły mniej zaradnych od siebie, przechodząc na wrogą stronę kapitalistycznych wyzyskiwaczy? A może odpłynęły w stronę Wysp Brytyjskich razem z falą akcesyjnej emigracji? Wszystko to prawda, ale nie do końca. Błądzimy, szukając odpowiedzi, podobnie jak – jako społeczeństwo – wciąż szukamy swojej drogi.

  czytaj więcej

 • NSA potwierdza: Odsprzedaż noclegów także z VAT marża

  NSA potwierdza: Odsprzedaż noclegów także z VAT marża

  Sama tylko usługa hotelowa, jeśli jest sprzedawana przez biura podróży lub agentów, jest również usługą turystyczną – orzekł Naczelny Sąd Administracyjny. To pierwszy wyrok sądu kasacyjnego, który potwierdza, że biura podróży i agenci, którzy kupują usługi hotelowe, a następnie odsprzedają je klientom bez żadnych dodatkowych atrakcji, mogą opodatkowywać je w uproszczony sposób, licząc VAT od samej tylko marży.

  czytaj więcej

 • Remont nieruchomości: Można odliczyć tyle, na ile wyceni rynek

  Remont nieruchomości: Można odliczyć tyle, na ile wyceni rynek

  Kto nabywa i remontuje nieruchomość, nie będąc jeszcze przedsiębiorcą, ten z chwilą wprowadzenia jej do firmy ma prawo ustalić jej wartość początkową według ceny rynkowej – orzekł Naczelny Sąd Administracyjny.

  czytaj więcej

 • Lokal w apartamentowcu z zasady ma przeznaczenie usługowe

  Lokal w apartamentowcu z zasady ma przeznaczenie usługowe

  Rodzice zamierzają kupić lokal w powstającym apart-hotelu – pisze pani Olga. – Interesuje nas, czy po nabyciu nieruchomości będzie można się w niej zameldować. W projekcie umowy jest napisane, że lokal ma być przeznaczony na cele usługowe. Jakie ryzyko wiąże się z kupnem takiej nieruchomości – pyta czytelniczka.

  czytaj więcej

 • Korea Północna: Rozpoczął się zjazd Partii Pracy Korei- pierwszy od 36 lat

  Korea Północna: Rozpoczął się zjazd Partii Pracy Korei- pierwszy od 36 lat

  W Korei Płn. rozpoczął się w piątek pierwszy od 36 lat zjazd Partii Pracy Korei. Ponad 100 zagranicznych dziennikarzy, którzy chcieli relacjonować wydarzenie, nie wpuszczono do budynku, a po godzinnym oczekiwaniu odwieziono do hoteli - poinformowały agencje.

  czytaj więcej

 • Prawdziwie wrogie przejęcie spółki. Z czołowymi prawnikami w tle

  Prawdziwie wrogie przejęcie spółki. Z czołowymi prawnikami w tle

  Odbijanie budynków za pomocą granatów, zaspawanie wejścia do siedziby firmy, pobicie adwokatów. To nie film sensacyjny. Tak wygląda walka o spółkę. Po dwóch stronach barykady dwaj bracia. A za ich plecami czołowi krajowi prawnicy.

  czytaj więcej

 • Na zapleczu stadniny w Janowie. Zadbane klacze i zostawione na pastwę losu ogiery

  Na zapleczu stadniny w Janowie. Zadbane klacze i zostawione na pastwę losu ogiery

  Ostatnia draka ze stadniną w Janowie została nagłośniona. Ale zła sytuacja nie trwa od wczoraj. Z jednej strony zadbane klacze. Z drugiej zostawione na pastwę losu ogiery.

  czytaj więcej

 • Składka audiowizualna to podatek

  Składka audiowizualna to podatek

  Resort kultury zasypały protesty wskazujące na absurdy wynikające z nowego modelu finansowania telewizji publicznej

  czytaj więcej

 • zobacz więcej wyników

Galeria

Inne

e-Booki - elektroniczne poradniki Gazety Prawnej