wycieczki

Baza artykułów znajdująca się w serwisie dotycząca tematu wycieczki. Najnowsze wiadomości i informacje dotyczące wycieczki.
Znajdź informacje dla siebie w naszym katalogu tematów.


 • Kinowe premiery stycznia: „Glass" z Brucem Willisem i „Mój piękny syn"

  Kinowe premiery stycznia: „Glass" z Brucem Willisem i „Mój piękny syn"

  Na początek nowego roku spora dawka kina w najlepszym wydaniu. Co warto zobaczyć? Oto kilka propozycji, które są najbardziej wyczekiwane. Wśród nich m.in. thriller o superbohaterze „Glass", dramat „Dom, który zbudował Jack" Larsa von Triera oraz opowieść o zagubionym synu i bezradnym ojcu, czyli „Mój piękny syn".

  czytaj więcej

 • Poświęcił życie, by chronić innych. Zmarł Polak ranny w zamachu w Strasburgu

  Poświęcił życie, by chronić innych. Zmarł Polak ranny w zamachu w Strasburgu

  Zmarła piąta osoba ranna podczas zamachu w Strasburgu - informuje w niedzielę agencja AFP, powołując się na władze prefekturalne. Ofiarą jest Polak, o czym jego brat poinformował na Facebooku.

  czytaj więcej

 • Zaskakujący wyrok w sprawie wstępu na galerię sejmową: Sejm niemy, sąd głuchy

  Zaskakujący wyrok w sprawie wstępu na galerię sejmową: Sejm niemy, sąd głuchy

  Zaskakujący wyrok Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie to zwycięstwo formalizmu nad zdrową logiką. W praktyce zaś oznacza, że władza może zamknąć państwo przed chcącymi ją kontrolować obywatelami.

  czytaj więcej

 • Biura podróży poległy w boju o VAT

  Biura podróży poległy w boju o VAT

  Podatek trzeba płacić już w chwili otrzymania zaliczki na wyjazd – orzekł wczoraj Trybunał Sprawiedliwości UE. Skutki takiego wyroku mogą być fatalne dla touroperatorów.

  czytaj więcej

 • Branża lotnicza szansą na stabilną i perspektywiczną karierę

  Branża lotnicza szansą na stabilną i perspektywiczną karierę

  WYBIERAM POLSKIE | Jak wynika z raportu PwC „Dalszy wzrost na polskim niebie. Prognozy dla rynku lotniczego 2018”, polska branża lotnicza wykazuje jeden z największych potencjałów wzrostu spośród wszystkich europejskich rynków. Co to oznacza w kontekście poszukiwania zatrudnienia i budowania swojej zawodowej kariery? Pracę w branży lotniczej – szczególnie w kontekście obsługi naziemnej samolotów, pasażerów, bagaży i ładunków lotniczych – trzeba rozważać bardzo poważnie.

  czytaj więcej

 • Naczelnik GOPR w Bieszczadach: W górach korzystajmy tylko z oznakowanych tras

  Naczelnik GOPR w Bieszczadach: W górach korzystajmy tylko z oznakowanych tras

  Naczelnik bieszczadzkiej grupy Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego Krzysztof Szczurek zaznaczył w rozmowie z PAP, że poruszając się w górach, należy korzystać tylko i wyłącznie z oznakowanych tras turystycznych i narciarskich.

  czytaj więcej

 • Oto najgorsze samochody 2018 roku

  Oto najgorsze samochody 2018 roku

  Z generacji na generację samochody stają się doskonalsze i coraz trudniej znaleźć w nich poważne wady. Na szczęście raz na jakiś czas któremuś z producentów uda się zepsuć coś tak bardzo, że z czystym sumieniem mogę to rozjechać. Oto przegląd modeli, które w mijającym roku rozczarowały mnie najbardziej

  czytaj więcej

 • Ryszard Makowski: Miałem propozycję, bym został konsulem generalnym w Los Angeles [WYWIAD RIGAMONTI]

  Ryszard Makowski: Miałem propozycję, bym został konsulem generalnym w Los Angeles [WYWIAD RIGAMONTI]

  Ryszard Makowski w rozmowie z Magdaleną Rigamonti zdradza, że propozycja objęcia konsulatu w Los Angeles padła z ust Witolda Waszczykowskiego. - Nie przyjąłem tego. Nie po to buduję swoją niezależność - odpowiedział.

  czytaj więcej

 • Samorządy nie chcą lex deweloper

  Samorządy nie chcą lex deweloper

  Lex deweloper miała znacząco ułatwić realizację inwestycji mieszkaniowych oraz budowę towarzyszącej im infrastruktury, przy uwzględnieniu lokalnych uwarunkowań przestrzennych. Tymczasem samorządy, które otrzymały możliwość modyfikacji niektórych wymogów ustawy, wykorzystują ją do torpedowania planów deweloperów. Niestety w większości przypadków uchwały samorządów zdecydowanie zaostrzają wymagania ustawowe, czyniąc lex deweloper martwym prawem

  czytaj więcej

 • Sidney Polak: Nie jestem na tyle głupi, żeby się stoczyć

  Sidney Polak: Nie jestem na tyle głupi, żeby się stoczyć

  – Życie muzyka nie jest proste. poziom jest zdecydowanie większy niż kiedyś, instrumenty są bardziej dostępne i łatwiej jest też nauczyć się na nich grać. Kiedyś byłem jednym z trzech właścicieli perkusji na osiedlu Chomiczówka i wszyscy się znaliśmy – z Sidneyem Polakiem rozmawiamy o płycie "3", związkach muzyki z ekonomią, serwisowaniu samego siebie i muzyce, która go inspiruje.

  czytaj więcej

 • Zmiany w VAT. Ważne wyroki 2018 roku

  Zmiany w VAT. Ważne wyroki 2018 roku

  Liczba sporów sądowych z roku na rok nie spada, a rośnie. Potwierdzają to wstępne statystyki za 2018 r. Dla podatników liczy się jednak pewność prawa, a gwarantuje je m.in. orzecznictwo sądów. Oczywiście nie zawsze jest ono jednolite. W naszym podsumowaniu zwracamy więc uwagę na wyroki, które są wskazówką dla podatników co do tego, jak należy opodatkować różnego rodzaju zdarzenia, czynności, transakcje itd., a także te, które mogą zmienić dotychczasowe podejście sądów. Kładziemy więc nacisk na orzecznictwo Trybunału Sprawiedliwości UE, uchwały Naczelnego Sądu Administracyjnego, wyroki siedmiu sędziów, a także standardowe wyroki Naczelnego Sądu Administracyjnego i wojewódzkich sądów administracyjnych.

  czytaj więcej

 • Wyrok TSUE w sprawie rozliczania VAT od zaliczek pogrąży branżę turystyczną [WYWIAD]

  Wyrok TSUE w sprawie rozliczania VAT od zaliczek pogrąży branżę turystyczną [WYWIAD]

  Touroperator zapłaci odsetki, gdy nie doszacuje marży, ale nie ma co liczyć na oprocentowanie, gdy ją przeszacuje - mówi w wywiadzie dla DGP

  czytaj więcej

 • zobacz więcej wyników

Galeria

Inne

e-Booki - elektroniczne poradniki Gazety Prawnej