Ile urlopu wypoczynkowego przysługuje nauczycielowi w 2018 roku

autor: Agnieszka Brzostek16.08.2018, 07:00; Aktualizacja: 17.08.2018, 13:31
Nauczyciel korzystający z urlopu wypoczynkowego w czasie ferii powinien otrzymać co najmniej cztery tygodnie nieprzerwanego wypoczynku.

Nauczyciel korzystający z urlopu wypoczynkowego w czasie ferii powinien otrzymać co najmniej cztery tygodnie nieprzerwanego wypoczynku.źródło: ShutterStock

Termin i liczba wolnych dni przysługujących nauczycielowi w ramach urlopu wypoczynkowego zależy od placówki, w jakiej zatrudniony jest pedagog.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:gazetaprawna.pl
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (24)

  • Nieznana(2020-06-01 19:06) Zgłoś naruszenie 00

    Proszę nie określać nauczycieli jednym mianem. W przedszkolu i oddziałach przedszkolnych też pracują nauczyciele. Jakoś dziwnie, bo godzin tygodniowo jest więcej do przepracowania, jest o wiele mniej urlopu, przywilejów nie ma wcale. Jeśli chcesz Helena wydawać opinie ogólnie o innych, to zacznij najpierw od siebie!!!! Brakuje słów na Twoją wypowiedź!!!!!

    Odpowiedz
  • helena(2020-05-06 21:23) Zgłoś naruszenie 01

    przecież nikt nie zmusza nikogo, żeby był nauczycielem, skoro w biedronce tak dużo się zarabia to w każdej chwili nauczyciele mogą zrezygnować z pracy i podjąć pracę w biedronce. Po za tym nie wiem skąd te zarobki nauczycieli? Wystarczy wejść na stronę Ministerstwa i sprawdzić tabelę płac, tam są wyższe, do tego nadgodziny, praca 4 godziny dziennie, 56 dni urlopu, przerwy świąteczne, dwa razy w ciągu kariery nauczyciel może przebywać na rocznym urlopie dla poratowania zdrowia.... i wiele innych przywilejów.... To jedyna grupa społeczna, która ma takie przywileje, i wciąż narzekają..... To potrafią robić najlepiej.. niestety.... Uważam, że powinni pracować jak każdy inny człowiek. Nie potrafią nawet po sobie sprzątać, gdzie siedzą tam zostawią i woźne muszą po nich sprzątać i chociaż mówi się o nauczycielach, ze to elita i śmietanka, że to wykształceni ludzie..... to jest to przesada. Dużo jest ludzi wykształconych bardziej niż nauczyciele.... i nie mają takich przywilejów.

    Odpowiedz
  • anna(2020-04-20 13:20) Zgłoś naruszenie 00

    Rodzicom ciężko wytrzymać ze swoimi dziećmi a co dopiero mieć 25 cudzych pod opieką.... Myślicie serio że jest bajkowo??? Odpowiadasz za każde dziecko, cokolwiek stanie się z dzieckiem możesz iść siedzieć. .Nikogo nie obchodzi że nie z Twojej winy...jesteś odpowiedzialny za każde dziecko.....Każdy z rodziców ma inne wymagania, każdemu coś nie pasuje..... łatwo hejtować że można zmienić pracę tylko co wtedy drodzy rodzice zrobicie ze swoimi dziećmi, kiedy to w dobie koronowirusa po miesiącu macie własnych dzieci dość!!!,,,,,Osobiście gdyby wiedziała jak wyglądają realia w życiu ponownie nie poszłabym w tym kierunku......mimo iż bardzo to pracę kocham

    Odpowiedz
  • szyderca(2019-08-31 16:26) Zgłoś naruszenie 00

    Czyli rozumiem, że Ty się przykładasz skoro znasz tyle szkół i tylu pedagogów specjalnych. Kiedy to wszystko ogarniasz?????

    Odpowiedz
  • Byly nauczyciel (2019-03-06 23:24) Zgłoś naruszenie 53

    Obys uczyl cudze dzieci. Nie kazdy to znosi. Zawod szanowany spolecznie. Praca nauczyciela nie mozna oorownac do pracy w fabryce, sluzbie zdrowia. Kazdy ma swoje +i -. Jak zaden zawod nauczyciek ma wiecej urlopu. To jest zacheta do wyboru tego kierunku. Dla niektorych to jest pulapka. Sam nim bylem, wiem jaki jest stres. Dlla sfrustrowanych rada, do fabryki na hale produkcyjna albo do kopalni pod ziemie. Jak popracuja tam to troche zmadrzeja i nabiora szacunku do swojego zawodu.

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • r - c(2018-09-03 19:57) Zgłoś naruszenie 21

    Kiedy zostaną zlekwidowani pedagodzy specjalni. To tylko zajmowany niepotrzebnie etat.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • wers(2018-08-20 05:53) Zgłoś naruszenie 1112

    za dużo wakacji w stosunku do przepracowanych godzin. Praca na kilku etatach (czasami jednczesnie), jakość mierna i nikt tego nie weryfikuje!

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • Realistka(2018-08-19 20:07) Zgłoś naruszenie 20

    Nawet człek nie czuje, że głupio rymuje

    Odpowiedz
  • szyderca(2018-08-18 16:29) Zgłoś naruszenie 72

    jeśli praca zdrowiu szkodzi porzuć pracę o co chodzi

    Odpowiedz
  • asd(2018-08-16 13:45) Zgłoś naruszenie 1811

    niewykwalifikowany pracownik zaraz po szkole 2200zł, nauczyciel po studiach wyższych 2400zł, kasjerka w biedronce na początek 3200zł, ...

    Pokaż odpowiedzi (6)Odpowiedz
  • dodop(2018-08-16 08:00) Zgłoś naruszenie 152

    Pedagog to nie jest nauczyciel. KIEDY TEGO SIĘ WRESZCIE NAUCZYCIE ???? Boicie się powtórzeń w zdaniu i przez to brednie piszecie.

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz