lato 2012 wczasy

Baza artykułów znajdująca się w serwisie dotycząca tematu lato 2012 wczasy. Najnowsze wiadomości i informacje dotyczące lato 2012 wczasy.
Znajdź informacje dla siebie w naszym katalogu tematów.


 • Turystyka: Ruszają promocje na lato 2015. Co zaoferują biura podróży?

  Turystyka: Ruszają promocje na lato 2015. Co zaoferują biura podróży?

  Po raz pierwszy w historii biura podróży tak wcześnie zaprezentowały swoje oferty na najbliższe wakacje. Jest taniej niż przed rokiem. Mniej zapłacimy za wczasy w Grecji, Bułgarii czy Turcji

  czytaj więcej

 • Zorganizowany jak Polak na urlopie. Prawie 2 mln obywateli wyjechało na wczasy z biurem podróży

  Zorganizowany jak Polak na urlopie. Prawie 2 mln obywateli wyjechało na wczasy z biurem podróży

  Ubiegły rok przyniósł wzrost liczby podróżujących Polaków, którzy korzystali z usług touroperatorów. Biura zyskały kosztem turystyki indywidualnej. Klientów skusiły znacznie obniżone ceny ofert

  czytaj więcej

 • Polscy emeryci uciekają za granicę: "Nie muszę wybierać, czy kupić chleb, czy zbierać na trumnę"

  Polscy emeryci uciekają za granicę: "Nie muszę wybierać, czy kupić chleb, czy zbierać na trumnę"

  Jestem wdzięczna Wielkiej Brytanii za to, że mogę tutaj mieszkać – mówi drżącym głosem Maria z Katowic, lat 65, dziś mieszkająca w Birmingham. – Nie muszę wybierać, czy kupić chleb, czy lekarstwa, czy może raczej zbierać na trumnę.

  czytaj więcej

 • Jak żebrak z Katowic stał się symbolem traktowania przez państwo osób niepełnosprawnych

  Jak żebrak z Katowic stał się symbolem traktowania przez państwo osób niepełnosprawnych

  Bogusław Rychter, żebrak z Katowic, jest smutnym symbolem traktowania przez państwo osób niepełnosprawnych. I tych, którym się w życiu gorzej powiodło.

  czytaj więcej

 • Kiedy firma zapłaci za dobrowolne zwolnienie się pracownika

  Kiedy firma zapłaci za dobrowolne zwolnienie się pracownika

  Wysokie odprawy i nagrody rzeczowe oferują firmy pracownikom, którzy zdecydują się dobrowolnie odejść z pracy.

  czytaj więcej

 • Jak rozliczyć dopłatę do letniego obozu dziecka

  Jak rozliczyć dopłatę do letniego obozu dziecka

  Pracownicy, po raz pierwszy w tym roku, zostało przyznane dofinansowanie do obozu żeglarskiego, w którym ma uczestniczyć jej 15-letni syn. Firma nie posiada zakładowego funduszu świadczeń socjalnych. Obóz został wykupiony w firmie usług turystycznych wpisanej do Centralnej Ewidencji Organizatorów Turystyki i Pośredników Turystycznych. Posiada ona zgodę na organizację wypoczynku dla dzieci i młodzieży od kuratorium oświaty w Warszawie. Czy dofinansowanie w wysokości 400 zł korzysta ze zwolnienia z podatku PIT oraz składek ZUS? Wynagrodzenie pracownicy wynosi 2200 zł.

  czytaj więcej

 • Niektóre firmowe świadczenia trzeba opodatkować. Czy także dofinansowanie do wczasów?

  Niektóre firmowe świadczenia trzeba opodatkować. Czy także dofinansowanie do wczasów?

