Waloryzacja emerytur 2018: Zobacz, o ile wzrosną świadczenia

autor: Agnieszka Brzostek10.12.2017, 11:00; Aktualizacja: 29.12.2017, 10:20
Jak będzie wysokość waloryzacji w 2018 roku?

Jak będzie wysokość waloryzacji w 2018 roku?źródło: ShutterStock

W 2018 roku emeryci mogą liczyć tylko na waloryzację świadczeń. 500 plus dla emerytów nie zostanie raczej wypłacony.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (228)

  • Ob.(2017-12-10 14:26) Zgłoś naruszenie 9414

    Jeszcze się rok nie skończył , a od dwóch miesięcy wiedzą jaki będzie wskaźnik waloryzacji. Mnie wychodzi, że powyżej 3 %.

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • I znów ...(2017-12-10 15:09) Zgłoś naruszenie 13474

    .....najbiedniejszy najbardziej w d... bity.

    Pokaż odpowiedzi (4)Odpowiedz
  • EWA(2017-12-10 15:44) Zgłoś naruszenie 17640

    A może ktoś wytłumaczy w końcu roszczeniowcom, co znaczy "waloryzacja" !

    Pokaż odpowiedzi (6)Odpowiedz
  • zibi(2017-12-10 16:00) Zgłoś naruszenie 12774

    Trza bylo robic to bys mia wiecej bo bede mial 100 zl

    Pokaż odpowiedzi (5)Odpowiedz
  • OOO(2017-12-10 18:09) Zgłoś naruszenie 7078

    peło i psl CO BY DAŁO oprocz AFER!!!!!!!!!!!! GOFFF,,,,,OOO

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • moherowa babcia(2017-12-10 19:08) Zgłoś naruszenie 14955

    Najlepszym rozwiązaniem byłoby aby emerytom i rencistom tym najbiedniejszym ( na rękę dostają i tak około 850,- chociaż mówią o najniższej 1,000-zł) nie potrącano podatku. Płacą podatek,NFZ co zabiera każdemu co najmniej 200- zł.Dostaną w marcu 2,7% waloryzacji z czego na ręką znowu mniej bo podatek i . NFZ. . Ostatecznie 20,-zł. To nie jest żadna podwyżka! Pan Morawiecki podkreśla równy podział zysków i dóbr wypracowanych przez Państwo. Jak to się ma do najbiedniejszych emeryt ów w Polsce?

    Pokaż odpowiedzi (8)Odpowiedz
  • Emerytka(2017-12-10 20:45) Zgłoś naruszenie 24736

    Ktoś tu kiedyś napisał że obiecanki cacanki!!! I tak będzie! 30 zł najbidniejsi reszta trochę więcej Zobaczcie na ceny!!! A gdzie leki opłaty.!!! Za 850 zl

    Pokaż odpowiedzi (13)Odpowiedz
  • expert emeryt(2017-12-10 21:29) Zgłoś naruszenie 1029

    Waloryzacja (jako procentowa) dotyczy wartości pieniedzy a nie ilości pieniedzy,. Musi zachowywać wartosc swiadczenia (siłę nabywczą). W momencie ustalenia świadczenia ilosć pieniędzy przyznanych jako emerytura odpowiada ich wartosci i od tego momentu NA ZAWSZE ten zwiazek zostaje zerwany. Jesli jedna emerytura wystarcza na zakup np. 2 rowerów po 1000zł/szt a inna na zakup tylko 1 szt. to waloryzacja musi co najmniej zapewniać te proporcje w przyszłości. Róznice w emeryturach nalezy wyrażać w przykładowych rowerach (wartości - sile nabywczej) a nie w pieniądzach. Wtedy zrozumiała będzie idea waloryzacji (jako procentowej).

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • taka prawda(2017-12-10 22:41) Zgłoś naruszenie 8984

    Już raz niejaki Komorowski okradł emerytów. Teraz pewnie tego nie zrobią

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • lulek(2017-12-11 05:20) Zgłoś naruszenie 16438

    W 2012 roku za rządów PO/PSL przyznano emerytom jałmużnę. Efekt odbił się na wynikach wyborów. Jeżeli PiS chce się utrzymać przy władzy nie może popełnić tego samego błędu. Nie wszyscy emeryci mają krótką pamięć i historia z pewnością się powtórzy!

    Pokaż odpowiedzi (3)Odpowiedz
  • ekonomista(2017-12-11 07:30) Zgłoś naruszenie 11580

    Wprowadzić emeryturę maksymalną. W ten sposób wyeliminuje się patologie. Uprzywilejowani zajmowali stanowiska suto wynagradzane a teraz jeszcze korzystają na sutych emeryturach. A biednemu jak zwykle wiatr w oczy. Minimalna emerytura 1000 zł to maksymalna np. 3000. Nawiasem mówiąc, to często ten co naprawdę ciężko pracował nie doczekał emerytury. Reformę emerytalną zaczęto od podnoszenia wieku emerytalnego a nie od likwidacji przywilejów. Często uprzywilejowani emeryci śmieją się z pozostałych.

