Łącznie do niedawnych prawniczych egzaminów zawodowych przystąpiły 3253 osoby – podało Ministerstwo Sprawiedliwości. Prawnicy marzący o niebieskim lub zielonym żabocie mieli okazję zweryfikować swoją wiedzę i umiejętności w ubiegłym tygodniu, kandydaci na komorników – 12 maja.

Zdający mogli korzystać z aktów prawnych, komentarzy i orzecznictwa, mieli także zapewniony dostęp do stanowisk komputerowych z systemem informacji prawnych (choć ze względu na przepisy sanitarne korzystanie z nich wymagało założenia rękawiczek i zdezynfekowania rąk). Praktycznie wszyscy kandydaci wybrali opcję pisania egzaminu na komputerze. Mimo pandemii na egzaminie komorniczym nie stawił się tylko jeden z 86 chętnych. Podobnie wysoka frekwencja była również na egzaminie adwokackim (1756 z 1786 dopuszczonych osób) oraz radcowskim (2512 z 2548), co w obu przypadkach stanowi ok. 98 proc.
Wyniki egzaminu komorniczego poznamy 14 czerwca 2021 r., a egzaminów adwokackiego i radcowskiego – między 7 czerwca a 2 lipca 2021 r. (początkowo zapewne w postaci cząstkowych danych przekazanych przez poszczególne komisje).
W ubiegłym roku egzamin radcowski zdało niemal 80 proc., a adwokacki – niespełna 85 proc. Przystąpiło do nich 3460 osób.