wykaz krs

Baza artykułów znajdująca się w serwisie dotycząca tematu wykaz krs. Najnowsze wiadomości i informacje dotyczące wykaz krs.
Znajdź informacje dla siebie w naszym katalogu tematów.


 • Podglądanie Temidy, czyli jak sędziowie radzą sobie z obserwatorami na rozprawach

  Podglądanie Temidy, czyli jak sędziowie radzą sobie z obserwatorami na rozprawach

  Sądy coraz bardziej oswajają się z monitoringiem. Spada liczba przypadków, kiedy sąd ma zastrzeżenia do obecności obserwatora na rozprawie, choć takie sytuacje nadal się zdarzają.

  czytaj więcej

 • Ustawa z 20 grudnia 1996 r. o gospodarce komunalnej

  Ustawa z 20 grudnia 1996 r. o gospodarce komunalnej

  Jednostki samorządu terytorialnego mogą tworzyć spółki z ograniczoną odpowiedzialnością lub spółki akcyjne, a także mogą przystępować do takich spółek. (t.j. Dz.U. z 2011 r. nr 45, poz. 236 ze zm.)

  czytaj więcej

 • Jak założyć skład podatkowy?

  Jak założyć skład podatkowy?

  Skład podatkowy jest miejscem o szczególnym statusie, w którym wyroby akcyzowe są produkowane, przetwarzane, magazynowane, przeładowywane oraz do którego wyroby te są wprowadzane lub, z którego są wyprowadzane w ramach procedury zawieszenia poboru akcyzy.

  czytaj więcej

 • Co mogą służby specjalne: Wchodzi w życie "ustawa inwigilacyjna"

  Co mogą służby specjalne: Wchodzi w życie "ustawa inwigilacyjna"

  Kontrola operacyjna to m.in. podsłuch, przegląd korespondencji i przesyłek (na co zgodę wyraża sąd). Dane telekomunikacyjne to informacje, czyj jest numer telefonu komórkowego, wykazy połączeń, dane o lokalizacji telefonu oraz numer IP komputera. Służby sięgają po nie w każdej niemal sprawie, bez względu na wagę przestępstwa (sąd dotychczas tego nie kontrolował).

  czytaj więcej

 • Komentarz: Ustawa z 20 grudnia 1996 r. o gospodarce komunalnej (cz. 7 – ostatnia)

  Komentarz: Ustawa z 20 grudnia 1996 r. o gospodarce komunalnej (cz. 7 – ostatnia)

  Dziś kończymy omawianie ustawy z 20 grudnia 1996 r. o gospodarce komunalnej. Na początku tej części komentarza omawiamy procedurę wydawania regulaminu zasad korzystania z usług publicznych świadczonych przez spółkę komunalną. Przyjęty przez nią i zatwierdzony regulamin jest z cywilnego punktu widzenia wzorcem umownym w rozumieniu art. 384 kodeksu cywilnego. Oznacza to, że podlega on regułom kontroli wynikającym z przepisów k.c., w szczególności przez zakaz stosowania klauzul abuzywnych (niedozwolonych). 

  czytaj więcej

 • Obowiązki podatników i płatników w marcu

  Obowiązki podatników i płatników w marcu

  Osoby fizyczne mają czas do 15 marca na zapłatę I raty podatku od nieruchomości. Jest to również termin na zapłatę III raty tego podatku przez osoby prawne. Jedni i drudzy muszą wpłacić daninę na konto gminy lub gmin, na terenie których położone są grunty, budynki lub budowle zajęte na prowadzenie działalności gospodarczej. Osoby fizyczne muszą wpłacić kwotę, która wynika z decyzji ustalającej wysokość podatku na 2016 r., wydanej i doręczonej podatnikom przez wójta, burmistrza lub prezydenta miasta. Osoby prawne muszą natomiast uiścić kolejną ratę wynikającą z deklaracji na podatek od nieruchomości złożonej w styczniu.

  czytaj więcej

 • Coraz więcej możliwości dla spółki z o.o. z internetu

  Coraz więcej możliwości dla spółki z o.o. z internetu

  Jej zawiązanie i rejestracja w systemie S24 są możliwe już od kilku lat. Teraz przybyło argumentów, by wybrać właśnie tę drogę jej powołania: od 1 kwietnia 2016 r. w trybie online da się także podjąć uchwały i podwyższyć kapitał zakładowy. Przedstawiamy procedurę krok po kroku

  czytaj więcej

 • Ustawa z 15 maja 2015 r. – Prawo restrukturyzacyjne (cz. 12) [KOMENTARZ]

  Ustawa z 15 maja 2015 r. – Prawo restrukturyzacyjne (cz. 12) [KOMENTARZ]

  Przedstawiamy następną część komentarza do przepisów ustawy z 15 maja 2015 r. – Prawo restrukturyzacyjne (Dz.U. poz. 978 ze zm.; dalej: p.r.).

