Związki zaakceptowały cztery propozycje rządu. Nie ma decyzji o zawieszeniu strajku

01.04.2019, 14:45; Aktualizacja: 01.04.2019, 15:11
Cztery z pięciu punktów, które rząd zaproponował, zostały zaakceptowane przez strony – powiedziała wicepremier Beata Szydło po rozmowach ze związkami zawodowymi. Poinformowała, że rozmowy będą kontynuowane we wtorek.

Cztery z pięciu punktów, które rząd zaproponował, zostały zaakceptowane przez strony – powiedziała wicepremier Beata Szydło po rozmowach ze związkami zawodowymi. Poinformowała, że rozmowy będą kontynuowane we wtorek.źródło: ShutterStock

Cztery z pięciu punktów, które rząd zaproponował, zostały zaakceptowane przez strony – powiedziała wicepremier Beata Szydło po rozmowach ze związkami zawodowymi. Poinformowała, że rozmowy będą kontynuowane we wtorek.

wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:PAP
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (30)

  • Helena(2019-04-01 17:56) Zgłoś naruszenie 199

    3024 złotych - tyle co miesiac wpływa na moje konto. To pensja zasadnicza, 20% dodatek stażowy, motywacyjny i za wychowawstwo. Wartość mojej roboczogodziny to 18zł (3024zł:21 dni:8 godzin). Córka kolezanki, kelnerka w moim mieście zarabia 15 złotych na rękę. Ja mam stopień nauczyciela dyplomowanego, studia, dwa kierunki studiów podyplomowych i 23 lata pracy i doswiadczenia. Niezliczone kursy. Ona jeszcze nie skonczyla studiów... Tak się ceni wiedzę i pracę nauczycieli. Dorabiam jako sprzataczka. Stawka - 20 zlotych za godzinę.

    Pokaż odpowiedzi (6)Odpowiedz
  • Anifrida(2019-04-01 17:05) Zgłoś naruszenie 1519

    Broniarz musi odejść! Czytaj na www.goniec24.pl

    Odpowiedz
  • dd(2019-04-01 18:37) Zgłoś naruszenie 1412

    Nie wiedziałem że studia są potrzebne do kelnerowania. Jakie te dwa kierunki podyplomówki - zrobić byle co i liczyć że będzie więcej pieniędzy ? Pierwsze słyszę że nauczyciel ma 8 godzin dziennie zajęć i tak cały miesiąc. Z tego co wiem jest tych godzin TYGODNIOWO ok 25. Zatem wyliczenia należy poprawić 3024 zł: (4*25)=30,24 zł. Zatem ma pani 2 razy więcej niż przywołana kelnerka. A jak sprzątaczka tak dobrze zarabia to proszę się przebranżowić chociaż jeszcze nie widziałem takiej która ma 20 zł za godzinę pracując na etacie, takie bajki to pewnie dzieciom w szkole Pani sprzedaje.

    Pokaż odpowiedzi (3)Odpowiedz
  • Polpot(2019-04-01 20:18) Zgłoś naruszenie 130

    Ja mam propozycje ,wszystkich do Biedronki a potem na odmiane na nauczycieli ,zobaczymy co Kto po tym doswiadczeniu będzie i za ile wolał.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • odp,jxx.(2019-04-01 17:54) Zgłoś naruszenie 118

    Cóż ta pani nie opowie aby tylko zabłysnąć i ucieczka do Unii gotowa .

    Odpowiedz
  • emeryt(2019-04-01 19:32) Zgłoś naruszenie 113

    " Broszka " powinna spalić się ze wstydu ! ale " im się po prostu to należało ". To PE po pieniądze , a te 27 : 1 nic nie znaczy . Oto " okaz " prawdziwego PIS-ra . Nie głosujcie na ta panią!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

    Odpowiedz
  • Szantaż, terroryzm.(2019-04-01 23:54) Zgłoś naruszenie 85

    Mam pytanie do was wykształceni bardzo nauczyciele. Jeśli egzaminy/promocje się nie odbędą to jak spojrzycie tym dzieciom ich rodzicom w oczy?????.Ja spaliłbym się ze wstydu, uciekłbym na koniec świata. Tak będziecie źle postrzegani wszyscy. Nikt wam protestowania nie zabrania. Na szantaż nie ma społecznego przyzwolenia. Źle to świadczy o was. Brak odwagi i honoru to bardzo zły przykład dla młodego pokolenia. "I to nie jest protest polityczny, a to wszystko dla dobra dzieci". Hipokryzja na najwyższym POziomie.

