statystyki

Kłopoty z oceną uczącego dyrektora. Jak weryfikować pracę nauczycieli?

autor: Artur Radwan24.07.2018, 07:15; Aktualizacja: 24.07.2018, 08:12
Problemów z nowym modelem oceniania jest więcej

Problemów z nowym modelem oceniania jest więcejźródło: ShutterStock

Szefowie placówek oświatowych mają zastrzeżenia wobec sposobu, w jaki od września kuratorium będzie weryfikować ich pracę. Najwięcej kryteriów mają spełnić ci, którzy prowadzą zajęcia z uczniami.

Do końca wakacji dyrektorzy szkół wspólnie z radą pedagogiczną muszą zatwierdzić regulaminy określające wskaźniki ocen pracy nauczycieli. Na tej podstawie osoby uczące w szkołach będą cyklicznie co trzy lata oceniane przez swoich przełożonych.

Oświatowe związki sprzeciwiają się tworzeniu takich regulaminów. Argumentują, że w każdej szkole i przedszkolu kryteria będą różne. Dlatego od początku domagały się, aby w tej kwestii ograniczyć się tylko do podstawowych wskaźników określonych w rozporządzeniu ministra edukacji narodowej z 29 maja 2018 r. w sprawie szczegółowych kryteriów i trybu dokonywania oceny pracy nauczycieli, zakresu informacji zawartych w karcie oceny pracy, składu i sposobu powoływania zespołu oceniającego oraz trybu postępowania odwoławczego (t.j. Dz.U. 2018 r., poz. 1133). Resort edukacji jest jednak nieugięty i chce, aby każda samorządowa placówka miała określone dodatkowe wytyczne.

źródło: Dziennik Gazeta Prawna


Pozostało jeszcze 71% treści

2 dostępy do wydania cyfrowego DGP w cenie
9,80 zł Za pierwszy miesiąc.
Oferta autoodnawialna
PRENUMERATA 2020
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Komentarze (2)

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Dowiedz się więcej

Galerie

Polecane