    Pokaż odpowiedzi (3)Odpowiedz
  • Emerytka(2017-12-11 08:29) Zgłoś naruszenie 7218

    Jaka obłuda z twojej kieszeni tym biednym ludziom dokładają!!!!!

    Odpowiedz
  • wydutkany(2017-12-11 09:41) Zgłoś naruszenie 22733

    Ja tego nie rozumiem , 40 lat pracy 1800 zł emerytury brutto ,podwyżka ( 48,50 X120=582 zł, czyli podwyżki 82 zł ,bo czy się stoi czy się leży jednorazowo 500 się należy. Pytam jaka to sprawiedliwość . Opłaca się pracować na czarno, brać wypłaty, nie odprowadzać składek, bo potem i tak okradną tego co uczciwie odprowadzał składki by dać takim co całe życie kombinowali kosztem tych co całe życie uczciwie składali na swoją emeryturę. W naszym państwie nie opłaca się być uczciwym. Uczciwy obecnie w Polsce to najgorsza grupa społeczna , najbardziej wykorzystana i okradziona przez państwo.

    Pokaż odpowiedzi (7)Odpowiedz
  • kamysz mysl(2017-12-11 10:00) Zgłoś naruszenie 12228

    te buraki z psl dalej chca cos za darmo nauczyli sie tylko brac i coraz wiecej brac jestem ze wsi ale to jest czysty ograbianie nas na konto nierobow na emeryture trzeba zapracowac a nie liczyc

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • Ob.(2017-12-11 12:29) Zgłoś naruszenie 11321

    Nie psujmy już dalej systemu waloryzacji. Prawdą jest , że za 1000 zł brutto / 850 netto / ciężko jest wyżyć jak leki stanowią 30-40% emerytury/ renty. Moja propozycja, to dofinansowanie miesięczne na podstawie faktur 100-200 zł wydatków na leki przez MOPS dla emerytów / rencistów , którzy mają nie więcej jak 1200 zł. Nie można się godzić , aby dzisiejszych emerytów ze stażem prawie 40 letnim w niedługiej przyszłości zrównać z tymi co przepracowali , tylko 20/25 lat. Nie ,można też patrzeć jak duża część emerytów/ rencistów żyje w ubóstwie. ale od tego jest MOPS.

    Pokaż odpowiedzi (6)Odpowiedz
  • WK(2017-12-11 16:37) Zgłoś naruszenie 10236

    Rok 2012 zlodziejska waloryzacja kwotowa . Emeryt pamietam. Rzad PO-PSL.

    Pokaż odpowiedzi (4)Odpowiedz
  • leszek(2017-12-11 18:26) Zgłoś naruszenie 34

    no to stówka wpadnie

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • anna(2017-12-12 08:43) Zgłoś naruszenie 21635

    o tej rewaloryzacji to wszyscy się rozpisują od roku.Wstyd,że tak seniorów traktuje rząd.Inflacja kilkunastoprocentowa a podwyżka 2,7 i to tak martwi ministra finansów?W obecnym rządzie jest 100 wiceministrów,po co.Jeden głupszy od drugiego.kompromitują się na prawo i lewo.Nie wystarczy na resort jeden?

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • Kornel(2017-12-12 10:51) Zgłoś naruszenie 8214

    Ktoś musi stracić ,żeby inny zyskał a, że władza, ministerstwa, dyrektorzy, prezesi, posłowie, senatorzy co rusz zyskają to tylko kosztem emerytów. Dla nich emeryt się nie liczy w kwestii waloryzacji i innych świadczeń pomocowych, ich pobożnym życzenie jest jak mówi przysłowie( dobry Niemiec to martwy Niemiec)

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • GOSC(2017-12-12 18:37) Zgłoś naruszenie 29420

    PROSZE MI WYTLUMACZYC DLACZEGO EMERYCI I RECISCI MAJA OPODATKOWANE SWOJE WYPLATY UWAZAM ZE TO WLASNIE ONI PRACOWALI PRZEZ WIELE LAT NA ZACHCIANKI RZADOW I TO WLASNIE ONI POWINNI BYC ZWOLNIENI OD PODATKU TYLKO NA NFZ POWINNI PLACIC A I TAK JAK NEDZNIE DZIALA NFZ W POLSCE TO KAZDY WIE

    Pokaż odpowiedzi (7)Odpowiedz