statystyki

Kolejne modyfikacje reformy uczelni Gowina

autor: Paulina Szewioła18.06.2018, 07:19; Aktualizacja: 18.06.2018, 07:28
Komisja przyjęła m.in. poprawki dotyczące kompetencji i składu osobowego rady uczelni zgłoszone przez PiS.

Komisja przyjęła m.in. poprawki dotyczące kompetencji i składu osobowego rady uczelni zgłoszone przez PiS.źródło: ShutterStock

Zmiany w składzie osobowym i kompetencjach rady uczelni oraz zachowanie wydziałów jako podstawowych jednostek organizacyjnych szkół wyższych – to niektóre poprawki przyjęte przez posłów po drugim czytaniu projektu ustawy 2.0.

– Projekt reformy uczelni, o którym teraz rozmawiamy, w ogóle nie przypomina tego, o którym dyskutowaliśmy na początku – mówiła podczas debaty w Sejmie Katarzyna Lubnauer z Nowoczesnej. Zaznaczyła, że już podczas pierwszego czytania przyjęto blisko 160 poprawek (głównie rządowych), a na kolejnym etapie przedłożonych zostało następnych 50 (w większości zaakceptowanych przez posłów podczas prac w Komisji Edukacji, Nauki i Młodzieży).

– Mam wrażenie, że ta wersja nikomu nie służy i nikogo nie zadowala. Nie wiemy też, jak projekt oceniłyby teraz środowiska naukowe, bo one konsultowały inny dokument – przekonywała posłanka. Przypomniała jednocześnie o protestach przeciwko reformie, które trwają w całej Polsce.


Pozostało jeszcze 77% treści

2 dostępy do wydania cyfrowego DGP w cenie
9,80 zł Za pierwszy miesiąc.
Oferta autoodnawialna
PRENUMERATA 2020
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Dowiedz się więcej

Galerie

Polecane