urząd skarbowy druki do pobrania

Baza artykułów znajdująca się w serwisie dotycząca tematu urząd skarbowy druki do pobrania. Najnowsze wiadomości i informacje dotyczące urząd skarbowy druki do pobrania.
Znajdź informacje dla siebie w naszym katalogu tematów.


 • PIT 2014: Zagraniczny zarobek nie zawsze trzeba rozliczyć w Polsce

  PIT 2014: Zagraniczny zarobek nie zawsze trzeba rozliczyć w Polsce

  Dochód uzyskany poza Polską nie zawsze będzie przedmiotem zainteresowania fiskusa. Zeznania w naszym kraju nie musi składać np. pracujący w Niemczech, który nie uzyskał tu innego dochodu. Dużo zależy jednak od treści umowy o unikaniu podwójnego opodatkowania jaką Polska podpisała z krajem, w którym pracuje emigrant, jak też tego czy zachował on rezydencję podatkową nad Wisłą.

  czytaj więcej

 • PIT-37 za 2014 r. automatycznie sporządzi urząd skarbowy

  PIT-37 za 2014 r. automatycznie sporządzi urząd skarbowy

  Już 16 marca 2015 r. podatnik będzie mógł się zalogować do Portalu Podatkowego – potwierdziło DGP Ministerstwo Finansów. Zapozna się tam ze wstępnie wypełnioną deklaracją

  czytaj więcej

 • Sprzedaż samochodu: Umowa kluczem do dobrej transakcji. Jak ją napisać?

  Sprzedaż samochodu: Umowa kluczem do dobrej transakcji. Jak ją napisać?

  Sprzedaż używanego samochodu jest w gruncie rzeczy dosyć prostą sprawą – oczywiście o ile znajdziesz kupca, który zdecyduje się zapłacić odpowiednią kwotę za Twoje auto. Jeśli ustalisz już za ile chciałbyś sprzedać swój samochód, kolejną ważną kwestią będzie przygotowanie odpowiedniej umowy. Z nami zrobisz to szybko i profesjonalnie.

  czytaj więcej

 • PIT 2014: Jaki formularz wybrać i jak go wypełnić

  PIT 2014: Jaki formularz wybrać i jak go wypełnić

  Już tylko miesiąc mają podatnicy na złożenie fiskusowi zeznań rocznych PIT-36, PIT-36L, PIT-37, PIT-38 i PIT-39. Część podatników, osiągających dochody z różnych źródeł – pracy, działalności gospodarczej, zbycia nieruchomości, akcji na giełdzie - będzie musiało złożyć nawet dwa albo trzy formularze podatkowe. Przypominamy, jaki formularz złożyć w jakim przypadku oraz z jakich ulg skorzystać. Na szczególną uwagę w tym roku zasługuje znowelizowana ulga na dzieci. Podatnicy, posiadający co najmniej troje dzieci mogą więcej odliczyć od podatku niż rok wcześniej. Rewolucją jest jednak możliwość odzyskania kwoty ulgi, której podatnik nie odliczył. Chodzi o sytuację, gdy podatek do zapłaty wykazany w zeznaniu jest niższy niż kwota przysługującej ulgi na dzieci. Zgodnie z nowymi przepisami, urząd skarbowy zwróci podatnikowi również kwotę nieodliczoną od podatku.

  czytaj więcej

 • Szybko i łatwo PIT-ować w sieci

  Szybko i łatwo PIT-ować w sieci

  Fiskus zachęca w tym roku do składania zeznań rocznych przez internet. Z tej możliwości skorzystało do tej pory ponad 4 mln podatników

  czytaj więcej

 • PIT 2014. Jak rozliczyć zagraniczną emeryturę

  PIT 2014. Jak rozliczyć zagraniczną emeryturę

  Mieszkający w Polsce emeryt co do zasady zapłaci podatek od świadczenia z zagranicy w naszym kraju. Powinien mieć jednak na uwadze szereg wyjątków zapisanych w międzynarodowych umowach o unikaniu opodatkowania. Przed rocznym rozliczeniem z fiskusem warto więc sprawdzić, który kraj wypłaca emeryturę.

  czytaj więcej

 • Pracownik odchodzi z firmy: Zobacz 8 obowiązków, jakie ma wtedy pracodawca

  Pracownik odchodzi z firmy: Zobacz 8 obowiązków, jakie ma wtedy pracodawca

  Zakończenie zatrudnienia wymaga spełnienia wielu obowiązków dokumentacyjnych, w tym wydania świadectwa pracy czy wystawienia zaświadczenia o zarobkach. Rozwiązanie umowy wiąże się też z wypłatą świadczeń pieniężnych, w tym odprawy i ekwiwalentu za niewykorzystany urlop.

