statystyki

Przyłączenie do kanalizacji: Można żądać danych osobowych właściciela

04.06.2016, 07:00
Dane

Katalog przesłanek legalizujących przetwarzanie danych osobowych jest zamkniętyźródło: ShutterStock

Firma dostarczająca wodę ma prawo udzielić na piśmie gminie informacji o tym, ile wody zużył w ciągu kilku ostatnich lat właściciel konkretnej nieruchomości, oraz wyjawić jego imię, nazwisko i adres. Dane mieszkańca udostępnia na żądanie burmistrza w związku z toczącym się postępowaniem administracyjnym w sprawie nałożenia obowiązku przyłączenia nieruchomości do istniejącej już sieci kanalizacyjnej. Informacje mają ułatwić miejscowemu włodarzowi określenie technicznych możliwości takiego przyłączenia oraz sprawowanie nadzoru nad wywiązywaniem się przez mieszkańców z nałożonych na nich powinności.

DECYZJA DOLiS/DEC-420/14 oraz (w trybie odwoławczym), DOLiS/DEC-136/16/9959,9960

● (...) Katalog przesłanek legalizujących przetwarzanie danych osobowych jest zamknięty. Każda ma charakter autonomiczny i niezależny. (...) są równoprawne, a wobec tego spełnienie co najmniej jednej z nich stanowi już o zgodnym z prawem przetwarzaniu danych osobowych. (...) dla legalności procesu przetwarzania danych osobowych nie zawsze wymagana jest zgoda osoby, której dane dotyczą. U podstaw tego procesu może znajdować się bowiem inna z przesłanek (...) niż zgoda osoby, której dane dotyczą.


Pozostało jeszcze 72% treści

2 dostępy do wydania cyfrowego DGP w cenie
9,80 zł Za pierwszy miesiąc.
Oferta autoodnawialna
PRENUMERATA 2020
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Galerie

Wyszukiwarka kancelarii

Szukaj

Polecane