Tak będzie wyglądał kolejny etap podwyżek dla nauczycieli. ZNP: Domagamy się 1000 zł

autor: Karolina Nowakowska16.11.2018, 17:49; Aktualizacja: 16.11.2018, 18:30
nauczyciel

Zupełnie inaczej sytuację widzi Związek Nauczycielstwa Polskiego i przypomina, że nauczyciele stażyści i kontraktowi zarabiają netto poniżej 2 tys. zł (odpowiednio 1751 zł i 1798 zł).źródło: ShutterStock

Kolejne 5 proc. – takie podwyżki od stycznia 2019 roku mają otrzymać nauczyciele. Będzie to drugi z trzech zapowiadanych etapów wzrostu wynagrodzenia.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:gazetaprawna.pl
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (98)

  • nat(2019-03-20 20:46) Zgłoś naruszenie 00

    Podwyżka za co? Sprawdzanie sprawdzianów w domu... kiedy?.. jak widzę odbywa się to na lekcjach lub przerwach, które nauczyciel ma co 45 min!! W jakiej pracy są przerwy co 45 min?! Po drugie ile dni wolnych w roku? To zawód, który ma najwięcej wolnego. Zresztą może zacznijmy egzekwować nauczycieli za efekty pracy? Średnia matur/ egzaminów to jest wyznacznik. Obecnie co najmniej 50% uczniów korzysta z korepetycji bo na lekcji nauczyciel nie jest w stanie przekazać mu wiedzy lub po prostu mu się nie chcę.

    Odpowiedz
  • Nauczyciel(2019-02-26 20:49) Zgłoś naruszenie 01

    Durni rodzice !Skąd się biorą oceny waszych dzieci?Nauczyciel siedzi w domu i sprawdza te wypociny.A dzieci coraz głupotę, nic nie czytają. A dlaczego mają czytać? JAK RODZIC TEZ DURNY.

    Odpowiedz
  • Isia(2019-02-26 17:24) Zgłoś naruszenie 00

    Moze autorzy artykulu dodaliby , ze wysokosc dodatkow zalezy od wladz samorzadowych ii np wychowawstwo 35 zl a dodatek motywacyjny 120 wzbudzaja tylko smiech 😣🤣🤣

    Odpowiedz
  • marzena(2019-01-21 13:48) Zgłoś naruszenie 00

    Mój dodatek mieszkaniowy wynosił 12 złotych na pięcioosobową rodzinę. Jakoś nie odczułam jego braku.

    Odpowiedz
  • 68(2019-01-07 19:54) Zgłoś naruszenie 00

    na 500+ dla niepełnosprawnych nie ma, dla nauczycieli na podwyżki nie ma, ale na nagrody dla senatorów i posłów są - dobra zmiana

    Odpowiedz
  • Nie sprawdzam egzaminów(2019-01-02 23:09) Zgłoś naruszenie 10

    Nauczyciele egzaminatorzy Jest prosty sposób na to, żeby w zgodzie z prawem dać do zrozumienia decydentom, że kpiny z nas definitywnie się skończyły, bo o tym, że trwają one w najlepsze świadczą kwoty podwyżek w innych grupach zawodowych sfery budżetowej. Wystarczy przeczytać: https://serwisy.gazetaprawna.pl/praca-i-kariera/artykuly/1389621,podwyzki-dla-pracownikow-2019.html. Wcale nie musimy strajkować, przestać prowadzić zajęcia lub prosić lekarzy o L4. Możemy robić rzetelnie wszystko, co wynika z naszych zakresów czynności, czy umów o pracę. Wystarczy żebyśmy solidarnie pogardzili funkcjami egzaminatorów sprawdzianu po szkole podstawowej, gimnazjum czy egzaminu maturalnego. To dodatkowa praca, którą każdy wykonuje z własnej woli, a nie wynika z żadnych zobowiązań. Dlatego też nikt nie ma żadnej mocy, żeby kogokolwiek do tego zmusić. Wiem, że wymaga to solidarnego podejścia i zrezygnowania z tych paru srebrników, którymi pewnie będą chcieli nas przekupić podnosząc wynagrodzenie z sprawdzane prace. Zapewniam, że efekt byłby murowany. Możemy nawet przeprowadzić te egzaminy, a decydenci mogą je dać do sprawdzenia komu chcą, sędziom na przykład, skoro zapracowali na ponad 600 zł,czy innym, których nie będę tu wymieniał. Wystarczy poczytać artykuł w zamieszczonym przeze mnie linku. Akcja jest poza tym jest łatwiejsza do przeprowadzenia, bo wymaga konsolidacji stosunkowo niewielkiej grupy osób. Zdaję sobie sprawę również, że pewnie znajdą się tacy, którzy nie posłuchają mojego apelu. Mam jednak nadzieję, że poziom naszej determinacji i frustracji jest na tyle wysoki, że zdecydowana większość jest w stanie zrezygnować z tych paru groszy. Moglibyśmy wtedy z dumą zacytować Winstona Churchila, że "jeszcze nigdy tak wielu, nie zawdzięczało tak wiele, tak nielicznym".

