Ulga na dziecko w 2020 r. a rozliczenie PIT. Pytania i odpowiedzi

autor: Tomasz Ciechoński01.03.2020, 15:00; Aktualizacja: 22.04.2020, 12:14
Gdy chcemy skorzystać z ulgi na dwoje lub więcej dzieci, żadne limity dochodów rodziców nie obowiązują. W przypadku wychowywania tylko jednego dziecka, prawo do skorzystania z ulgi jest zależne od tego, ile zarobili rodzice w 2019 r.

Gdy chcemy skorzystać z ulgi na dwoje lub więcej dzieci, żadne limity dochodów rodziców nie obowiązują. W przypadku wychowywania tylko jednego dziecka, prawo do skorzystania z ulgi jest zależne od tego, ile zarobili rodzice w 2019 r.źródło: ShutterStock

Ulga na dziecko to najpopularniejsza w Polsce preferencja podatkowa, znana też jako ulga prorodzinna lub ulga na dzieci. W 2020 r. można skorzystać z niej przy wypełnianiu zeznania podatkowego PIT za 2019 r. Odpowiadamy na najczęściej pojawiające się w związku z tym pytania.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:gazetaprawna.pl
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (10)

  • Gość(2020-03-02 06:32) Zgłoś naruszenie 71

    I właśnie tu jest Źle!!!!!Komornik nie powinien zabierać ulgi prorodzinnej!!!!! Powinien tylko zabrać nadpłatę która należy do osoby rozliczającej się. Ulga powinna być jak 500+ i Komornik nie powinien ruszyć.

    Odpowiedz
  • Nieznany(2020-03-02 07:37) Zgłoś naruszenie 70

    Hmm 120 tys przy rozliczeniu małżeństwa i jednym dziecku? No chyba 112 tys. Ale mogę się mylić 😉

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • dnc(2020-03-02 17:17) Zgłoś naruszenie 23

    Niestety do dnia dzisiejszego nie można rozliczyć się z US poprzez PIT36 zarówno E-pit jak i E-deklaracje. Nie został on udostępniony w formie elektronicznej przez MF, choć już 2 tygodnie temu obiecało ,ze będzie to zrobione. Takie mamy MF i taki mamy rząd. Dno i 2 metry mułu.

    Odpowiedz
  • babcia(2020-03-02 02:10) Zgłoś naruszenie 07

    Jak można prostą rzecz ;wypłatę 500+ tak skomplikowac.Jezeli dziecko ma polskie obywatelstwo i pesel to obojętnie gdzie mieszka czy w polsce czy w Chinach to tez dziecku się należy, bo jest obywatelem polskim! Warunek ,że tam nie dostaje zasiłku po raz drugi.

    Odpowiedz
  • jj(2020-03-07 17:37) Zgłoś naruszenie 00

    Co jeśli ma się dwoje dzieci , ale ulga przysluguje tylko na jedno? czy wtedy rowniez wazny jest prog dochodow lacznie malzonkow, tj. 112k?

    Odpowiedz
  • Goga1478(2020-03-26 16:28) Zgłoś naruszenie 00

    Witam. Czy jeżeli pobieram rentę zdrowotną to także moge liczyć na ulgę na dziecko.?? Tylko że już zostałam ponoc rozliczona, a nikt nie uwzględnił dziecka...

    Odpowiedz
  • podatnik (2020-04-02 11:45) Zgłoś naruszenie 00

    W ubiegłym roku program e-pit ze strony MF źle naliczył mi ulgę na dziecko - za mało o 500, zł. Musiałam składać korektę . w tym roku jest to samo. Co jest nie tak ? Gdzie i co wpisać, żeby ulga na dziecko była w kwocie pełnej?

    Odpowiedz
  • patzar(2020-03-30 13:07) Zgłoś naruszenie 00

    a co jesli jeden z rodzicow jest rolnikiem i tech ma jakis dochod? Czy bierze się go pod uwagę? Jeślik tak to w jaki sposoob? Z ha przeliczeniowych?

    Odpowiedz
  • 123(2020-05-01 13:31) Zgłoś naruszenie 00

    zarobki małżeństwa wyższe jak 112 tys dyskwalifikują do ulgi na 1 dziecko. I gdzie tutaj logika przecież wpłaciły wyższe podatki, tym bardziej ulga powinna przysługiwać. A po resztą ludzie więcej zarabiają więc kryterium powinno być wyższe, np.150 tysięcy. Ale cóż to włąsnie całe PL, tak zrobić, żeby za bardzo nie dać....

    Odpowiedz