Samorządowcy chcą mieć wpływ na realizowane zadania

autor: Aleksandra Kurowska06.06.2016, 07:33; Aktualizacja: 06.06.2016, 09:48

Inwestycje wpisujące się w strategię odpowiedzialnego rozwoju, potocznie nazywaną planem Morawieckiego, mogą liczyć na rządowe wsparcie – zapewniał Jarosław Gowin, wicepremier i minister nauki i szkolnictwa wyższego podczas konwentu „Samorząd XXI wieku” w Lubinie. Dziennik Gazeta Prawna był patronem medialnym tego wydarzenia.

Wicepremier Jarosław Gowin podkreślał rolę lokalnych władz w rozwoju kraju i fakt, że często podejmują celniejsze decyzje niż politycy i urzędnicy na poziomie centralnym. – W Polsce prawie wszystko, co pozytywne, ma związek z samorządem – mówił. Zwrócił jednak uwagę, że rozwój kraju jest nierównomierny. – Istotą planu Morawieckiego jest cywilizacyjny skok do gospodarki opartej na wiedzy, nowoczesnych technologiach – tłumaczył. – Jeżeli tutaj, w Lubinie, i – innych miastach Polski powstają z inicjatywy samorządowców takie przedsięwzięcia, jak nowe parki technologiczne, nowe strefy ekonomiczne, to chcę jednoznacznie zadeklarować w imieniu rządu, że mogą one liczyć na nasze poparcie – stwierdził Gowin.


Pozostało 54% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Galerie

Wyszukiwarka kancelarii

Szukaj

Polecane