  czytaj więcej

 • Umowa darowizny – praktyczny poradnik

  Umowa darowizny – praktyczny poradnik

  Któż z nas nie chciałby zostać nieodpłatnie wzbogacony? Jedną z najczęściej stosowanych form przekazania części swego majątku jeszcze za życia jest umowa darowizny. W związku z tym w dzisiejszym Poradniku przedstawimy istotę wyżej wskazanej czynności prawnej, typowe postanowienia zamieszczane w treści umowy oraz powiemy czym jest polecenie i kto może żądać jego wykonania, a ponadto omówimy kwestie zwolnienia darowizny od podatku.

  czytaj więcej

 • Urząd skarbowy wypełni za podatnika nie tylko PIT-37. Także PIT-38

  Urząd skarbowy wypełni za podatnika nie tylko PIT-37. Także PIT-38

  W 2016 r. Ministerstwo Finansów będzie mogło wstępnie wypełnić za podatnika zeznanie służące do rozliczania przychodów z papierów wartościowych. To nowość.

  czytaj więcej

 • Obowiązki podatników i płatników w styczniu 2016 roku

  Obowiązki podatników i płatników w styczniu 2016 roku

  W pierwszym miesiącu roku istotne są dwa terminy, których muszą dotrzymać podatnicy i płatnicy – 20 stycznia oraz 31 stycznia (a w 2016 r. 1 lutego – ze względu na to, że 31 stycznia wypada w niedzielę).

  czytaj więcej

 • Do kiedy złożyć PIT 2015 - sprawdź terminy

  Do kiedy złożyć PIT 2015 - sprawdź terminy

  Sprawdź terminy, w jakich w 2016 roku podatnicy muszą złożyć deklaracje podatkowe za 2015 rok.

  czytaj więcej

 • Krok po kroku: Zobacz, jak wypełnić PIT przez internet

  Krok po kroku: Zobacz, jak wypełnić PIT przez internet

  Na roczne rozliczenie z fiskusem przez internet może zdecydować się podatnik posiadający NIP lub PESEL. Tylko część deklaracji nie wymaga posiadania kwalifikowanego podpisu elektronicznego.

  czytaj więcej

 • Jak rozliczyć z fiskusem dochody małoletniego

  Jak rozliczyć z fiskusem dochody małoletniego

  Rodzice powinni co do zasady doliczać zarobki swoich dzieci do własnych i wykazać całość w urzędzie skarbowym. Od tej reguły istnieją jednak wyjątki.

  czytaj więcej

 • 5 problemów ze złożeniem PIT. Sprawdź, jak je rozwiązać

  5 problemów ze złożeniem PIT. Sprawdź, jak je rozwiązać

  Podatnik często nie wie, co zrobić, jeżeli PIT nie został dostarczony przez pracodawcę, lub gdy sam spóźnił się ze złożeniem deklaracji do urzędu skarbowego.

  czytaj więcej

 • Można amortyzować wynajmowane mieszkanie

  Można amortyzować wynajmowane mieszkanie

  - Roczny odpis amortyzacyjny wynosi wówczas 1,5 proc. wartości początkowej wynajmowanych mieszkań. Podatnicy mogą ja ustalić w uproszczony sposób, przyjmując wartość stanowiącą iloczyn metrów kwadratowych powierzchni i kwoty 988 zł - wyjaśnia Renata Targosz st. specjalista  z Urzędu Skarbowego w Wadowicach.

  czytaj więcej

 • Wypełniasz PIT-28, PIT-19A i PIT-16A? Do 1 lutego musisz rozliczyć się z fiskusem

  Wypełniasz PIT-28, PIT-19A i PIT-16A? Do 1 lutego musisz rozliczyć się z fiskusem

  1 lutego mija termin składania zeznań podatkowych PIT-28, PIT-19A i PIT-16A. Osoby, które zwlekały z tym obowiązkiem do ostatniej chwili mają dwa rozwiązania: wizyta w urzędzie skarbowym lub przesłanie formularza drogą elektroniczną.

  czytaj więcej

 • zobacz więcej wyników

Galeria

Inne

e-Booki - elektroniczne poradniki Gazety Prawnej