Celnikowi będzie trudniej o emeryturę mundurową

autor: Bożena Wiktorowska05.06.2017, 07:45; Aktualizacja: 05.06.2017, 08:33
Ustawa trafiła do parlamentu jako projekt obywatelski, wykonujący wyrok Trybunału Konstytucyjnego z 3 marca 2015 r.

Ustawa trafiła do parlamentu jako projekt obywatelski, wykonujący wyrok Trybunału Konstytucyjnego z 3 marca 2015 r.źródło: ShutterStock

Od przyszłego roku funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej zostaną włączeni do systemu zaopatrzeniowego. Senat przyjął bez poprawek ustawę z 11 maja 2017 r. o zmianie ustawy o zaopatrzeniu emerytalnym funkcjonariuszy Policji (...). Celnicy będą przechodzić na emeryturę po ukończeniu 55 roku życia, mając na swoim koncie 15 lat służby w resortach siłowych. Problematyczna jest jednak kwestia minimalnego stażu uprawniającego do wcześniejszego zakończenia aktywności zawodowej.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna

Polecane

Reklama

Komentarze (4)

 • mosel(2017-06-11 09:26) Zgłoś naruszenie 10

  Wiek 55 lat dla zatrudnionych przed 2013 r. jest niezgodny z wyrokiem poniewaz utrzymuje dyskryminacje tej sluzby.- albo sie ja włacza do grona równo traktowanych sluzb albo zaostrza warunki pozostałym do Sluzby Celnej. Pis ma wyrazny problem z trzymaniem sie litery prawa, co doprowadza do balaganu i niesprawiedliwosci. Czy Prezydent Rp wzniesie sie poza partyjny układ?

  Odpowiedz
 • Wilus(2017-06-05 13:02) Zgłoś naruszenie 00

  Dlaczego nie ma w komisji przedstawiciela spolecznego np: okradzionego spadkobbiercy , ktory zna kulisy dokonanych grabiezy i ich sposobow. zatajania," Kto ziemie polska, przemysl, handel oddaje w rece cudzoziemcow ten zdracza swoj Narod"

  Odpowiedz
 • annonim(2017-08-11 11:18) Zgłoś naruszenie 00

  ,,nic nie może przecież wiecznie trwać"

  Odpowiedz
 • Rabbi(2017-07-19 18:32) Zgłoś naruszenie 00

  Drogi Narodzie. To co teraz się wyrabia (z prawem - ustawami) to na kuli ziemskiej można powiedzieć nigdy nie było tak ŹLE. Spójrzmy jak potraktowano byłych (S-beków i innych ludzi) niektórzy służyli w tym resorcie i nie mieli możliwości wyboru (np. skierowania na szkolenie, oddelegowania, przeniesienia z urzędu). Teraz Państwo Polskie (tak brzmi dumnie) za to po przepracowaniu 30-40 lat mają po 2000 zł (brutto) emerytury. To nawet złodziej jak siedzi w więzieniu to ma liczone po 0,7 % za każdy rok do wysługi emerytalnej - a tu dla tych co za złodziejami biegali dają = 0,0 %. To ciekawy KRAJ ta Polska ? Ponad to wszyscy ( w służbach mundurowych - co dziś pracują) zastanawiają się co będzie dalej ? Jak policzą im emeryturę ? Czy ktoś znowu nie wpadnie na pomysł by potraktować (dzisiejszych funkcjonariuszy) - jak złoczyńców i przestępców co bronili Państwa PiS ???

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Dowiedz się więcej

Polecane