wykaz krs

Baza artykułów znajdująca się w serwisie dotycząca tematu wykaz krs. Najnowsze wiadomości i informacje dotyczące wykaz krs.
Znajdź informacje dla siebie w naszym katalogu tematów.


 • Ustawa o biegłych rewidentach już obowiązuje

  Ustawa o biegłych rewidentach już obowiązuje

  Do końca czerwca jest czas na zatwierdzenie sprawozdania finansowego. Obecnie zaczęła obowiązywać ustawa o biegłych rewidentach, która zmieniła ustawę o rachunkowości. Czy te zmiany powinny mieć wpływ na decyzje członków organów zatwierdzających?

  czytaj więcej

 • DGP ma rację. Zarzuty marszałków to próba krycia własnej niekompetencji

  DGP ma rację. Zarzuty marszałków to próba krycia własnej niekompetencji

  Marszałkowie Sejmu i Senatu zarzucili w niedzielny wieczór Dziennikowi Gazecie Prawnej podawanie fałszywych informacji. Wbrew tym twierdzeniom, ani kancelaria Sejmu, ani Senatu na swych stronach internetowych nie zarzucają nam kłamstwa czy podawania nieprawdziwych informacji. Jest za to mowa o „nieścisłych” i „nieprecyzyjnych”. Uściślijmy i doprecyzujmy zatem, skoro do tej pory nie przekonaliśmy marszałków Sejmu i Senatu, że jednak nie wszystko w procesie legislacyjnym ustawy o Sądzie Najwyższym było zgodnie z prawem. Poniżej punkt po punkcie pokazujemy, jak służby parlamentarne posługują się manipulacją w celu ukrycia zaniedbań Marszałka Sejmu, legislatorów, jak też prowadzącego obrady komisji sprawiedliwości posła Stanisława Piotrowicza.

  czytaj więcej

 • Ziobro nie wprowadzi do sądów 270 asesorów? Winne są weta Dudy

  Ziobro nie wprowadzi do sądów 270 asesorów? Winne są weta Dudy

  Zbigniewowi Ziobrze może się nie udać wprowadzenie do sądów 270 asesorów. A wszystko przez prezydenckie weta do ustaw o KRS i Sądzie Najwyższym.

  czytaj więcej

 • Reaktywacja asesorów na podstawie wybiórczych zaleceń TK

  Reaktywacja asesorów na podstawie wybiórczych zaleceń TK

  Ustawodawca, tworząc nowe regulacje dotyczące asesorów sądowych, uwzględnił uwagi Trybunału Konstytucyjnego sprzed dekady. Niestety dość wybiórczo.

  czytaj więcej

 • Ziobro do asesorów: Zachowajcie niezawisłość

  Ziobro do asesorów: Zachowajcie niezawisłość

  Minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro życzył w czwartek nowo mianowanym asesorom sądowym, aby zawsze zachowali niezawisłość od władzy politycznej - ktokolwiek będzie ją sprawował, ale też od własnych poglądów, co - jego zdaniem - może być najtrudniejsze.

  czytaj więcej

 • Asesor sądowy: Minister nie ma możliwości wpływu na asesora

  Asesor sądowy: Minister nie ma możliwości wpływu na asesora

  Minister sprawiedliwości nie ma żadnych możliwości wpływu na asesora sądowego, zaś gwarancje niezawisłości dla asesora są takie same jak gwarancje dla sędziów - powiedział PAP Piotr Buzek-Garzyński, jeden z nowo mianowanych w czwartek asesorów.

  czytaj więcej

 • Poradnia podatkowa z 25 września 2017

  Poradnia podatkowa z 25 września 2017

  ● Kiedy można używać skróconej nazwy firmy na fakturze● Jaka stawka VAT obowiązuje na len mielony● Czy świadczona na rzecz sąsiedniego powiatu usługa badania dzieci pod względem psychologicznym podlega VAT● Co można odliczyć w ramach ulgi rehabilitacyjnej

  czytaj więcej

 • Do Polski trafia węgiel z okupowanego Donbasu

  Do Polski trafia węgiel z okupowanego Donbasu

  Surowiec wydobywany jest na kontrolowanych przez separatystów terytoriach Ukrainy. Potem, w Rosji, dostaje fałszywą dokumentację, a następnie wywozi się go do UE. Zyski ze sprzedaży trafiają m.in. do kieszeni Ihora Płotnyckiego, szefa samozwańczej Ługańskiej Republiki Ludowej.

  czytaj więcej

 • Kolejne uderzenie w KRS? Senator PiS: Chcieli zamieść sprawę pod dywan

  Kolejne uderzenie w KRS? Senator PiS: Chcieli zamieść sprawę pod dywan

  Senator PiS, członek KRS Rafał Ambrozik twierdzi, że Krajowa Rada Sądownictwa celowo zwleka z zajęciem się jego wnioskiem o zbadanie zasadności wyroków skazujących osoby upośledzone psychicznie na kary pozbawienia wolności. Jego zdaniem KRS powinna rozpatrzyć go w trybie pilnym.

  czytaj więcej

 • Sędzia Mgłosiek: KRS po wodzie nie chodzi

  Sędzia Mgłosiek: KRS po wodzie nie chodzi

  Gdyby komunikacja między KRS, KSSiP i ministerstwem nie sprowadzała się w ciągu ostatnich dwóch lat do formułowania oskarżeń na każdy temat, może dałoby się uniknąć tak dotkliwych dla asesorów konsekwencji.

  czytaj więcej

 • Najlepsi księgowi w Wielkopolsce i Zachodniopomorskiem

  Najlepsi księgowi w Wielkopolsce i Zachodniopomorskiem

  Wybraliśmy najlepszych księgowych 2017 r. z województw wielkopolskiego i zachodniopomorskiego. Zwycięzcy III etapu konkursu Księgowy Roku 2017 zmierzą się 12 grudnia br. w Warszawie z laureatami z pozostałych regionów. Będzie to finał naszego konkursu. Jego organizatorami są Dziennik Gazeta Prawna, Sage sp. z o.o. oraz Tax Care S.A.

  czytaj więcej

 • Czarna lista podatników już działa. Będzie też biała?

  Czarna lista podatników już działa. Będzie też biała?

  Na stronie Ministerstwa Finansów pojawiły się nowe wykazy, które pomogą dowieść uczciwym podmiotom, że dochowały należytej staranności w VAT.

  czytaj więcej

 • PIT: Komu przekazać 1 procent podatku w 2018 roku?

  PIT: Komu przekazać 1 procent podatku w 2018 roku?

  Choć większość podatników dopiero w kwietniu złoży roczne zeznanie podatkowe, warto już teraz zastanowić się, komu przekazać 1 proc. podatku. Na wskazanie beneficjenta podatnicy mają czas do 30 kwietnia.

  czytaj więcej

 • Zmiany w rejestrze podatników VAT. Kto trafi na czarną listę?

  Zmiany w rejestrze podatników VAT. Kto trafi na czarną listę?

  Ministerstwo Finansów prowadzi rejestr podatników VAT w nowej odsłonie. Ten zawiera trzy listy: wykaz podmiotów niezarejestrowanych, wykreślonych z listy vatowców i przywróconych do rejestru. Mają one służyć zarówno podatnikom mogących sprawdzić kontrahentów, jak i budżetowi. Jest to bowiem podstawa działania ustawy o STIR, której głównym założeniem jest walka z oszustami podatkowymi.

  czytaj więcej

 • Kandydaci do KRS: Personalia sędziów popierających na razie niejawne

  Kandydaci do KRS: Personalia sędziów popierających na razie niejawne

  Wszystko wskazuje na to, że opinia publiczna na razie nie pozna nazwisk sędziów, którzy postanowili podpisać się pod zgłoszeniami kolegów startujących do Krajowej Rady Sądownictwa. Wnioski o udostępnienie tej informacji złożyły m.in. organizacje pozarządowe. Pytał o nie również DGP. Niestety, wszystkie te zabiegi okazały się dotąd nieskuteczne.

  czytaj więcej

 • Wybory do KRS: Bezpodstawny brak jawności

  Wybory do KRS: Bezpodstawny brak jawności

  Marszałek Sejmu nie ma podstaw do tego, aby nie ujawniać na wniosek obywateli list sędziów, którzy poparli kandydatury startujących do Krajowej Rady Sądownictwa. Tak twierdzi rzecznik praw obywatelskich i pisze w tej sprawie do Marka Kuchcińskiego.

  czytaj więcej

 • Bój o transparentność wyborów do KRS trwa

  Bój o transparentność wyborów do KRS trwa

  Posłowie opozycji składają projekt ustawy mającej odtajnić listy sędziów, którzy w niedawnych wyborach udzielili poparcia kandydatom do Krajowej Rady Sądownictwa. A organizacje pozarządowe skarżą do sądów administracyjnych organy, które opierają się przed ujawnieniem tych informacji.

  czytaj więcej

 • zobacz więcej wyników

Galeria

Inne

e-Booki - elektroniczne poradniki Gazety Prawnej