statystyki

Śmieci płoną coraz częściej. Czy to tuszowanie śladów...

autor: Zofia Jóźwiak30.09.2015, 09:14; Aktualizacja: 30.09.2015, 10:08
śmieci

Przyczyną może być też chęć uniknięcia wysokich opłat za zbyt długie składowanieźródło: ShutterStock

Zdarzające się ostatnio pożary sortowni i wysypisk to niekoniecznie tylko efekt tegorocznych upałów, ale jak sądzi część ekspertów, chęć ukrywania nieprawidłowości lub zwalniania terenu pod nowe odpady.

Przyczyną może być też chęć uniknięcia wysokich opłat za zbyt długie składowanie, a wkrótce także brak możliwości deponowania na składowiskach niektórych odpadów.

Za dużo

Dopiero co dogaszono pożar w Dąbrówce Wielkopolskiej w woj. lubuskim. Tylko w ostatnich miesiącach śmieci (posortowane lub nie) paliły się w Warszawie, Krakowie, podwrocławskim Jerzmanowie, Wałbrzychu, Ostrołęce, Bielsku-Białej i kilku innych miejscach w Polsce.

Według rzecznika prasowego Państwowej Straży Pożarnej Pawła Frątczaka zjawisko zwiększonej liczby pożarów w sortowniach i zakładach utylizacji odpadów strażacy zauważają od ubiegłego roku. To zjawisko zaniepokoiło ich na tyle, że przeprowadzili w końcu 2014 r. kontrolę takich obiektów. I okazało się, że ich bezpieczeństwo przeciwpożarowe pozostawia wiele do życzenia (patrz ramka).


Pozostało 93% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Komentarze (1)

  • Kasia(2018-08-23 12:55) Zgłoś naruszenie 00

    Jak można tak bezczelnie pozbywać się śmieci i wywozić je do lasu lub palić w zależności jaki to materiał, ludzie można to załatwić tanio i szybko!! Panowie z usług budowlanych grunt zajęliby się tym bez problemu, wielokrotnie korzystałam z ich usług w różnych sprawach i mogę śmiało polecić

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Galerie

Wyszukiwarka kancelarii

Szukaj

Polecane