  czytaj więcej

 • Obrót gruntami: ANR kupuje akcje

  Obrót gruntami: ANR kupuje akcje

  Agencja Nieruchomości Rolnych po raz pierwszy skorzystała z prawa pierwokupu akcji. I od razu skoczyła na głęboką wodę. Wartość transakcji – blisko 40 mln zł

  czytaj więcej

 • Ustawa o biegłych rewidentach już obowiązuje

  Ustawa o biegłych rewidentach już obowiązuje

  Do końca czerwca jest czas na zatwierdzenie sprawozdania finansowego. Obecnie zaczęła obowiązywać ustawa o biegłych rewidentach, która zmieniła ustawę o rachunkowości. Czy te zmiany powinny mieć wpływ na decyzje członków organów zatwierdzających?

  czytaj więcej

 • DGP ma rację. Zarzuty marszałków to próba krycia własnej niekompetencji

  DGP ma rację. Zarzuty marszałków to próba krycia własnej niekompetencji

  Marszałkowie Sejmu i Senatu zarzucili w niedzielny wieczór Dziennikowi Gazecie Prawnej podawanie fałszywych informacji. Wbrew tym twierdzeniom, ani kancelaria Sejmu, ani Senatu na swych stronach internetowych nie zarzucają nam kłamstwa czy podawania nieprawdziwych informacji. Jest za to mowa o „nieścisłych” i „nieprecyzyjnych”. Uściślijmy i doprecyzujmy zatem, skoro do tej pory nie przekonaliśmy marszałków Sejmu i Senatu, że jednak nie wszystko w procesie legislacyjnym ustawy o Sądzie Najwyższym było zgodnie z prawem. Poniżej punkt po punkcie pokazujemy, jak służby parlamentarne posługują się manipulacją w celu ukrycia zaniedbań Marszałka Sejmu, legislatorów, jak też prowadzącego obrady komisji sprawiedliwości posła Stanisława Piotrowicza.

  czytaj więcej

 • Ziobro nie wprowadzi do sądów 270 asesorów? Winne są weta Dudy

  Ziobro nie wprowadzi do sądów 270 asesorów? Winne są weta Dudy

  Zbigniewowi Ziobrze może się nie udać wprowadzenie do sądów 270 asesorów. A wszystko przez prezydenckie weta do ustaw o KRS i Sądzie Najwyższym.

  czytaj więcej

 • Reaktywacja asesorów na podstawie wybiórczych zaleceń TK

  Reaktywacja asesorów na podstawie wybiórczych zaleceń TK

  Ustawodawca, tworząc nowe regulacje dotyczące asesorów sądowych, uwzględnił uwagi Trybunału Konstytucyjnego sprzed dekady. Niestety dość wybiórczo.

  czytaj więcej

 • Ziobro do asesorów: Zachowajcie niezawisłość

  Ziobro do asesorów: Zachowajcie niezawisłość

  Minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro życzył w czwartek nowo mianowanym asesorom sądowym, aby zawsze zachowali niezawisłość od władzy politycznej - ktokolwiek będzie ją sprawował, ale też od własnych poglądów, co - jego zdaniem - może być najtrudniejsze.

  czytaj więcej

 • Asesor sądowy: Minister nie ma możliwości wpływu na asesora

  Asesor sądowy: Minister nie ma możliwości wpływu na asesora

  Minister sprawiedliwości nie ma żadnych możliwości wpływu na asesora sądowego, zaś gwarancje niezawisłości dla asesora są takie same jak gwarancje dla sędziów - powiedział PAP Piotr Buzek-Garzyński, jeden z nowo mianowanych w czwartek asesorów.

  czytaj więcej

 • Poradnia podatkowa z 25 września 2017

  Poradnia podatkowa z 25 września 2017

  ● Kiedy można używać skróconej nazwy firmy na fakturze● Jaka stawka VAT obowiązuje na len mielony● Czy świadczona na rzecz sąsiedniego powiatu usługa badania dzieci pod względem psychologicznym podlega VAT● Co można odliczyć w ramach ulgi rehabilitacyjnej

  czytaj więcej

 • Do Polski trafia węgiel z okupowanego Donbasu

  Do Polski trafia węgiel z okupowanego Donbasu

  Surowiec wydobywany jest na kontrolowanych przez separatystów terytoriach Ukrainy. Potem, w Rosji, dostaje fałszywą dokumentację, a następnie wywozi się go do UE. Zyski ze sprzedaży trafiają m.in. do kieszeni Ihora Płotnyckiego, szefa samozwańczej Ługańskiej Republiki Ludowej.

  czytaj więcej

 • Kolejne uderzenie w KRS? Senator PiS: Chcieli zamieść sprawę pod dywan

  Kolejne uderzenie w KRS? Senator PiS: Chcieli zamieść sprawę pod dywan

  Senator PiS, członek KRS Rafał Ambrozik twierdzi, że Krajowa Rada Sądownictwa celowo zwleka z zajęciem się jego wnioskiem o zbadanie zasadności wyroków skazujących osoby upośledzone psychicznie na kary pozbawienia wolności. Jego zdaniem KRS powinna rozpatrzyć go w trybie pilnym.

  czytaj więcej

 • zobacz więcej wyników

Galeria

Inne

e-Booki - elektroniczne poradniki Gazety Prawnej