Ulga na dziecko (prorodzinna). Odliczenia od podatku w 2018 roku.

autor: Katarzyna Witwicka05.02.2018, 07:00; Aktualizacja: 26.04.2018, 11:13
adopcja, rodzina, rodzice, dzieci

Kto może odliczyć od podatku ulgę na dzieci?źródło: ShutterStock

Każdy rodzic lub opiekun może pomniejszyć wskazaną w PIT kwotę podatku korzystając z ulgi prorodzinnej. Kwota odliczenia zależna jest od osiągniętych w minionym roku dochodów, liczby potomstwa, a także od tego, czy podatnik sam wychowuje dziecko. Aby jednak skorzystać z ulgi prorodzinnej trzeba spełnić szereg warunków określonych ustawą o PIT.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Źródło:gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (13)

  • bogu(2018-02-08 13:08) Zgłoś naruszenie 20

    Autor wiedział l o czym pisze ..?

    Odpowiedz
  • autor(2018-02-08 14:19) Zgłoś naruszenie 10

    za każdy m-c po 92,67zł czy za cały rok?

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • autor(2018-02-08 15:02) Zgłoś naruszenie 12

    Za miesiąc.

    Odpowiedz
  • dramatyczne(2018-02-20 02:44) Zgłoś naruszenie 00

    Adziadkowie producenci tez sie rozliczaja z dzieckiem z produkcji wmieszkaniu w ktorym niby maja dziecko a produkuja wnim maszynami jakimis urzadzeniami to tez rozliczenia PITu za szkodliwa dla innych dzisaalnosc?Niby podzja sie za opiekunow bo w dzien moze cos tam przy dziecku xrobia anocami produkuja w sasiadujacych mieszkaniach producenci podaja sie za opiekunow dziecka.Oszustwa tez powinny byc brane pod uwage bo producenci nie mala zgody na produkcje zaslaniaja sie opiekunczoscia

    Odpowiedz
  • ANTYKACZORR(2018-02-11 21:27) Zgłoś naruszenie 04

    1155 zł NA UTRZYMANIE DZIECKA!!CIEKAWE KTÓRY Z NASZYCH P...POLITYKÓW I SZEMRANYCH BIZNESMENÓW WYDAJE ROCZNIE 1000 ZŁ NA DZIECKO!??!TO K....KPINA I ŚMIECH!!ALE MAMY 500 +Z KTÓREGO NIE TRZEBA SIĘ ROZLICZAĆ, CO JEST IŚCIE POJ.....!!

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Olenka(2018-03-01 09:56) Zgłoś naruszenie 00

    Ulge mozna odliczyc bez problemu z w podatnik info. rozliczam tam pity od 2014 roku i sie nie zawiodlam jeszcze.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • nickey(2018-02-17 15:24) Zgłoś naruszenie 00

    Wcale nie musi mieszkać z danym rodzicem/opiekunem. Po rozwodzie bez orzekania o winie i pozbawiania prawa opieki nad dzieckiem, należy się ulga po połowie. Autor nie zna przepisów, o których pisze.

    Odpowiedz
  • Matka(2018-02-27 23:08) Zgłoś naruszenie 00

    Jestem na rencie socjalnej, sama wychowuję dziecko czy mogę skorzystać z ulgi prorodzinnej, pobiera mit 5oo+

    Odpowiedz
  • podatnik(2018-04-27 19:22) Zgłoś naruszenie 00

    PIT-36? Czy w przypadku dochodów z tytułu wynagrodzenia może (powinien?) to być PIT-37 wraz z PIT/O?

    Odpowiedz
  • EMERYTKA(2018-04-30 21:57) Zgłoś naruszenie 00

    Ulgi na dzieci odpisy od podatku dodatki na rehabilitacje zasiłki rodzinne .rehabilitacyjne zapomogi i jeszcze im malo strajkują w sejmie-zachlanność u nich ne ma granic A JA EMERYTKA 985ZŁ EMERYTURY PŁACE PODATEK 19% ŻADNYCH ULG ODPISÓW NAJWYŻSZA PORA BYŚMY MY BIEDNI EMERYCI WZIĘLI MATERACE I POD SEJM STRAJKOWAĆ SZCZEGÓLNI SAMOTNI ,MĄŻ ZMARŁ NIE DOCZEKAWSZY EMERYTURY I GDZIE I NA KOGO POSZŁY JEGO SKŁADKI

    Odpowiedz