statystyki

Służby mundurowe: Celnicy z prawem do wcześniejszej emerytury

autor: Bożena Wiktorowska27.06.2017, 07:29; Aktualizacja: 27.06.2017, 07:57
emeryci, emerytura, seniorzy, emeryt

Funkcjonariusze, którzy w dniu zwolnienia ze służby, przekształcenia albo wygaśnięcia stosunku służbowego mają wymagany staż, ale nie osiągnęli wymaganego wieku, nabędą prawo do emerytury dopiero po ukończeniu 55. roku życia.źródło: ShutterStock

Od stycznia przyszłego roku funkcjonariusze Służby Celnej oraz Służby Celno-Skarbowej będą mogli wcześniej zakończyć aktywność zawodową. Takie zmiany wprowadza ustawa z 11 maja 2017 r. o zmianie ustawy o zaopatrzeniu emerytalnym funkcjonariuszy Policji (...), która oczekuje na publikację w Dzienniku Ustaw.

Warunki przechodzenia na wcześniejszą emeryturę będą zależeć od daty wstąpienia do służby. Osoby, które trafiły do tej formacji do 31 grudnia 2012 r., będą mogły się ubiegać o emeryturę policyjną, jeżeli w dniu zwolnienia z formacji będą mieć na swoim koncie 15 lat służby. Jednak w odróżnieniu od innych mundurowych dodatkowym warunkiem niezbędnym do uzyskania prawa do tego świadczenia będzie ukończenie 55 lat i posiadanie w stażu co najmniej 5 lat służby przy wykonywaniu zadań policyjnych. Tym samym specjalne przywileje emerytalne zyskają osoby, do których zadań należało rozpoznawanie, wykrywanie, zapobieganie i zwalczanie przestępstw i wykroczeń skarbowych, jak również ściganie ich sprawców.


Pozostało jeszcze 55% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Komentarze (2)

  • i znowu to samo --Inspektor pracy(2017-06-27 11:40) Zgłoś naruszenie 30

    Tusk Powiedział : ” Policji i wojsku nie można zmienić wieku emerytalnego w trakcie gry ,tak się nie godzi-- tylko dla nowo-wstępujących " a co zrobił z robotnikami pracującymi od 15 r życia zmuszając do 52 lat pracy nie licząc nadgodzin i pracy w tych szkodliwych.

    Odpowiedz
  • OFICER(2017-06-27 10:20) Zgłoś naruszenie 04

    chyb kogoś porąbał jacy celnicy, won z barachłem - oficer sił specjalnych FORMOZA

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Dowiedz się więcej

Galerie

Polecane