  Pani Aleksandra dostała z firmy skromne dofinansowanie do wczasów – 300 zł. Nie wie jednak, czy było sfinansowane z zakładowego funduszu świadczeń socjalnych, czy też z innych środków, np. z bieżącej działalności firmy. Tak czy inaczej, zastanawia się, czy nie musi podzielić się jeszcze częścią tej niewielkiej kwoty z fiskusem. – Pracodawca obiecał również, że po powrocie z urlopu wykupi mi abonament medyczny. Czy też muszę go rozliczyć – pyta czytelniczka, która chciałaby również wiedzieć, czy dofinansowanie przez zakład pracy do kolonii jej dwunastoletniego syna byłoby opodatkowane. – Mój szef myślał o takim wsparciu, ale się nie zdecydował. Może w przyszłym roku... – mówi czytelniczka.

  czytaj więcej

 • Życie w związku zawodowym: Gigantyczne pensje, premie i zagraniczne wojaże

  Życie w związku zawodowym: Gigantyczne pensje, premie i zagraniczne wojaże

  Gigantyczne pensje, premie i zagraniczne wojaże – tak wedle doniesień medialnych ma wyglądać życie działaczy związków zawodowych. Oficjalnie jednak same organizacje są biedne niczym myszy kościelne. Nie mają prawie żadnych nieruchomości ani oszczędności. I niemal wszystkie utrzymują się ze składek

  czytaj więcej

 • Niezawodny program do rozliczenia podatku 11 stycznia z "Dziennikiem Gazetą Prawną"

  Niezawodny program do rozliczenia podatku 11 stycznia z "Dziennikiem Gazetą Prawną"

  W poniedziałek, 11 stycznia, do "Dziennika Gazety Prawnej" zostanie dołączona płyta PIT 2015. CD zawiera program do rozliczania podatku, przewodnik po rozliczeniu oraz instrukcje i porady jak korzystać z ulg i odliczeń. 

  czytaj więcej

 • Biura podróży: Jak rozliczyć usługę turystyczną

  Biura podróży: Jak rozliczyć usługę turystyczną

  Podatnik VAT czynny prowadzi niewielkie biuro podróży. 1 kwietnia 2016 r. nabył we własnym imieniu i na własny rachunek od dużej firmy turystycznej (podatnika VAT czynnego) dwa miejsca na dwutygodniowe wczasy na Maderze (1–15 czerwca). Zapłaty dokonał 4 kwietnia. Nabyta usługa ma charakter kompleksowej usługi turystycznej obejmującej przelot samolotem na Maderę i z powrotem, zakwaterowanie i wyżywienie w hotelu, ubezpieczenie, dodatkowe atrakcje. Koszt zakupu jednego miejsca to 7000 zł. Zakup usługi udokumentowano fakturą, którą przedsiębiorca otrzymał 8 kwietnia, na łączną kwotę 14 000 zł (faktura nie zawierała stawki i kwoty VAT, lecz adnotację „procedura marży dla biur podróży”). Nabyte miejsca na wczasy przedsiębiorca sprzedał we własnym imieniu i na własny rachunek 29 kwietnia osobie indywidualnej w cenie 8230 zł za miejsce, łącznie otrzymał 16 460 zł (pobierając z góry zapłatę). Sprzedaż udokumentował paragonem fiskalnym.

  czytaj więcej

 • Brexit: Wspólnota Europejska kurczyła się już wcześniej

  Brexit: Wspólnota Europejska kurczyła się już wcześniej

  Jeśli czwartkowe referendum zakończy się sukcesem eurosceptyków, nie będzie to pierwszy plebiscyt skutkujący zmniejszeniem terytorium Wspólnoty Europejskiej. Brytyjskie głosowanie rozstrzygnie o losach państwa o powierzchni 241 tys. km kw. Trzy poprzednie decydowały o dziesięciokrotnie większym obszarze.

  czytaj więcej

 • Jak rozliczyć wypoczynek letni dla dzieci pracowników sfinansowany ze środków obrotowych pracodawcy

  Jak rozliczyć wypoczynek letni dla dzieci pracowników sfinansowany ze środków obrotowych pracodawcy

