statystyki

Cyfrowi tubylcy w przedszkolu: Smartfon zamiast grzechotki, tablet w miejsce książeczki

autor: Sylwia Czubkowska31.10.2013, 14:45; Aktualizacja: 31.10.2013, 14:49
Ci, którzy nie będą potrafili kodować, choćby na podstawowym poziomie, staną się współczesnymi analfabetami sterowanymi przez garstkę znających meandry tego współczesnego pisma.

Ci, którzy nie będą potrafili kodować, choćby na podstawowym poziomie, staną się współczesnymi analfabetami sterowanymi przez garstkę znających meandry tego współczesnego pisma.źródło: ShutterStock

Dzieci wychowane w dobie internetu to mieszkańcy wirtualnego świata. Tylko czy to one będą go programować, czy same zostaną przezeń zaprogramowane?

Wandzia ma 10 lat, a jej brat Rysio jest pięciolatkiem. Wandzia jest w trzeciej klasie, biegle czyta i pisze. Biegle też posługuje się internetem, ma od ponad roku swój własny tablet podłączony do sieci. Rysio jeszcze nie czyta, ale to on na tablecie swojej siostry zainstalował cały zestaw aplikacji, a na urodzinach jej kolegi z klasy zrobił furorę, bo ściągnął Minecrafta i grał w niego z dwa razy starszymi chłopakami.


Pozostało jeszcze 96% treści

2 dostępy do wydania cyfrowego DGP w cenie
9,80 zł Za pierwszy miesiąc.
Oferta autoodnawialna
PRENUMERATA 2020
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Komentarze (1)

  • przedszkolanka(2013-10-31 20:07) Zgłoś naruszenie 00

    Nie tylko, nie tylko! Poza umywalkami chętnie byśmy podyskutowali o programie i metodach, ale nie bardzo jest z kim. Bo większość decydentów przeczytała w Internecie, że szkoła to cywilizacyjna zmiana i nie potrafi poza powtarzaniem tego sformułowania rozmawiać o niczym więcej.

    Niektórzy z tzw. opinii publicznej czytają też właśnie wydaną "Cyfrową demencję" Martina Spitzera. Polecam!

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Dowiedz się więcej

Galerie

Polecane