statystyki

Samorządowcy chcą mieć wpływ na realizowane zadania

autor: Aleksandra Kurowska06.06.2016, 07:33; Aktualizacja: 06.06.2016, 09:48

Inwestycje wpisujące się w strategię odpowiedzialnego rozwoju, potocznie nazywaną planem Morawieckiego, mogą liczyć na rządowe wsparcie – zapewniał Jarosław Gowin, wicepremier i minister nauki i szkolnictwa wyższego podczas konwentu „Samorząd XXI wieku” w Lubinie. Dziennik Gazeta Prawna był patronem medialnym tego wydarzenia.

Wicepremier Jarosław Gowin podkreślał rolę lokalnych władz w rozwoju kraju i fakt, że często podejmują celniejsze decyzje niż politycy i urzędnicy na poziomie centralnym. – W Polsce prawie wszystko, co pozytywne, ma związek z samorządem – mówił. Zwrócił jednak uwagę, że rozwój kraju jest nierównomierny. – Istotą planu Morawieckiego jest cywilizacyjny skok do gospodarki opartej na wiedzy, nowoczesnych technologiach – tłumaczył. – Jeżeli tutaj, w Lubinie, i – innych miastach Polski powstają z inicjatywy samorządowców takie przedsięwzięcia, jak nowe parki technologiczne, nowe strefy ekonomiczne, to chcę jednoznacznie zadeklarować w imieniu rządu, że mogą one liczyć na nasze poparcie – stwierdził Gowin.


Pozostało jeszcze 54% treści

2 dostępy do wydania cyfrowego DGP w cenie
9,80 zł Za pierwszy miesiąc.
Oferta autoodnawialna
PRENUMERATA 2020
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Galerie

Wyszukiwarka kancelarii

Szukaj

Polecane