Jakie zmiany w Karcie nauczyciela od września 2018 roku

autor: Agnieszka Brzostek12.08.2018, 10:00; Aktualizacja: 17.08.2018, 13:31
Na nauczyciela został nałożony obowiązek doskonalenia zawodowego, zgodnie z potrzebami szkoły.

Na nauczyciela został nałożony obowiązek doskonalenia zawodowego, zgodnie z potrzebami szkoły.źródło: ShutterStock

Od 1 września 2018 roku wchodzi w życie kilka zmian w Karcie nauczyciela, dotyczących między innymi obowiązków nauczycieli czy oceny pracy pedagogiów.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:gazetaprawna.pl
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (39)

  • nn(2018-08-12 17:06) Zgłoś naruszenie 7510

    minimalna pensja na początek dla pracownika bez żadnego wykształcenia 2200zł, pensja dla nauczyciela na początek 2400zł, ale wymagane wyższe wykształcenie i przygotowanie pedagogiczne. Czy to nie jest nienormalne?

    Pokaż odpowiedzi (5)Odpowiedz
  • errata(2018-08-12 11:29) Zgłoś naruszenie 590

    Pedagog i nauczyciel to 2 różne stanowiska pracy w szkole. Nie stosować na siłę wyrazów pozornie bliskoznacznych. Dlaczego taki strach przed powtórzeniami w tekście ?

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • nauczyciel(2018-08-13 17:25) Zgłoś naruszenie 442

    Pensja nauczyciela stażysty powinna w tym momencie wynosić ponad 3000zł. Wynika to z prostej matematyki: w 2012 roku pensja minimalna wynosiła 1500zł, nauczyciela stażysty 2265zł. Różnica 765zł. W tym momencie pensja minimalna 2200zł. 2200zł + 765zł = 2965zł. Ale przecież jeśli spojrzymy na wzrost procentowy to pensja stażysty powinna wynosić ponad 3300zł. A tyle zarabia dzisiaj nauczyciel mianowany!!! Idąc tym tropem nauczyciel mianowany powinien minimum zarabiać 4850zł. A ile zarabia? Tyle ile stażysta w 2012 roku w stosunku do płacy minimalnej. Do ZNP i Solidarności: Wy się nie domagajcie 10 czy 12 procent podwyżki bo należy się nam co najmniej 50% podwyżki od zaraz!

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Marzena(2018-08-13 15:57) Zgłoś naruszenie 392

    Teraz po 30 latach pracy wiem że nie namawialabym nikogo do pracy w szkole. Nic nie zmieniło się na lepsze A może jest nawet gorzej. Jestem pewna też że do szkoły będą przychodzić nieudacznicy którzy myślą tylko że szkoła to 2 miesiące wakacji.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Anna B.(2018-08-13 15:48) Zgłoś naruszenie 362

    Wciąż powtarzam krytykantom naszego zawodu Zapraszam do zawodu nauczyciela. To polonista wie ile godzin spędza w domu dla działań szkolnych i kontrolnych . Jestem reżyserem analitykiem statystykiem i nauczycielom w jednej osobie.uczniowie to widzą i rozumieją. Ilość godzin w tygodniu proszę państwa jest często bliska etatowi robotnika A płacę otrzymujemy za 18 Niewiedza boli i stąd też państwa krytyczne uwagi. Pozdrawiam wakacyjnie nauczyciel języka polskiego

    Odpowiedz
  • Fggh(2018-08-13 07:41) Zgłoś naruszenie 357

    Niech ktoś teraz spróbuje powstrzymać tłumy młodych i zdolnych do pracy w szkole :D Do takich warunków bedzie się garnąć sam kwiat młodzieży :D Prawnicy, biznesmeni, lekarze, architekci będą błagać swe dzieci aby były nauczycielami :D

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • rtgfrdsa(2018-08-13 09:17) Zgłoś naruszenie 210

    Obowiązek doskonalenia zawodowego, zgodnie z potrzebami szkoły nie jest niczym nowym.

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • erazm(2018-08-25 10:52) Zgłoś naruszenie 130

    Myślę, że niedługo zabraknie chętnych do zawodu nauczyciela.

    Odpowiedz
  • Katia(2018-08-14 13:01) Zgłoś naruszenie 132

    Każdy widzi nauczyciela, który pracuje rzekomo 18h.....a nauczyciele w placówkach przedszkolnych, ośrodkach socjoterapeutycznych, wychowawcy świetlicy, itd pracują więcej niż 18h.... w przedszkolu 25h/tyg...za tą samą pensję, mniej wolnego, bo 35 dni urlopu w ciągu roku, w tym miesiąc z góry ustalony. Zabierasz do domu masę dokumentów, przygotowujesz pomoce dydaktyczne, tak samo prowadzisz co mc spotkania indywidualne z rodzicami, festyny, konsultacje, warsztaty... Gdzie jest sprawiedliwe traktowanie nauczycieli???, chodzi mi o ilość urlopu, dni wolnych od pracy.... Bo pensja śmiechu warta... Nauczyciel mianowany z 10l stażem pracy zarabia po ostatniej śmiesznej podwyżce 2100, a choćby w biedronce ile..... śmiechu warte. Jeszcze trochę i nie będzie chętnych do pracy w tym zawodzie......

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Na(2018-08-14 10:39) Zgłoś naruszenie 120

    Do sceptyk. Oj brakuje, brakuje. Sprawdź sobie oferty pracy dla nauczycieli.

    Odpowiedz
  • Ewe(2018-08-13 14:36) Zgłoś naruszenie 82

    :):) Chyba nam tu ktoś zazdrości ... :)

    Odpowiedz
  • haha(2018-08-13 15:03) Zgłoś naruszenie 59

    16 wypłat .................... :D

    Odpowiedz
  • masza(2018-08-28 22:22) Zgłoś naruszenie 50

    dlaczego wypowiadacie się w sprawach, o których nie macie zielonego pojęcia, najpierw do pracy w szkole a później komentarze

    Odpowiedz
  • xyz1(2018-08-13 11:53) Zgłoś naruszenie 268

    Zawsze można coś zmienić w swoim życiu. 2400 brutto za pensum 18 godz., 90 dni wolnego w roku szkolnym 16 wypłat za 12 m-cy w roku itp. itd. to od razu na dzień dobry. Rzeczywiście skandal.

    Pokaż odpowiedzi (7)Odpowiedz
  • mania(2018-09-02 15:25) Zgłoś naruszenie 00

    jeśli dyrektor szkoły wyrazi zgodę to możesz.

    Odpowiedz
  • moni(2018-08-28 19:08) Zgłoś naruszenie 00

    Witam . Mam pytanie odnoście rozpoczęcia stażu. Czy jeśli dostane umowę o prace od 1 wrzesnią 2018 na rok na zastępstwo, czy to prawda że tym samym nie mogę rozpocząć nawet stażu , który trwa rok i 9 mies?

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz