hotele

Baza artykułów znajdująca się w serwisie dotycząca tematu hotele. Najnowsze wiadomości i informacje dotyczące hotele.
Znajdź informacje dla siebie w naszym katalogu tematów.


 • Miękki brzuszek turysty, czyli jak niektóre biura podróży rozumieją realizację umowy

  Miękki brzuszek turysty, czyli jak niektóre biura podróży rozumieją realizację umowy

  Warunki umowy mówią o tym, że jeśli turysta nie wypowie się na temat istotnej zmiany umowy, to uznaje się, że przyjął zmiany i nie może żądać odszkodowania. Ustawa pozornie mówi to samo, tyle że nie o braku prawa do odszkodowania. Przez podobieństwo regulacji chce się wywołać wrażenie, że umowa w zasadzie powtarza ustawę.

  czytaj więcej

 • Prokuratura: Zarzuty dla uciekiniera z warszawskiego szpitala

  Prokuratura: Zarzuty dla uciekiniera z warszawskiego szpitala

  Warszawska prokuratura okręgowa postawiła zarzuty 42-letniemu Piotrowi R., który 26 maja zbiegł z warszawskiego szpitala. Grozi mu nawet 10 lat więzienia.

  czytaj więcej

 • Rzucanie cienia na działkę sąsiada to za mało, by uznać wycinkę drzew za konieczną

  Rzucanie cienia na działkę sąsiada to za mało, by uznać wycinkę drzew za konieczną

  W szczególności, gdy na okolicznych posesjach rosną wyższe i potężniejsze drzewostany. Sadzenie roślinności, w tym wysokich drzew, dla oddzielenia się od sąsiednich nieruchomości, jest powszechne w warunkach podmiejskich.

  czytaj więcej

 • USA: Co wie Comey, czego się boi Donald Trump

  USA: Co wie Comey, czego się boi Donald Trump

  Jutrzejsze przesłuchanie przed senacką komisją ds. wywiadu byłego dyrektora FBI to dobra okazja do uporządkowaniu wątków afery, która od kilku miesięcy elektryzuje Waszyngton

  czytaj więcej

 • Nie każdy sposób pokrycia kosztów praktyki cudzoziemca w Polsce będzie korzystny dla firmy

  Nie każdy sposób pokrycia kosztów praktyki cudzoziemca w Polsce będzie korzystny dla firmy

  Krajowa spółka zamierza przyjąć na trzymiesięczną praktykę niemieckiego rezydenta podatkowego, niemającego w Polsce ośrodka interesów życiowych. Na podstawie uzgodnień ze spółką mającą siedzibę w Niemczech, która należy do tej samej grupy kapitałowej, zamierza zapewnić praktykantowi mieszkanie na czas pobytu w Polsce, pokrywając koszty jego wynajęcia. Rodzima spółka poza wydatkami na wynajem tego lokalu oraz na zapewnienie praktyki nie ponosi żadnych innych kosztów związanych z jego pobytem w Polsce. Jakie obowiązki nakładają na polskiego pracodawcę rodzime przepisy podatkowe w związku z organizacją takich praktyk?

  czytaj więcej

 • Przewoźnicy pełni obaw co do propozycji KE ws. pakietu mobilności

  Przewoźnicy pełni obaw co do propozycji KE ws. pakietu mobilności

  Eksperci, przewoźnicy i eurodeputowani skrytykowali w środę w Brukseli przedstawiony w maju przez Komisję Europejską pakiet dotyczący międzynarodowego transportu drogowego. Obawy budzą zwłaszcza zapisy o delegowaniu pracowników w sektorze transportowym.

  czytaj więcej

 • Kopacz: Są zeznania ludzi ws. mojego pobytu w Moskwie

  Kopacz: Są zeznania ludzi ws. mojego pobytu w Moskwie

  Są zeznania ludzi - powiedziała w czwartek była premier, była minister zdrowia Ewa Kopacz w radiu Plus zapytana o to, czy istnieje dokument z 2010 roku potwierdzający, że jej rola w Moskwie po katastrofie smoleńskiej ograniczała się tylko do wspierania rodzin.

