Szydło dla emerytów: Niska waloryzacja i jednorazowe dodatki PiS do najniższych świadczeń

autor: Marek Chądzyński, Grzegorz Osiecki23.11.2015, 07:53; Aktualizacja: 23.11.2015, 09:27
Premier Beata Szydło

Premier Beata Szydło zapowiadała w exposé podwyżki najniższych świadczeń.źródło: PAP
autor zdjęcia: Radek Pietruszka

Jeśli rząd zostałby przy waloryzacji wskaźnikowej, ci, którzy pobierają najniższe świadczenia, w przyszłym roku dostaliby kilkadziesiąt groszy podwyżki. Przyznanie dodatków może z kolei zrujnować budżet.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (60)

  • dorota(2016-09-14 12:13) Zgłoś naruszenie 00

    mam 650 zł renty socjalnej z tytułu padaczki..o prace nie ma szans...dziekueje bardzo za te 350 zł będzie na pół tony wegla na zime

    Odpowiedz
  • emerytzrobionynacacy(2016-03-23 20:19) Zgłoś naruszenie 10

    Już po waloryzacji. No i co emeryci (Emerytka i dana tkaczyk)? nawet 5 zł nie dostaliście !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Ale pinda tramwajarka ma - choć nie powinna! Prawo PiS Brawo Partio prawa i sprawiedliwości. Obibok 400 a uczciwy grosze!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Brawo. Oby Bóg Wam tego nie zapomniał!!! Ja nie zamierzam, ale do nowych wyborów jeszcze 3,5 roku więc strachy na lachy. Minie i ten czas, chazarska hieno

    Odpowiedz
  • ala(2016-03-02 19:54) Zgłoś naruszenie 00

    Skoro jest 500na dzieci to może ktoś pomyśli o nas co mamy dzieci dorosłe i byllo bardzo cieszko żeby nam dołożyć po 1 roku pracy skladkowej za każde dziecko

    Odpowiedz
  • NPI ?(2016-03-01 17:13) Zgłoś naruszenie 00

    I tak BROCHA załatwiła obietnicami poprawy głosy dla kaczyzmu a teraz zgania nieudolność na poprzedni budżet. Rydzyk dostał podwyżkę, która obsłużyłaby dodatkiem 200 PLN, 100000 najmniej otrzymujących emerytów i rencistów. Oni już za cztery lata nie dojdą do urn i są niepotrzebni.

    Odpowiedz
  • Emerytka(2016-02-13 16:15) Zgłoś naruszenie 00

    Po naszych plecach doszliście do władzy, a teraz żarty sobie z nas robicie? Skąd pieniądze na 500+?znalazły się bez trudu? Mam skończoną ekonomię nie etnografię, pracowałam 43 lata na odpowiedzialnych stanowiskach i poniżać się nie pozwolę, 5 zł na dwie rolki papieru toaletowego pani odeślę z przeznaczeniem na podwyżkę dla pani ministrów, którzy na niczym się nie znają, nie umieją opracować żadnej ustawy, handlowcy musieli opuścić miejsca pracy, przyjechać do Warszawy z kijami żeby minister Kowalczyk zrozumiał jaki bubel prawny opracował.my wam

    Odpowiedz
  • Emerytka(2016-02-13 16:15) Zgłoś naruszenie 00

    Po naszych plecach doszliście do władzy, a teraz żarty sobie z nas robicie? Skąd pieniądze na 500+?znalazły się bez trudu? Mam skończoną ekonomię nie etnografię, pracowałam 43 lata na odpowiedzialnych stanowiskach i poniżać się nie pozwolę, 5 zł na dwie rolki papieru toaletowego pani odeślę z przeznaczeniem na podwyżkę dla pani ministrów, którzy na niczym się nie znają, nie umieją opracować żadnej ustawy, handlowcy musieli opuścić miejsca pracy, przyjechać do Warszawy z kijami żeby minister Kowalczyk zrozumiał jaki bubel prawny opracował.Czy emeryci też mają kijem walczyć o swoje? WSTYD w XXI wieku.Zapatrujecie się na Anglię ale tylko z wysokością zasiłków na dzieci, czyżbyście nie wiedzieli na co stać angielską emerytkę?Mamy wam to dopiero uzmysłowić?

    Odpowiedz
  • Emerytka(2016-02-13 16:14) Zgłoś naruszenie 70

    Po naszych plecach doszliście do władzy, a teraz żarty sobie z nas robicie? Skąd pieniądze na 500+?znalazły się bez trudu? Mam skończoną ekonomię nie etnografię, pracowałam 43 lata na odpowiedzialnych stanowiskach i poniżać się nie pozwolę, 5 zł na dwie rolki papieru toaletowego pani odeślę z przeznaczeniem na podwyżkę dla pani ministrów, którzy na niczym się nie znają, nie umieją opracować żadnej ustawy, handlowcy musieli opuścić miejsca pracy, przyjechać do Warszawy z kijami żeby minister Kowalczyk zrozumiał jaki bubel prawny opracował.Czy emeryci też mają kijemi walczyć o swoje? WSTYD w XXI wieku.Zapatrujecie się na Anglię ale tylko z wysokością zasiłków na dzieci, czyżbyście nie wiedzieli na co stać angielską emerytkę?Mamy wam to dopiero uzmysłowić?

