wypoczynek

Baza artykułów znajdująca się w serwisie dotycząca tematu wypoczynek. Najnowsze wiadomości i informacje dotyczące wypoczynek.
Znajdź informacje dla siebie w naszym katalogu tematów.


 • Terminy ferii zimowych w roku szkolnym 2018/2019

  Terminy ferii zimowych w roku szkolnym 2018/2019

  Ministerstw Edukacji Narodowej opublikowało terminy ferii zimowych w roku szkolnym 2018/2019. Sprawdź, kto najwcześniej uda się na zimowy wypoczynek.

  czytaj więcej

 • Leszek Czarnecki oskarża szefa KNF. UKNF zarzuca bankierowi szantaż

  Leszek Czarnecki oskarża szefa KNF. UKNF zarzuca bankierowi szantaż

  Leszek Czarnecki doniósł do prokuratury na szefa KNF Marka Chrzanowskiego, miał on oferować przychylność dla Getin Noble Banku w zamian za ok. 40 mln zł - napisała we wtorek "Gazeta Wyborcza". Według UKNF, to próba wywierania wpływu na Komisję Nadzoru Finansowego poprzez szantaż.

  czytaj więcej

 • Oświadczenie KNF ws. publikacji "Gazety Wyborczej". Działania Czarneckiego to szantaż

  Oświadczenie KNF ws. publikacji "Gazety Wyborczej". Działania Czarneckiego to szantaż

  W nawiązaniu do publikacji "Gazety Wyborczej" z dnia 13 listopada 2018 r. pt. "40 mln zł i nie będzie kłopotów" autorstwa Wojciecha Czuchnowskiego oraz Agnieszki Kublik, Urząd Komisji Nadzoru Finansowego oświadcza

  czytaj więcej

 • Saint-Tropez, Antibes, calanques. 7 miejsc, które warto zobaczyć w Prowansji

  Saint-Tropez, Antibes, calanques. 7 miejsc, które warto zobaczyć w Prowansji

  Światowej sławy kurorty i Lazurowe Wybrzeże. Pachnąca lawendą Prowansja była natchnieniem malarzy (van Gogh, Cézanne, Gauguin, Picasso) oraz poetów (średniowieczni trubadurzy). Śródziemnomorski klimat, wspaniałe plaże, skaliste doliny oraz cuda natury zwane calanques (francuskie fiordy) przyciągają rzesze turystów. Jeśli morze i plaża to z mało od wschodu zapraszają Alpy.

  czytaj więcej

 • Konserwatywne przepisy lekiem na patologie w handlu

  Konserwatywne przepisy lekiem na patologie w handlu

  Czas powiedzieć głośno dość chocholemu tańcowi! Ani obecna ustawa o zakazie handlu w niedziele, ani proponowane nowelizacje nie rozwiązują problemów systemowych, tylko je pogłębiają.

  czytaj więcej

 • Branża lotnicza szansą na stabilną i perspektywiczną karierę

  Branża lotnicza szansą na stabilną i perspektywiczną karierę

  WYBIERAM POLSKIE | Jak wynika z raportu PwC „Dalszy wzrost na polskim niebie. Prognozy dla rynku lotniczego 2018”, polska branża lotnicza wykazuje jeden z największych potencjałów wzrostu spośród wszystkich europejskich rynków. Co to oznacza w kontekście poszukiwania zatrudnienia i budowania swojej zawodowej kariery? Pracę w branży lotniczej – szczególnie w kontekście obsługi naziemnej samolotów, pasażerów, bagaży i ładunków lotniczych – trzeba rozważać bardzo poważnie.

  czytaj więcej

 • Bieszczadzkie przepychanki. Kto ma rację w sporze o fabrykę węgla w Ustrzykach Dolnych?

  Bieszczadzkie przepychanki. Kto ma rację w sporze o fabrykę węgla w Ustrzykach Dolnych?

  Ustrzyki Dolne – zimowa stolica Bieszczad i matecznik polskiego punk rocka – nagle zaczęły budzić zainteresowanie lokalnych i ogólnopolskich mediów. Powód? Mająca w nich powstać do końca 2020 roku fabryka węgla drzewnego.

  czytaj więcej

 • Samorządowi włodarze też muszą zaplanować urlop w 2019 r.

  Samorządowi włodarze też muszą zaplanować urlop w 2019 r.

