Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reforma edukacji według PiS. Oto najważniejsze zmiany

Nowa struktura szkolnictwa 8-letnia szkoła podstawową 4-letnie liceum ogólnokształcące 5-letnie technikum 3-letnia branżowa szkoła pierwszego stopnia 2-letnia branżowa szkoła drugiego stopnia 3-letnia szkoła specjalna przysposabiająca do pracy szkoła policealna Osiągnięcie tak przedstawionej struktury wymaga wprowadzenia specjalnych zasad dla okresu przejściowego. Co zmieni się w najbliższych latach?
Nowa struktura szkolnictwa 8-letnia szkoła podstawową 4-letnie liceum ogólnokształcące 5-letnie technikum 3-letnia branżowa szkoła pierwszego stopnia 2-letnia branżowa szkoła drugiego stopnia 3-letnia szkoła specjalna przysposabiająca do pracy szkoła policealna Osiągnięcie tak przedstawionej struktury wymaga wprowadzenia specjalnych zasad dla okresu przejściowego. Co zmieni się w najbliższych latach? / Agencja Gazeta / Fot. Sławomir Kamiński Agencja Gazeta

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję

Czy ten artykuł był przydatny?
tak
nie
Dziękujemy za powiadomienie
Jeśli nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytania w tym artykule, powiedz jak możemy to poprawić.
UWAGA: Ten formularz nie służy wysyłaniu zgłoszeń . Wykorzystamy go aby poprawić artykuł.
Jeśli masz dodatkowe pytania prosimy o kontakt

Powiązane

Reklama

Reklama

Komentarze(5)

Pokaż:

Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut. Zanim dodasz komentarz -zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
  • Ojciec i Mąż
    2016-10-10 13:00:34
    BAŁAGAN!!! Wszystko wiadomo ale konkretów brak. Informacja na poziomie prezentacji Morawieckiego. Brak szczegółów, same założenia i suche slogany "Będzie lepiej", "Dobra zmiana". Przewidują to i tamto oraz zakładają, że tak i owak. A ja wiem mniej niż wydawało mi się, że wiem....... Porażka!!!
    7
  • belfer
    2016-10-17 11:16:08
    Jakie konsultacje i z kim? Na pewno nie z nauczycielami i dyrektorami. Byłam na takim spotkaniu - z góry ustalone pytania i osoby mogące je zadawać. Nikt z sali nie mógł włączyć się do dyskusji - tylko słuchać. Jeśli to są konsultacje... no chyba, że wg "dobrej zmiany" tak to teraz będzie wyglądać - jeden naród - jedna prawda - jedna władza. Ale to już chyba było.
    5
  • Jenny
    2016-10-15 21:28:43
    Rozumiem polski, matematyka, język obcy ale dlaczego historia? Nie wszyscy interesują się historią i dla nich zdanie egzaminu z historii będzie co najmniej trudne. Trudno dziecko które pasjonuje się informatyką zmusić do zakuwania historii. Taki uczeń będzie się uczył historii po to żeby ją zaliczyć a nie po to żeby zdać z niej egzamin. I żeby było jasne: ja bardzo lubię historię, interesuję się nią i dużo o tym czytam ale zdaję sobie też sprawę że nie każdy tak ma i trzeba tym innym umożliwić zdawanie tego co lubią (fizykę, chemię, geografię itp.) a nie zmuszać ich do zdawania tego czego serdecznie nie znoszą.
    6
  • Rodzic
    2016-11-04 22:04:45
    Nie była potrzebna reforma PO dotycząca wprowadzania gimnazjów. Teraz tym bardziej nie ma potrzeby wracać do poprzedniego systemu, kiedy wszystko zaczęło funkcjonować i prostować się! Nam nie potrzebne są przepychanki na siłę, w szybkim tempie, pozornie przemyślane. Kto silniejszy, kto głośniejszy, kto bardziej uparty? Zajmijcie się innymi ważniejszymi sprawami a oświatę na razie zostawcie w spokoju.
    0
    pokażodpowiedzi (1)

Reklama

Reklama
Reklama

Zobacz więcej

image for background

Przejdź do strony głównej