    Odpowiedz
  • asia(2016-02-02 21:00) Zgłoś naruszenie 01

    większość nierobów za 5 lat pracy dostanie nagrodę bo się wycfanili i poprzechodzili na rentę udając chorych i całe życie przebimbali a teraz głupim pracocholikom zabiorą i im dadzą nauczka nie warto pracować tylko kombinować to wtedy zostaniesz nagrodzony

    Odpowiedz
  • Grzegorz (2016-01-30 16:21) Zgłoś naruszenie 01

    Państwo. Zamiast. Dac. Wszystkim. Po. 300. Złotych. To. Woli. Dac. 20. Milionów. Na. Uczelnie. O. Tadeusza. Rydzyka. Ale. Leją. Wodę.

    Odpowiedz
  • kac(2016-01-26 16:56) Zgłoś naruszenie 01

    Drodzy emeryci! Oddaliście głos na Panią Szydło, no to pa pa.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • marek(2016-01-13 21:41) Zgłoś naruszenie 01

    rząd wyznaje zasadę emeryci za mało was pod ziemią leży i dlatego tylko tyle się wam należy

    Odpowiedz
  • emeryt(2016-01-06 17:21) Zgłoś naruszenie 02

    moze lepiej byscie na tym wyszli jakbyscie nam zamiast tych pieciu zl kupili wszystkim emerytom trumny z wkladka

    Odpowiedz
  • FIZYCZNY (2016-01-03 19:03) Zgłoś naruszenie 63

    CELEM RZĄDÓW PO PSL I SLD BYŁO EMERYTÓW I RECISTÓW UŚMIERCIĆ A A BEZROBOTNYCH ZAMKNĄĆW OBOZACH PRACY ŻEBY PRACOWALI DLA OBSZARNIKÓW Z PSL PO I SLD.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • emerytka wdowa (2015-12-04 10:40) Zgłoś naruszenie 42

    a co z obiecaymi dodatkami 25 procent renty rodzinnej do emerytury.oszukano nas.przeciez bez łaski to nam sie nalezy.

    Odpowiedz
  • emeryt z 45 letnim stazem pracy(2015-12-01 07:58) Zgłoś naruszenie 151

    Wielu"biednych" emerytów przepracowalo np. Na bazarach. Mają piękne domy, 3-4 samochody na podwórku. Całe życie zawodowe oszukiwali na podatkach i skladkach ZUS a obecnie w nagrodę dostaną zasiłki z ZUS kosztem emerytów ktorzy uczciwie przepracowali 40-50 lat i oplacali rzetelnie skladki.
    Do udzielania pomocy publicznej dla najbiedniejszych jest MOPS, GOPS i inne organizacje pozarządowe.

    Odpowiedz
  • anna(2015-12-01 07:51) Zgłoś naruszenie 151

    Brawo, "biedna"Rodowicz dostanie zasiłek z zus, jej emerytura nie przekracza kwoty 1000 zł. Z radością pewnie zrezygnuje z występu w noc sylwestrową, gdzie za 1 koncert kasuje 50000 -100 000 zl

    Odpowiedz
  • Son(2015-11-30 17:20) Zgłoś naruszenie 26

    przepracowałam 25 lat,potracił mnie pijany kierowca w wypadku zbiorowym i mam całe 802 zł renty
    Za PO zrobiono czystkę W ZUS w rentach ponad 3 mln rent zostało 900 tys rencistów,A CI CO ZOSTALI
    TO IM sie zostawiało częściową niezdolność aby można było zabrać 25 procent renty,i przy
    waloryzacji zabrać następne 25 procent,jakoś RPO NIE ZASKARŻYŁ TEGO DO TK CZY CI
    RENCIŚCI MNIEJ PŁACĄ W SKLEPACH CZY TO SPRAWIEDLIWE
    PAN PROF. RELIGA UTWORZYŁ FUNDUSZ WYPADKOWY ALE PO NIE WPROWADZIŁA
    A miałam dobre zarobki jak przechodziłam na rentę ,ale lekarstwa obecnie są na 100 procent
    rzadko które jest na ryczałt jak było za PIS LUB 30 procent odpłatności, trzy lata nie dostałam
    dofinansowaniado turnusu rehabilitacyjnego za PO ,zaPIS JEŻDZIŁAM CO ROK

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • magda(2015-11-29 14:33) Zgłoś naruszenie 00

    Jakie jednorazowe dodatki do rent i emerytur to już raz w 2007 roku było przerabiane - wieczne rozdawnictwo - jeżeli ktoś nie pracował to dlaczego ma być wiecznie dotowany - parodia.

    Odpowiedz
  • as(2015-11-29 09:10) Zgłoś naruszenie 115

    pani Szydlo chyba zaczela chorowac na chorobe co sie nazywa emeryt dlaczego nie mysli o tej grupie co na nia glosowali i chca za godnie przepracowane lata godnie zyc sprawa nie jest prosta ja rozumie ze dac tylko tym co maja najmniej jest latwo ale co za przyczyna byla ze maja najmniej ,trudno zostawic bez podwyżki ludzi co przepracowali ponad 40lat i praktycznie przy takim stazu maja ponad 2000zl i co oni za tak dluga prace maja byc ukarani czegos nie rozumie tu jest poważny problem jak to zrobic bo dodajac najmiej dostajacym to tworzymy patologie spoleczna dzis i w przyszlosci a patalogi jest dosc w tym kraju zaczowszy od wszystkich partii

    Odpowiedz