  Wszyscy pracownicy samorządowi za pośrednictwem swoich przełożonych oddali plany urlopowe na kolejny rok. Wciąż nie zrobił tego kierownik jednostki samorządu terytorialnego (w tym przypadku burmistrz). O sporządzenie takiego planu poprosił go sekretarz. Ten jednak uważa, że jest nowym samorządowcem, przed nim dużo pracy i nie będzie miał czasu na wypoczynek. Czy może się uchylać od tego obowiązku?

  czytaj więcej

 • Rzecznik MŚP prosi premiera o wydłużenie terminu rejestracji małego ZUS do końca stycznia 2019 r.

  Rzecznik MŚP prosi premiera o wydłużenie terminu rejestracji małego ZUS do końca stycznia 2019 r.

  Prośbę o wydłużenie do końca stycznia br. terminu rejestracji tzw. małego ZUS do premiera Mateusza Morawieckiego przesłał Rzecznik Małych i Średnich Przedsiębiorców Adam Abramowicz - wynika z informacji biura Rzecznika MŚP. Obecny termin upływa 8 stycznia 2019 r.

  czytaj więcej

 • Szkoła nie może żądać od rodzica dokumentu o niekaralności

  Szkoła nie może żądać od rodzica dokumentu o niekaralności

  Zaczęły się ferie zimowe, a wraz z nimi doroczna akcja Zima w mieście, czyli bezpłatne zajęcia dla uczniów organizowane w placówkach oświatowych. Wychowawcy, którzy zajmują się dziećmi, muszą mieć aktualne zaświadczenie z Krajowego Rejestru Karnego. Tego samego nie można jednak wymagać od rodziców czy dziadków, którzy chcą wspomóc profesjonalnych opiekunów podczas kilkugodzinnej wycieczki. Placówki, które się tego domagają, naruszają przepisy. Tak wynika ze stanowiska Urzędu Ochrony Danych Osobowych.

  czytaj więcej

 • Klęska żywiołowa? Samorządy nie są gotowe na sytuacje kryzysowe

  Klęska żywiołowa? Samorządy nie są gotowe na sytuacje kryzysowe

  Działania ratunkowe w razie klęsk żywiołowych czy dużych awarii są prowadzone doraźnie i po omacku. Do tego odpowiadają za nie nieprzygotowani merytorycznie pracownicy, którzy zajmują się zarządzaniem kryzysowym czy ochroną cywilną z doskoku, podczas gdy ich głównym zadaniem jest np. księgowość. Tak w skrócie wygląda ocena gotowości samorządów i administracji na wypadek kryzysu (np. nawałnic, powodzi), którą przedstawiła ostatnio Najwyższa Izba Kontroli.

  czytaj więcej

 • Ile dni wolnych otrzyma niepełnosprawny pracownik w 2019 roku

  Ile dni wolnych otrzyma niepełnosprawny pracownik w 2019 roku

  Czas pracy osoby zaliczonej do znacznego lub umiarkowanego stopnia niepełnosprawności nie może przekraczać 7 godzin na dobę i 35 godzin tygodniowo. Tak obniżone normy czasu pracy nie mogą powodować obniżenia wysokości wynagrodzenia. Ponadto osobom z umiarkowanym lub znacznym stopniem niepełnosprawności przysługuje dodatkowy urlop wypoczynkowy w wymiarze 10 dni roboczych w roku kalendarzowym.

  czytaj więcej

 • Nowy fundusz sfinansuje opiekę wytchnieniową

  Nowy fundusz sfinansuje opiekę wytchnieniową

  Wsparcie w codziennej opiece nad osobą chorą, pomoc w usunięciu barier, sfinansowanie usług asystenta – to niektóre z zadań, jakie będą finansowane w 2019 r. z pieniędzy Solidarnościowego Funduszu Wsparcia Osób Niepełnosprawnych (SFWON). Ich listę ogłosiło Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej. Przeznaczono na to 647 mln zł.

  czytaj więcej

 • Nowoczesna chce przywrócenia handlu w niedziele

  Nowoczesna chce przywrócenia handlu w niedziele

  Posłowie Nowoczesnej zapowiedzieli we wtorek złożenie w Sejmie projektu ustawy, który znosi ograniczenia handlu w niedziele. Ich zdaniem te ograniczenia działają na szkodę małych, rodzinnych sklepów.

  czytaj więcej

 • CBOS: Nastroje Polaków najlepsze od 1989 r.

  CBOS: Nastroje Polaków najlepsze od 1989 r.

  Aktywni kulturalni i towarzysko, częściej korzystający z wyjazdu wypoczynkowy oraz wyjazdu za granicę, za to z mniejszą liczbą kredytów - tacy byli Polacy w 2018 r. - wynika z sondażu CBOS dotyczącego aktywności i doświadczenia w minionym roku.

  czytaj więcej

 • zobacz więcej wyników

Galeria

Inne

e-Booki - elektroniczne poradniki Gazety Prawnej