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • Szantaż, terroryzm.(2019-04-01 23:56) Zgłoś naruszenie 46

    Mam pytanie do was wykształceni bardzo nauczyciele. Jeśli egzaminy/promocje się nie odbędą to jak spojrzycie tym dzieciom ich rodzicom w oczy?????.Ja spaliłbym się ze wstydu, uciekłbym na koniec świata. Tak będziecie źle postrzegani wszyscy. Nikt wam protestowania nie zabrania. Na szantaż nie ma społecznego przyzwolenia. Źle to świadczy o was. Brak odwagi i honoru to bardzo zły przykład dla młodego pokolenia. "I to nie jest protest polityczny, a to wszystko dla dobra dzieci". Hipokryzja na najwyższym POziomie!.

    Odpowiedz
  • Rena(2019-04-05 22:53) Zgłoś naruszenie 34

    Ciekawe gdzie kelnerka zarabia 15 tysięcy ,a nauczyciele to w ****** z lenistwa wam się przewraca .Tak do Biedronki na kasę to zobaczycie co to praca .Bo te 3 tys to i tak za wiele za te parę godzin tygodniowo inie mówcie o pracy w domu bo to już przeszłość .Wszystko powielanie co roku to samo z komputera a sprawdzian na zasadzie szablonu .Edukacja w Polsce budzi dużo do życzenia ,znam takich nauczycieli co ledwo zaoczne studia skończyli a w średniej pożałujesz się Boże a teraz wielki nauczyciel.żenada

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • asasa65(2019-04-01 16:53) Zgłoś naruszenie 24

    6bardzo proszę o pomoc Wystarczy udostępnienie b.link/andrzej65

    Odpowiedz
  • Ale za to(2019-04-02 07:22) Zgłoś naruszenie 10

    ... traktor ma trzy koła dobre ! ... i to ma być poważne państwo ? ... toć to kabaret w czystej postaci, choć nikomu w nim nie do śmiechu.

    Odpowiedz
  • wyborca(2019-04-11 08:17) Zgłoś naruszenie 10

    Wstyd Szydło wyprowadzałaś flagi UNIJNE a teraz się tam pchasz //// 27-1

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Marianna(2019-04-11 08:35) Zgłoś naruszenie 00

    Policjanci nie zadali takiej kwoty i to byla tylko grupa policjantow strajkujacych, inni pracowali. Podwyzki byly rozlozone na 3 lata tak jak dla pielegniarek. Protest nie dotyczyl tylko podwyzek ale np. dodatku placowego za godziny nadliczbowe, sluzbe w niedziele i swieta czy w porze nocnej , co nie zostalo spelnione. Wiec prosze nie pisac nieprawdy!

    Odpowiedz
  • Daria Baloon(2019-04-09 13:10) Zgłoś naruszenie 00

    Czy nauczyciele to leserzy? Czy należy ich lać pałą? Czy są warci podwyżek? Proszę o odpowiedź. Pozdrawiam. Nauczycielka, mgr od fikołków.

    Odpowiedz
  • Małgosia (2019-04-10 22:53) Zgłoś naruszenie 00

    Pewnie piszesz Rena o sobie i swoim podejściu do pracy. Nie mierz innych swoją miarą! Uogólnianie jest krzywdzące i niewskazane. Znam wielu nauczycieli z pasją, którzy ciężko pracują, poświęcają swój prywatny czas, a nawet "zarywają noce" i nikt im nie płaci za pracę po godzinach. Współczuje Ci widzę, że nie masz pojęcia, co to znaczy praca nauczyciela. Jeżeli jest tam tak dobrze to może czas byś zmieniła pracę i została nauczycielem. Choć patrząc na rynek więcej zwolnień się szykuje niż wakatów.

    Odpowiedz