statystyki

Przyłączenie do kanalizacji: Można żądać danych osobowych właściciela

04.06.2016, 07:00
Dane

Katalog przesłanek legalizujących przetwarzanie danych osobowych jest zamkniętyźródło: ShutterStock

Firma dostarczająca wodę ma prawo udzielić na piśmie gminie informacji o tym, ile wody zużył w ciągu kilku ostatnich lat właściciel konkretnej nieruchomości, oraz wyjawić jego imię, nazwisko i adres. Dane mieszkańca udostępnia na żądanie burmistrza w związku z toczącym się postępowaniem administracyjnym w sprawie nałożenia obowiązku przyłączenia nieruchomości do istniejącej już sieci kanalizacyjnej. Informacje mają ułatwić miejscowemu włodarzowi określenie technicznych możliwości takiego przyłączenia oraz sprawowanie nadzoru nad wywiązywaniem się przez mieszkańców z nałożonych na nich powinności.

DECYZJA DOLiS/DEC-420/14 oraz (w trybie odwoławczym), DOLiS/DEC-136/16/9959,9960

● (...) Katalog przesłanek legalizujących przetwarzanie danych osobowych jest zamknięty. Każda ma charakter autonomiczny i niezależny. (...) są równoprawne, a wobec tego spełnienie co najmniej jednej z nich stanowi już o zgodnym z prawem przetwarzaniu danych osobowych. (...) dla legalności procesu przetwarzania danych osobowych nie zawsze wymagana jest zgoda osoby, której dane dotyczą. U podstaw tego procesu może znajdować się bowiem inna z przesłanek (...) niż zgoda osoby, której dane dotyczą.


Pozostało 72% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Galerie

Wyszukiwarka kancelarii

Szukaj

Polecane