Pomostówka czy emerytura częściowa, czyli jak wcześniej przejść na emeryturę

autor: Agnieszka Brzostek25.04.2015, 08:00; Aktualizacja: 25.04.2015, 11:01
emeryci-komputer-dokumenty

Rząd, aby załagodzić skutki reformy emerytalne wprowadził nowe świadczenie - tzw. wcześniejszą emeryturę częściową.źródło: ShutterStock

Emerytura wcześniejsza, pomostowa, częściowa to podstawowe świadczenia, jakie pracownik może otrzymać jeszcze przed emeryturą.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:gazetaprawna.pl
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (11)

  • Inspektor Pracy(2015-04-25 13:55) Zgłoś naruszenie 226

    Odpowiadam: Ani to ,ani to. gdy ja pracowałem od 15r. zycia bez wakacji i ferii Donald Tusk chlał wóde z przyszłymi POlitycznymi złodziejami , gdy ja sluzyłem w wojskach powietrznodestantowych wyjaśniając oficerom jak pacyfikowano w 1981r Jastrzebie to jak sie okazuje Donald Tusk wg internetu Ćpał Narkotyki w Spółdzielni Świetlik gdzi maił najlepszą Maryśke!! Gdy Ja pracowałem w szkodliwych i niebezpiecznych warunkach pracy także w soboty i niedziele oraz świeta aby produkować prąd i energie cieplną oraz powietrze dla górnictwa Tusk Donald rzekomo walczył z "systemem" komunistycznym Tak bardzo z tym systemem walczył ,że gdy został Wodzem POlitycznych złodziei to z wdzieczności stwierdził" POlicji i Wojsku nie godzi się zmieniać reguł gry emerytalnej gdyz tak się nie godzi - tylko dla nowowstepujących do tych formacji" ale jakoś mu się godziło OKRAŚĆ robotników po fakcie pracy w tych warunkach nawet gdy mieli przepracowane po 1000 dni dodatkowo ponadustawowo bez dni zamiennie wolnych. Jakoś nie miał skrupuł wstecznie Ich okraść z wieku emerytalnego !!Pomógł Mu w tym Komorowski zwany ostatnio szogunem-rezydentem zyrandolem. .Banda złodziei dorwała się do władzy i chociaż wie że wg SN mozna pracownika pozbawić pracy jeżeli choć jednym warunkiem zdrowia nie nadaje sie do dalszego zatrudniania na danym stanowisku --postanowili zadusić własny naród . Naród ,spracowanych,wyeksploatowanych ludzi j- zadusić jak jak króliki. Mają szczęście że Naród wierzy w Boga bo już dawno te bandziory POlityczne skończyły by w rowie z wy-podrzynanymi gardłami.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • jak(2015-04-26 08:24) Zgłoś naruszenie 160

    [ " GDY GRABIEŻ STAJE SIĘ SPOSOBEM ŻYCIA DLA GRUPY LUDZI ŻYJĄCYCH W SPOŁECZEŃSTWIE, NA PRZESTRZENI CZASU STWORZĄ ONI DLA SIEBIE SYSTEM PRAWNY ,KTÓRY USPRAWIEDLIWI ICH DZIAŁANIA I KODEKS MORALNY, KTÓRY BĘDZIE JE GLORYFIKOWAŁ " -Frederic Bastiat .]

    Odpowiedz
  • YOGI(2015-04-25 23:00) Zgłoś naruszenie 151

    Gnój smród ubustwo złodzieju oddaj emerytury

    Odpowiedz
  • Urodzeni przed 1 Stycznia 1949r(2015-04-25 15:01) Zgłoś naruszenie 101

    Przekroczyli już wiek emerytalny (nawet ten przedłużony) i po co o nich pisać zarówno w artykule jak i w komentarzach (w kontekście możliwości wcześniejszego przejścia na emeryturę.). To po prostu absurd !

    Odpowiedz
  • nastepna nawiedzona pisarka GP???????(2015-04-26 08:48) Zgłoś naruszenie 101

    złodziejski nierząd okradł ludzi długo pracujących, nawet w war.szczególnych i zablokował pomimo spełnienia warunków praca 1 dnia po 2008r. w war szczególnych zarazem likwidujac stanowiska pracy w tychże warunkach.Podsumowywując...po 45 latach składkowych w tym 20 lat pracy w war.szczególnych tracąc pracę można iść na śmietnik aby przeżyć.W polszy niema zabezpiczeń społecznych dla tej grupy osób,a UE rzuca tylko hasłami a nic nie zrobiła przez tyle lat dla tych ludzi.{R}ewolucja da nam przyszłość.???

    Odpowiedz
  • kika(2016-04-25 20:32) Zgłoś naruszenie 104

    Tak jak zostałam upodlona i pozbawiona godności przez ustawy PO nie życzę nikomu. Jestem bez własnych środków do życia, na utrzymaniu męża, który przypomina mi ten fakt prawie codziennie. Ostatnio nie wychylam nosa z domu, bo mam już wszystkiego dość, stronie od ludzi, bo wstyd mi, że mając 59 lat jestem na wylocie, a najgorsze jest to, że ostatnio moim największym marzeniem jest, aby Bóg jak najszybciej zabrał mnie do siebie. Emeryturę dostane za 2 lata, ale nie wiem, czy psychicznie dam rade jej doczekać.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Wyborca nieuprzywilejowany.(2015-04-25 13:10) Zgłoś naruszenie 92

    Urodzeni przed 1 Stycznia 1949r , mogą pójść na pomostówki za 900,-zł brutto miesięcznie.
    Za to mogą tylko zdechnąć , bo wyżyć się nie da.
    Urodzeni po 1 Stycznia 1949r. mają robić do wieku 67 lat na uprzywilejowanych wczesnych 43 letnich emerytów TUSKOeBUZKA górników i mundurowych.
    Albo mogą też wcześniej uderzyć w kalendarz.

    Odpowiedz
  • Bożena Dykiel--wypowiedż tej aktorki jest szczera.(2015-04-26 10:23) Zgłoś naruszenie 53

    wobec ludzi pracy w przeciwienstwie mediów.Odwracają uwagę społeczeństwa od istniejącej sytuacji beznadziei.Przykładem jest afera z P.Ziobro,a u schyłku {R}ewolucja dziś o 14 w stolicy,gdansku i innych miastach.Młodzież budzi się aby ratować dalsze swoje życie na własnej ziemii a nie być wygnańcami z kraju!!!

    Odpowiedz
  • MIM(2017-05-29 01:10) Zgłoś naruszenie 20

    podobno w polsce w elitach rzadzacych niema inteligentow tylko sami zlodzieje rzadza i oni zwa sie wzajemnie medialnie inteligentami z pokolenia na pokolenie a NAROD POLSKI NALEZY DO NAJCIEZEJ I NAJDLUZEJ PRACUJACYCH W TYGODNIU LUDZIE OSZUKANI I WYZYSKIWANI ZYCIE WEGETATYWNE NA SKRAJU UBUSTWA OBRZYDLISTWO I ZENADA WSTYD I JAKI PRZYKLAD DLA PRZYSZLYCH POKOLEN

    Odpowiedz