  czytaj więcej

 • Dymitr Książek: Dostaliśmy propozycję nie do odrzucenia - nie mówić o tym, co widzieliśmy w moskiewskim prosektorium [WYWIAD RIGAMONTI]

  Dymitr Książek: Dostaliśmy propozycję nie do odrzucenia - nie mówić o tym, co widzieliśmy w moskiewskim prosektorium [WYWIAD RIGAMONTI]

  Przez dwa lata zbierałem siły, żeby powiedzieć prawdę o tym, co się działo w moskiewskim prosektorium po katastrofie w Smoleńsku. Opowiedziałem pani o tym w 2012 r. A potem straciłem za to pracę - mówi Dymitr Książek lekarz Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, który towarzyszył rodzinom ofiar tragedii smoleńskiej przy identyfikacjach ciał w Moskwie w rozmowie z Magdaleną Rigamonti.

  czytaj więcej

 • Ivanka Trump - kobieta, która robi politykę za swojego ojca

  Ivanka Trump - kobieta, która robi politykę za swojego ojca

  Główny doradca. Lojalny i wierny zausznik. Obrońca i tłumacz. Córka Donalda Trumpa. Ivanka Trump – wiceprezes firmy Trump Organization, właścicielka linii ubrań i dodatków dla kobiet oraz członek zarządu eksluzywnego związku 100 Women in Hedge Funds – od kilku tygodni może się przedstawiać jako główny doradca w Białym Domu. Choć krytycy jej ojca twierdzą, że tak naprawdę to stała się wiceprezydentem.

  czytaj więcej

 • 10 nietypowych ciekawostek o hotelach z całego świata

  10 nietypowych ciekawostek o hotelach z całego świata

  Czy z hotelowego łóżka można zmienić świat? O jakim hotelu mówi się, że jest galerią sztuki? Czy rzeczywiście ściany hoteli skrywają tyle tajemnic? O hotelowych historiach można rozmawiać godzinami – kryminalne tajemnice, wielkie romanse, piękne wnętrza – niektóre z tych faktów mogą naprawdę zaskoczyć. Przygotowaliśmy 10 najbardziej niecodziennych ciekawostek o hotelach z całego świata. Ciekawe, ile z nich już znałeś!Istnieją na świecie hotele, które stały się legendarne – napisano o nich książki, nakręcono filmy, a nawet nagrano piosenki. Inne były ulubionymi miejscami znanych gwiazd lub odznaczają się wyjątkowym designem czy formą. W zestawieniu przygotowanym przez sieć hoteli AccorHotels znajdują się najciekawsze z nich.

  czytaj więcej

 • Wakacje z dzieckiem. Zobacz, jakie ciekawe miejsca warto mu pokazać

  Wakacje z dzieckiem. Zobacz, jakie ciekawe miejsca warto mu pokazać

  Wakacje to dla dziecka najlepszy moment na odkrywanie świata! Wybierając miejsce w którym wspólnie spędzicie tegoroczny urlop, warto więc zwrócić uwagę na te lokalizacje, które oprócz słonecznej pogody, pięknej plaży i idealnego hotelu, niosą ze sobą jeszcze obietnicę niezapomnianej przygody.

  czytaj więcej

 • Kaczyński podczas miesięcznicy: Ekshumacje pokazały bezmiar barbarzyństwa rosyjskiego i ówczesnych polskich władz

  Kaczyński podczas miesięcznicy: Ekshumacje pokazały bezmiar barbarzyństwa rosyjskiego i ówczesnych polskich władz

  Ekshumacje ofiar katastrofy smoleńskiej pokazały bezmiar rosyjskiego barbarzyństwa, a także bezmiar barbarzyństwa ówczesnych polskich władz - mówił prezes PiS w sobotę podczas kolejnej miesięcznicy smoleńskiej.

