PIT za 2019 r. Ulga dla młodych. Jak wypełnić formularz PIT 37

autor: Tomasz Ciechoński01.02.2020, 11:30; Aktualizacja: 26.04.2020, 12:45
Większość beneficjentów ulgi dla młodych musi wypełnić formularz PIT-37

Większość beneficjentów ulgi dla młodych musi wypełnić formularz PIT-37źródło: ShutterStock

Od 1 sierpnia 2019 r. podatnicy do 26 roku życia zatrudnieni na etacie lub zleceniu są zwolnieni z podatku dochodowego. Jak mają rozliczyć „zerowy PIT” z urzędem skarbowym?

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:gazetaprawna.pl
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (14)

  • Podatnik(2020-02-05 19:34) Zgłoś naruszenie 111

    Szukałam informacji o tym podatku zerowym tyle czasu i przeczytałam tyle artykułów, że głowa mała, ale dopiero tutaj znalazłam potrzebne mi informacje. Dziękuję!

    Odpowiedz
  • załamany(2020-03-01 18:10) Zgłoś naruszenie 42

    Przypomina to "Sens życia"Monty Pytona,gdzie nauczyciel tłumaczył uczniom gdzie nalezy odwiesić ubranie w zależności czy wyjeżdża na święta do domu w przypadku gdy ma brata,który nie wyjeżdża.

    Odpowiedz
  • Grawal(2020-03-27 17:29) Zgłoś naruszenie 20

    Syn ma 17 lat ,chodzi do szkoły średniej, w lutym 2019 pracował na zlecenie. Jaki mam wypełnić PIT.36 czy 37. Ja swój już rozliczyłam.

    Odpowiedz
  • Gosia(2020-02-21 09:19) Zgłoś naruszenie 20

    super wyjaśnione, dziękuje

    Odpowiedz
  • Mariusz(2020-02-25 18:14) Zgłoś naruszenie 10

    czyli w poz. 106 PITu-37 należy wskazać kwotę z PIT-11(25) poz. 70 oraz 71, natomiast na stronie e-Pit jest wyraźnie wskazane, że trzeba tam zsumować kwoty z PIT-11(25) z poz. 69, 70 oraz 71.... to w końcu jak jest poprawnie?

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Bastek(2020-03-03 05:18) Zgłoś naruszenie 00

    Z tego co ja wiem to jeśli chodzi o pozycje 69-71( analogicznie 72-74) to 69 odliczamy zawsze,70 jeśli ktoś nie korzysta ze zwolnienia i daje przychody do opodatkowania ( w przypadku zwolnienia tylko składki 69), a 71 jest jedynie wliczanie w przypadku gdy ktoś odlicza dzieci a braknie mu podatku to może, skorzystać do wysokości składek z reszty ulgi gdzie składki z poz 71 oraz 74 można wliczać. Gorszą sprawą jest proporcja którą gazeta prawna pokazuje bo to już cięższa bajka.

    Odpowiedz
  • podatnik(2020-02-03 11:51) Zgłoś naruszenie 00

    Robią takie zamieszanie????

    Odpowiedz
  • Gość(2020-03-04 10:35) Zgłoś naruszenie 00

    Przy okazji tej ulgi trzeba zwrócić uwagę na pewną pułapkę podatkową. Rodzice mogą rozliczyć ulgę na dziecko uczące się jeżeli nie uzyskało dochodów podlegających opodatkowaniu plus przychodów z "ulgi dla młodych" w łącznej kwocie 3.089 zł. Czyli, jeżeli dziecko miało np. jedynie przychody z umowy zlecenia opodatkowane i dochód po odliczeniu 20% kosztów nie przekroczył kwoty 3089 zł rodzice korzystają z ulgi i dziecko rozliczając się indywidualnie również dostaje zwrot pobranego podatku. W sytuacji, gdy dochody z tej samej umowy zlecenia nie zostały opodatkowane w związku z "ulgą dla młodych" nie nalicza się kosztów i kwota przychodu przekracza wartość uprawniająca do skorzystania z ulgi na dziecko przez rodziców.

    Odpowiedz
  • Mariusz(2020-02-25 18:14) Zgłoś naruszenie 00

    czyli w poz. 106 PITu-37 należy wskazać kwotę z PIT-11(25) poz. 70 oraz 71, natomiast na stronie e-Pit jest wyraźnie wskazane, że trzeba tam zsumować kwoty z PIT-11(25) z poz. 69, 70 oraz 71.... to w końcu jak jest poprawnie?

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • Wandal(2020-04-14 16:45) Zgłoś naruszenie 00

    Zapytajmy się prezesa -on to wymyślił a teraz skarbówka skopie mi tyłek. Ale on dzieci nie ma!!!

    Odpowiedz
  • robo(2020-06-01 12:30) Zgłoś naruszenie 00

    Najlepiej skomplikować człowiekowi życie aby sie nie musiał nudzić,jak by nie można było prościej tego zrobic tylko zagmatwać po całości !

    Odpowiedz