    Odpowiedz
  • Nauczanka(2019-01-02 13:44) Zgłoś naruszenie 21

    Jak ktoś nie ma wśród znajomych, czy rodziny nauczyciela to nigdy nie zrozumie o czym mowa. Ciągłe podnoszenie kwalifikacji, koszt studiów podyplomowych, szkoleń, kursów, poradników metodycznych, materiałów dydaktycznych, materiałów biurowych, dekoracji do sali, dojazd do pracy (nie raz po 2 razy na dzień -konsultacje, wywiadówki, szkolenia, spotkania zespołów, rady pedagogiczne). Za wszystkie godziny po naszym czasie pracy (po lekcjach) my nie mamy płacone, podobnie jest z wycieczkami szkolnymi i z wszelkiego rodzaju wyjściami po lekcjach. Wszystko odbywa się kosztem bliskich, bo zawsze są kartkówki, sprawdziany, ćwiczenia, zeszyty do sprawdzenia, lekcja do przygotowania, oceny półroczne, oceny końcoworoczne, konkursy, projekty, programy, innowacje, apele, uroczystości szkolne, sprawozdania... i wiele wiele innych, tego nikt pod uwagę nie bierze, tylko ferie i wakacje! A to, że człowiek nie ma czasu iść do toalety przez cały dzień bo ma dyżury na każdej przerwie od 7:50 do 12:40, potem zajęcia dodatkowe za free.

    Odpowiedz
  • zet(2018-12-29 21:10) Zgłoś naruszenie 00

    Nie będzie egzaminów po szkole podstawowej , nie będzie matur i nie będzie egzaminów po gimnazjum. Nie będzie rekrutacji do szkol średnich i na studia. Zobaczymy komu będzie do śmiechu. Wtedy i MEN i Zalewska i i rodzice pójdą po rozum do głowy., ale co nas to nauczycieli będzie obchodzić. Koniec lekceważenia nauczycieli.Albo będą godne podwyżki albo płacz i zgrzytanie zębów.

    Odpowiedz
  • as(2018-12-28 13:31) Zgłoś naruszenie 00

    Jakie podwyżki nawet projektu rozporządzenia nie ma.

    Odpowiedz
  • Inka511(2018-12-27 13:27) Zgłoś naruszenie 00

    Cz ktoś sprawdził te kwoty, przed zatwierdzeniem artykułu? Czy tylko powielił z innej strony tez z błędem. Czym sobie mianowany zasłużył że będzie zarabiać mniej niż dotychczas?

    Odpowiedz
  • :)(2018-12-21 17:28) Zgłoś naruszenie 00

    Taka praca jakie pieniądze - za marną kasę niech rodzice nie oczekują wysiłku

    Odpowiedz
  • dd(2018-12-20 22:15) Zgłoś naruszenie 02

    te L4 są nielegalne,nasłać ZUS kontrole i zwalniać

    Odpowiedz
  • dd(2018-12-20 22:09) Zgłoś naruszenie 11

    nauczyciele to zwykli roszczeniowcy,przywilejów więcej jak inne grupy,4 miesiące wolnego w roku,robota 3 godziny dziennie,i każdy po 1,5-2 etaty z zarobkiem 4,5 tys,czego wy chcecie?źle wam jeszcze?za co te podwyżki?idzcie do biedronki za 2tys i 8 godzin,26 dni urlopu..poznacie co to praca

    Odpowiedz
  • as(2018-11-27 21:59) Zgłoś naruszenie 20

    Rząd degraduje zawód nauczyciela. Żaden dobrze uczący się uczeń nie mysli o zawodzie nauczyciela, gdyż każdy pracę zawodową wiąże z godziwym wynagrodzeniem. Nie mamy co się łudzić, że niedouczony nauczyciel, który trafi do zawodu, bo nigdzie się nie dostał ,dobrze przygotuje uczniów do egzaminów. Państwo przeznacza olbrzymie pieniądze na niekończące się reformy, drukowanie (pisanie, recenzjowanie nowych podręczników( bezpłatnych dla uczniów) podaje fikcyjne dane o zarobkach nauczycieli a nauczyciele myślą, że muszą dorobić, bo inaczej nie przeżyją do następnej wypłaty. Za 10 -15 lat z zawodu odejdą pasjonaci i wtedy obudzą się wszyscy, że zmarnowali edukację dzieci i młodzieży.

    Odpowiedz
  • Nauczycielka przedszkola (2018-11-21 15:25) Zgłoś naruszenie 10

    Te zarobki to masakra, żeby się utrzymać codziennie po pracy muszę odrabiać. Potem jestem tak zmęczona i sfrustrowana całą tą sytuacją, że żyć mi się odniechciewa.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Ja(2018-11-20 16:30) Zgłoś naruszenie 10

    U nas władza zabroniła wypłacać pieniądze za nadgodziny. Mamy zastępstwa w ramach wolontariatu robić... Ja, Mianowany po 14 latach pracy zarabiam 2100 na rękę...

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • obsługa(2018-11-20 09:45) Zgłoś naruszenie 11

    a co będzie jak pójdą na zwolnienia i zastrajkują kadrowe, panie od płac, intendentki, księgowe, sekretarki., kucharki i sprzątaczki.................o nich sie nie pamięta. może też strajk? wtedy na pewno nie będzie wypłat, obiadów

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Ewa(2018-11-20 09:33) Zgłoś naruszenie 10

    MEN chyba zapomniał, że zabrał dodatki...

    Odpowiedz
  • urzędnik sc(2018-11-19 20:14) Zgłoś naruszenie 30

    Nauczyciele, idźcie na zwolnienia w trakcie matur! bardzo dobry pomysł. trzymam kciuki za realizację! policjanci mogli, Wam też się należy.

    Odpowiedz
  • john(2018-11-19 14:50) Zgłoś naruszenie 22

    40 godzin w tygodniu, 26 dni urlopu i wtedy po 1 tyś jak najbardziej podwyżki się należą.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz