Co dalej z Kartą Nauczyciela? Szumilas i Zalewska spierają się o przyszłość polskiej oświaty

autor: Artur Radwan19.02.2020, 08:40; Aktualizacja: 19.02.2020, 21:43
Co dalej z Kartą Nauczyciela?

Co dalej z Kartą Nauczyciela?źródło: ShutterStock

- Najpierw godziwe wynagrodzenie, potem dyskusja o reformie - mówi Krystyna Szumilas, była minister edukacji narodowej a obecnie posłanka z Platformy Obywatelskiej.

- Każda zmiana będzie odbywała się przy zgodzie nauczycieli i rodziców - mówi Anna Zalewska, była minister edukacji narodowej i obecnie europoseł do PE z ramienia PiS.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (35)

  • gość234(2020-03-11 15:43) Zgłoś naruszenie 10

    Nauczyciele uciekają z zawodu, nowych brak więc Dżesiki i Brajanki będa uczyć katecheci. Po zwiększeniu pensum (to już zaczyna się dziać - vide Białystok) oni też mogą uciec.

    Odpowiedz
  • 123432(2020-03-06 17:44) Zgłoś naruszenie 10

    Szkoła dzisiaj to tony papierologii,dzienniki elektroniczne,durne arkusze rozwoju zawodowego,wizje,misje,niekończące się szkolenia ,a efektów brak!,Likwidacja gimnazjów to tez problematyczna reforma,suma sumarum dno dna.

    Odpowiedz
  • GIENIA(2020-02-27 17:37) Zgłoś naruszenie 01

    TAK IM ŻLE A NA EMERYTURY NIE IDĄ TYLKO NADAL SIEDZĄ I ETATY MLODYM ZAJMUJĄ

    Odpowiedz
  • sas(2020-02-25 17:07) Zgłoś naruszenie 70

    OBIE PANIE TO "TUZY OŚWIATY". Żadna z nich nie powinna być ministrem. Co najwyżej mogą się spierać, ale nikt o tym nie powinien wiedzieć.

    Odpowiedz
  • Mary(2020-02-24 10:21) Zgłoś naruszenie 30

    Gonić tego dziada woznego. Kosz !

    Odpowiedz
  • Gregor(2020-02-22 20:44) Zgłoś naruszenie 111

    Nigdy Polski Nauczyciel nie strajkował nawet w czasie wojny uczył z narażeniem życia! Dzisiaj jego autorytet społeczny upadł.Dla nauczycieli liczą się korepetycje a nie nauka na lekcjach. Teraz nauczyciele uczą z automatu. Nie ważne czy uczeń rozumie czy nie, nie ma czasu na tłumaczenie. To po co szkoła skoro na korepetycjach trzeba z tym samym nauczycielem przerobić cały temat? Czyli rodzice mogą żądać odszkodowania za „niedouczenie” i konieczność korepetycji. 8 przywilejów nauczycielskich Karta Nauczyciela - z czego nie chcą zrezygnować pedagodzy : Urlop wypoczynkowy nauczyciela; Urlop dla poratowania zdrowia 3 x 12 m-cy; Czas pracy nauczyciela; Świadczenie kompensacyjne dla nauczycieli; Dodatki do wynagrodzenia; Dodatek mieszkaniowy i wiejski; Trzynastka dla nauczyciela; Czternasta pensja dla nauczyciela

    Odpowiedz
  • abc(2020-02-20 18:05) Zgłoś naruszenie 120

    Spotkała się mądra, z mądrą... komedia jak słowo daję...

    Odpowiedz
  • Lala(2020-02-20 15:37) Zgłoś naruszenie 191

    Dac wolnosc nauczycielowi w doborze wszelkich zaleznosci edukacyjnych, podniesc znaczaco pensje a nie udawac ze jest ok. Z tej marnej pensji musi sobie kupić pomoce, ksiazki, testy, i jeszcze ciagle jskies doszkalanoa po studiach niby po co. A siedzenie po nocach i prad tez kosztuje. Nauczyciel oddaje z pensji czesc zarobkow aby moc nauczyc wasze dziatki

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Toja(2020-02-20 15:08) Zgłoś naruszenie 170

    Pani Zalewska, pani już dziękujemy. Dostała pani już swój prezent za chaos w oświacie, więc niech się pani nie odzywa.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Gp(2020-02-20 13:20) Zgłoś naruszenie 200

    Oddajcie nam wcześniejszą emeryturę.Tylko nam ją zrabowaliście.

    Odpowiedz
  • X-men (2020-02-20 08:25) Zgłoś naruszenie 719

    Też chcę 16 dodatków

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Ala(2020-02-20 00:29) Zgłoś naruszenie 201

    Irytuje mnie ciągle narzekanie na długość awansu zawodowego wyliczonego na 10 lat. To takie straszne, że do emerytury już nie awabsuje. Pewnie, to lepiej wydłużyć awans do 15 lat, i wtedy nauczyciel czeka o 5 lat dłużej na wyższe wynagrodzenie. No parodia. Ciekawe, że w innych zawodach ludzie oo 3 miesiącach okresu 9ribneho otrzymują pełne wynagrodzenie, i nikt nie narzeka, że do emerytury jedynie podwyżki inflacyjne otrzymuje.

    Odpowiedz
  • Ameba(2020-02-19 19:28) Zgłoś naruszenie 922

    A pracy w szkole nie mogę znależć od kilkunasru lat. Ktoś skasował szkoły, ktoś skasował nauczycieli . Nie ma ofert, nie ma etatów. To komu potrzebna Karta?

    Odpowiedz
  • Anka40(2020-02-19 17:24) Zgłoś naruszenie 349

    Akurat pani Szumilas ma najmniejsze prawo zeby krytykowac. Uczę ponad 20 lat i wielu ministrowpamietam i akurat pani Szumilas zapisala sie jako jedna z najgorszych. Niektorym sie wydaje ze ludzie to.maja skeroze czy co.

    Odpowiedz
  • Aga(2020-02-19 17:12) Zgłoś naruszenie 603

    Cale życie będą mas oceniać i poganiać do awansu, który wyssał z nas wszystko zamiast pozwolić w spokoju uczyć dzieci i poświecić czas na to żeby usiąść z nimi i wytłumaczyć to z czym mają problemy.

    Odpowiedz
  • Nauczycielka od 20 lat(2020-02-19 17:12) Zgłoś naruszenie 415

    Im słabsza oświata, tym w efekcie łatwiej ogłupiać rozpity i uzależniony od socjalu naród, łatwiej manipulować.. Co właśnie potwierdzają obie panie. Żal mi tylko tych dzieci..

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • BK(2020-02-19 16:33) Zgłoś naruszenie 763

    Pani minister kłamie jak z nut, w szkołach nie ma stołówek, gabinetów lekarskich, czy stomatologicznych. Są natomiast przeładowane świetlice, dofinansowanie nikomu nieprzydatnych szkoleń (chyba, że prowadzącym). Jest również nauczyciel traktowany przez wszystkich jak szmata, który za własne pieniądz musi kupować pomoce dydaktyczne. Oto i wasza reforma.

    Odpowiedz
  • Wojciech(2020-02-19 14:24) Zgłoś naruszenie 544

    Bzdury obie baby gadają... nie mają pojęcia o systemie oświaty. Żeby coś reformować trza mieć wizję tego co chce się osiągnąć. Zalewska chciała osiągnąć przeładowane szkoły i klasy? Dyskutowała? z kim? ona prowadziła monolog na konferencjach klakierów...

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • Nauczyciel(2020-02-19 11:50) Zgłoś naruszenie 698

    Jak nie ma godzin karcianych jak ciągle są i pracujemy za darmo. Co za bzdury.

    Pokaż odpowiedzi (5)Odpowiedz
  • Belfer (2020-02-19 10:54) Zgłoś naruszenie 3216

    Pani Szumigaj ! Piniendzy nie ma i nie będzie ! Jak powiedzieli Pani Kolega od finansów, więc o co chodzi ? Można znaleźć lepszą pracę - to też powiedział Pani partyjny Kolego ! Więc o co chodzi ? Ile za Pani rządów dostali nauczyciele ? Zero dostali !

    Odpowiedz