  W ABC sp. z o.o. działa zakładowy fundusz świadczeń socjalnych. Dodatkowo spółka zdecydowała się dofinansować wypoczynek letni dla niepełnoletnich dzieci pracowników. Wprowadziła stosowne zapisy w regulaminie wynagradzania. Dofinansowaniem objęty został wypoczynek w formach zorganizowanych (kolonie, obozy) przez podmioty prowadzące działalność w zakresie organizowania wypoczynku dzieci na zasadach określonych w rozporządzeniu ministra edukacji narodowej z 30 marca 2016 r. w sprawie wypoczynku dzieci i młodzieży, posiadające stosowne akredytacje kuratora oświaty. Kwota dofinansowania wynosi 500 zł (bez względu na liczbę dzieci danego pracownika korzystających z wypoczynku). Przyznanie dofinansowania nie jest uzależnione od statusu materialnego (dochodowego) pracownika ani nie jest różnicowane w zależności od tego statusu. Wypłaty pierwszych dofinansowań spółka dokona w okresie 18–20 lipca 2016 r. Dotyczyć one będą dzieci korzystających z wypoczynku w okresie od 27 czerwca do 8 lipca 2016 r. Łączna kwota dofinansowań za ten okres wynosi 4000 zł (otrzyma je 8 pracowników). Dofinansowania zostaną przelane na rachunek bankowy uprawnionych pracowników w dniach 18–20 lipca 2016 r. Zgodnie z regulaminem wynagradzania pracownik powinien złożyć wniosek o dofinansowanie wraz z dokumentami potwierdzającymi wydatek na wypoczynek i jego charakter w terminie 7 dni od dnia zakończenia wypoczynku, a pracodawca ma 7 dni na przelanie dofinansowania na rachunek bankowy pracownika. Jak prawidłowo spółka powinna rozliczyć przedmiotowe dofinansowanie na gruncie CIT i VAT? Czy na spółce ABC jako płatniku ciążą jakieś obowiązki w zakresie PIT? VAT i zaliczki na CIT spółka rozlicza miesięcznie.

  czytaj więcej

 • Biura podróży toną w długach. Będą kolejne bankructwa w branży?

  Biura podróży toną w długach. Będą kolejne bankructwa w branży?

  Biura podróży i pośrednicy mają problem ze spłatą zobowiązań na czas. Słaby popyt i wahania kursów walut to główne przyczyny kłopotów branży.

  czytaj więcej

 • Przyznanie dofinansowania do wypoczynku ujmuje się na stronie Wn konta 851 ZFŚS

  Przyznanie dofinansowania do wypoczynku ujmuje się na stronie Wn konta 851 ZFŚS

  Komisja zakładowa ZFŚS po zmianie regulaminu przyznała dofinansowanie do kolonii dla dzieci pracowników. W jaki sposób zaewidencjonować wypłatę takiej dopłaty?

  czytaj więcej

 • Kształcenie dla seniorów: Jak po pięćdziesiątce wrócić do szkoły

  Kształcenie dla seniorów: Jak po pięćdziesiątce wrócić do szkoły

  Wiele placówek edukacyjnych oferuje możliwości kształcenia dla seniorów. Mogą z niej skorzystać zarówno osoby, które chcą zdobyć nowe kwalifikacje zawodowe, jak i ci, którzy nie zamierzają nudzić się na emeryturze.

  czytaj więcej

 • Sąd: "Newsweek" ma zamieścić sprostowanie Piotra Dudy ws. pobytów w "Bałtyku"

  Sąd: "Newsweek" ma zamieścić sprostowanie Piotra Dudy ws. pobytów w "Bałtyku"

  "Newsweek" ma zamieścić sprostowanie szefa NSZZ "Solidarność" Piotra Dudy do głośnego artykułu tygodnika z 2015 r. o jego pobytach w ośrodku "Bałtyk" w Kołobrzegu - orzekł w czwartek prawomocnie Sąd Apelacyjny w Warszawie.

  czytaj więcej

 • Neckermann tonie razem z Cookiem

  Neckermann tonie razem z Cookiem

  To już pewne: siódme pod względem wielkości biuro podróży w Polsce zwija żagle. Mowa o Neckermannie, który wczoraj ogłosił niewypłacalność.

  czytaj więcej

 • zobacz więcej wyników

Galeria

Inne

e-Booki - elektroniczne poradniki Gazety Prawnej