statystyki

Jakie zmiany czekają w najbliższym czasie działkowców

autor: Tomasz Żółciak06.02.2014, 07:20; Aktualizacja: 06.02.2014, 09:08
Nowa ustawa o rodzinnych ogrodach działkowych przekształciła PZD w stowarzyszenie ogrodowe, tym samym łamiąc jego monopol i zrównując go z pozostałymi stowarzyszeniami. Aby opuścić struktury PZD, działkowcy z danego ogrodu muszą przejść określoną ustawowo procedurę.

Nowa ustawa o rodzinnych ogrodach działkowych przekształciła PZD w stowarzyszenie ogrodowe, tym samym łamiąc jego monopol i zrównując go z pozostałymi stowarzyszeniami. Aby opuścić struktury PZD, działkowcy z danego ogrodu muszą przejść określoną ustawowo procedurę.źródło: ShutterStock

Posiadacze rodzinnych ogrodów dzięki nowym przepisom zyskali dodatkowe uprawnienia. Przynależność do Polskiego Związku Działkowców nie jest już obowiązkowa. Nie powinni również obawiać się podwyżek opłat ogrodowch

Przed zmianą przepisów każdy ROD domyślnie należał do struktur związku. Tam też odprowadzane były składki działkowców (65 proc. zostawało w ogrodzie, pozostałe 35 proc. trafiało do centrali). Nowa ustawa o rodzinnych ogrodach działkowych przekształciła PZD w stowarzyszenie ogrodowe, tym samym łamiąc jego monopol i zrównując go z pozostałymi stowarzyszeniami. Aby opuścić struktury PZD, działkowcy z danego ogrodu muszą przejść określoną ustawowo procedurę.


Pozostało 92% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Komentarze (7)

 • ANNA(2014-02-06 10:48) Zgłoś naruszenie 40

  No i tak nas ustawodawca urządził, że będzie po staremu. Zwołują do Warszawy prezesów, coś im obiecują oni tumaniają ludzi, będzie po sgtaremu. Kto będzie z nimi wałczył. Rząd uwierzył w projekt obywarelski a to PZD róznymi sposobami zbierał te podpisy i wsprawę wygrał. Kto teraz będzie chciał przechodzić przez procedurę wyjścia z PZD i zakładania stowarzyszenia. Dokumenty mają stare władze i stare władze strasza jak to nas polikwidują jak nie będzie PZD.

  Odpowiedz
 • rudy(2014-05-23 12:03) Zgłoś naruszenie 20

  działki są potrzebne do wypoczynku a nie dla alkocholików takim żulom należy zabrać

  Odpowiedz
 • Gosc(2014-02-06 13:01) Zgłoś naruszenie 20

  Po co mi stowarzyszenie ziemia jest wlasnoscia gminy za dzierzawe chce bezposrednio placic gminie a nie tak jak to bylo ze prezesci sami ustanawiali sobie przepisy.Do straszenia to moze tylko byc odpowiedni organ a nie jacys tam z stowarzyssenia ktory nie jest wlascicielem a tak sie bedzie czul.

  Odpowiedz
 • alina(2014-02-06 14:44) Zgłoś naruszenie 20

  Jaki burdel??? Ziemia jest własnością gminy, tam należy płacić wszelkie podatki i na tym koniec, A rząd dawno powinien rozpirzyć ten postkomunistyczny twór.Cwaniaczki bronią tego nogami i rękami, przecież to niesamowita kasa dla :prezesików:

  Odpowiedz
 • Działkowiec(2014-02-06 12:47) Zgłoś naruszenie 00

  Ale burdel !!! co ten antypolski rząd miesza się do działkowców !!!znów kombinują jak podzielić działkowców a póżnie stowarzyszeniom będą zabierać działki lub obłożą podatkami,że ludzie sami będą rezygnować !!

  Odpowiedz
 • pzd(2014-02-06 22:54) Zgłoś naruszenie 00

  Nie wiem po co kodują artykuły dla działkowców, jak to wszystko, a nawet więcej co pisze GP można przeczytać na stronach pzd:)

  Odpowiedz
 • Toda(2014-05-24 23:01) Zgłoś naruszenie 00

  Anno masz rację. PZD daje prezesom jakieś nagrody a oni utrudniaja wyjście z PZD. U nas taj jest.Większość działkowców nie zna się na przepisach, a prezeska wszystkich straszy. Każdy boi się z nią zadrzeć, bo zatruje człowiekowi życie.Faktycznie niewiele zmieniła nowa ustawa.Może jakiś ROD wyjdzie z PZD, ale większośc ludzi nie chce awantur.

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Galerie

Wyszukiwarka kancelarii

Szukaj

Polecane