  czytaj więcej

 • W jaki sposób biuro podróży powinno wykazać sprzedaż wycieczki na Maltę

  W jaki sposób biuro podróży powinno wykazać sprzedaż wycieczki na Maltę

  Podatniczka (podatnik VAT czynny) prowadzi małe biuro podróży. 2 czerwca 2017 r. nabyła we własnym imieniu i na własny rachunek od oddziału niemieckiego biura podróży w Polsce 10 miejsc na wycieczkę 7-dniową na Maltę (23–29 czerwca 2017 r.). Nabyta usługa ma charakter kompleksowej usługi turystycznej obejmującej przelot samolotem, zakwaterowanie i wyżywienie w hotelu na Malcie oraz ubezpieczenie. Koszt jednego miejsca to 3500 zł. Zakup usługi został udokumentowany wystawioną i otrzymaną przez podatniczkę 2 czerwca 2017 r. fakturą na kwotę 35 000 zł (faktura nie zawierała stawki i kwoty VAT, zawierała natomiast adnotację „procedura marży dla biur podróży”). Za nabyte miejsca wycieczkowe podatniczka zapłaciła przelewem na rachunek oddziału niemieckiego biura podróży 2 czerwca. Przedmiotowe miejsca na wycieczkę na Maltę podatniczka sprzedała we własnym imieniu i na własny rachunek w połowie czerwca 2017 r. osobom indywidualnym w cenie 4000 zł za miejsce (pobierając z góry zapłatę). Sprzedaż wycieczek tym osobom została udokumentowana wyłącznie paragonami fiskalnymi. Jak powinna rozliczyć VAT i podatek dochodowy od osób fizycznych od zakupu i sprzedaży tych miejsc wycieczkowych? Podatniczka rozlicza się podatkiem liniowym i prowadzi podatkową księgę przychodów i rozchodów metodą kasową. Podatek od towarów i usług i zaliczki na PIT płaci za okresy miesięczne. Podatniczka posiada status mikroprzedsiębiorcy.

  czytaj więcej

 • USA: Pozwy przeciwko Trumpowi za złamanie konstytucji

  USA: Pozwy przeciwko Trumpowi za złamanie konstytucji

  Amerykański dystrykt stołeczny (Dystrykt Kolumbii - DC) i stan Maryland oskarżyły w poniedziałek prezydenta USA Donalda Trumpa o złamanie konstytucji. Tamtejsze władze uważają, że Trump postąpił wbrew ustawie zasadniczej, przyjmując pieniądze od obcych rządów.

  czytaj więcej

 • Zagraniczny urlop w cenie. I to bardzo wysokiej

  Zagraniczny urlop w cenie. I to bardzo wysokiej

  Biura podróży nie mają powodów do narzekań. Popyt na wczasy poza Polską zaskoczył nawet je same.

  czytaj więcej

 • Apartamenty turystyczne są objęte stawką 23 proc.

  Apartamenty turystyczne są objęte stawką 23 proc.

  Preferencyjny 8-procentowy podatek ma zastosowanie w budownictwie mieszkaniowym, ale nie do lokali używanych na cele wypoczynkowe bądź rekreacyjne – wynika z wczorajszego wyroku NSA.

  czytaj więcej

 • USA: Demokratyczni parlamentarzyści pozwali Trumpa ws. pieniędzy z zagranicy

  USA: Demokratyczni parlamentarzyści pozwali Trumpa ws. pieniędzy z zagranicy

  Ponad 190 Demokratów z Kongresu USA w środę złożyło w federalnym sądzie dystryktu Kolumbii pozew przeciwko prezydentowi Donaldowi Trumpowi w związku z pieniędzmi z zagranicy trafiającym do jego imperium biznesowego. Twierdzą, że jest to niezgodne z amerykańską konstytucją.

  czytaj więcej

 • Zakończyła się VIII edycja konferencji Investment Forum & Private Equity Awards Gala

  Zakończyła się VIII edycja konferencji Investment Forum & Private Equity Awards Gala

  12 czerwca w hotelu Sheraton w Warszawie odbyła się VIII edycja konferencji „Investment Forum & Private Equity Awards Gala” zwieńczona galą rozdania Diamentów Private Equity. Najwybitniejsi przedstawiciele sektora rynków inwestycyjnych, grono inwestorów i przedsiębiorców debatowało m.in. nad najnowszymi trendami oraz uwarunkowaniami na polskim rynku funduszy private equity. Wśród laureatów Diamentów znalazły się takie spółki jak: mBank, Żabka, Kancelaria Gessel, Dino czy CIC Corporate Finance.

  czytaj więcej

 • zobacz więcej wyników

Galeria

Inne

e-Booki - elektroniczne poradniki Gazety Prawnej