Aktualności

1 lutego 2016 r.

Od wynagrodzenia brutto aplikantom potrącany jest podatek dochodowy oraz składka na ubezpieczenie zdrowotne

Przyszli sędziowie i prokuratorzy z niższym wynagrodzeniem1 lutego 2016 r.

Ostatni nabór na aplikację ogólną zakończony. To wynik nowelizacji ustawy o Krajowej Szkole Sądownictwa i Prokuratury. Zgodnie z nowymi przepisami w 2016 roku absolwenci prawa będą mogli ubiegać się o przyjęcie na aplikację sędziowską lub prokuratorską. Nie otrzymają jednak dotychczas obowiązującego wynagrodzenia.

22 listopada 2015 r.

II etap konkursu już 2 grudnia

Konkurs na aplikację ogólną: Są wyniki pierwszego etapu22 listopada 2015 r.

Dyrektor Krajowej Szkoły Sądownictwa i Prokuratury opublikował wyniki I etapu konkursu na aplikację ogólną, który odbył się 17 listopada w Warszawie. Do konkursu przystąpiło 1436 kandydatów. Do drugiej części mogło przejść 300 osób, które uzyskały najlepsze wyniki. Poziomem minimalnym świadczącym o zdaniu egzaminu było 120 punktów.

17 listopada 2015 r.

Andrzej Kidyba

Prof. Kidyba: Egzaminy zawodowe i na aplikacje są jak sinusoida. To błąd17 listopada 2015 r.

Obserwuję od lat zmagania z egzaminami na różne aplikacje i egzaminami adwokackimi, radcowskimi czy notarialnymi. Nie chodzi mi jednak o zmagania egzaminowanych, ale tych, którzy tworzą zasady egzaminowania i sami egzaminują. No i jaki z tych obserwacji płynie wniosek? Mamy do czynienia ze zjawiskiem sinusoidalnym. Raz na górze, raz pod górą - ocenia prof. Andrzej Kidyba

Prawo na co dzień

Wyszukiwarka kancelarii

SzukajDodaj kancelarię

Polecane

Reklama