statystyki

Po pieniądze na żłobki do urzędu pracy

autor: Zofia Jóźwiak18.11.2015, 12:08; Aktualizacja: 18.11.2015, 13:03
Unijne pieniądze są przeznaczone na rozwój nie tylko żłobków, ale i klubów malucha

Unijne pieniądze są przeznaczone na rozwój nie tylko żłobków, ale i klubów maluchaźródło: ShutterStock

Regionalny Program Operacyjny dla Dolnego Śląska wspiera tworzenie żłobków i i innych miejsc opieki nad dziećmi do lat trzech. Do pozyskania jest blisko 27,4 mln zł.

Konkursy ogłosił w ostatnich dniach października dolnośląski wojewódzki urząd pracy.

– Z dotacji będą mogli skorzystać m.in. przedsiębiorcy, fundacje i stowarzyszenia, samorządy, placówki oświatowe i inne organizacje, które chcą się podjąć tego działania. Efektem finalnym dofinansowanych projektów ma być pomoc w opiece nad dziećmi rodzicom, którzy chcą wrócić na rynek pracy bądź znaleźć zatrudnienie – mówi Lilla Jaroń, wicedyrektor ds. zarządzania Europejskim Funduszem Społecznym w dolnośląskim wojewódzkim urzędzie pracy.

Wsparcie pochodzi z poddziałania „Zwiększenie zatrudnienia wśród osób opiekujących się dziećmi do trzeciego roku życia”.

Unijne pieniądze są przeznaczone na rozwój nie tylko żłobków, ale i klubów malucha. – Sfinansować można też bieża?ce koszty opieki nad dziec´mi, wynagrodzenie opiekuna lub niani czy też przeszkolenie opiekunów, a także podniesienie kwalifikacji i kompetencji rodziców, którzy są bez pracy i mają małe dzieci – dodaje Lilla Jaroń.

Projekty będą realizowane nawet przez 24 miesiące, ale muszą się zakończyć przed 30 czerwca 2018 r. Ponadto beneficjent będzie zobowiązany złożyć deklarację, w której zapewni, że miejsca opieki będą funkcjonowały przez co najmniej dwa lata od zakończenia realizacji projektu.


Pozostało 54% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Dowiedz się więcej

Galerie

Polecane