Ocena pracy nauczycieli po nowemu. Rozporządzenie podpisane

04.06.2018, 15:21; Aktualizacja: 04.06.2018, 15:41
Kryteria oceny pracy nauczyciela na kolejnych stopniach awansu obejmują także stopień realizacji planu rozwoju zawodowego.

Kryteria oceny pracy nauczyciela na kolejnych stopniach awansu obejmują także stopień realizacji planu rozwoju zawodowego.źródło: ShutterStock

Rozporządzenie w sprawie szczegółowych kryteriów i trybu dokonywania oceny pracy nauczycieli zostało podpisane przez minister edukacji narodowej Annę Zalewską - poinformowało w poniedziałek MEN. Rozporządzenie wejdzie w życie od 1 września 2018 r.

wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:PAP
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (53)

  • belferek(2019-05-28 18:28) Zgłoś naruszenie 00

    Chciałam się dowiedzieć kto w przypadku egzaminu na nauczyciela mianowanego ma napisać ocenę pracy nauczyciela...dyrektor placówki czy sam nauczyciel?

    Odpowiedz
  • agi(2018-08-31 17:00) Zgłoś naruszenie 00

    Nauczyciele muszą ruszyć się i wyjść na ulicę, można 15 września, można 22 września , nie ważne z kim w grupie, można sobie wybrać, ważna będzie każda osoba!.

    Odpowiedz
  • jazz(2018-08-30 23:01) Zgłoś naruszenie 00

    Która grupa zawodowa jest tak wciąż oceniana, jak nauczyciele???? Każda kolejna ministerka nami pomiata, a my siedzimy cicho. Strajki w Warszawie nic nie dadzą. Należałoby zamknąć szkoły tak na dwa tygodnie, to może by się ocknęli. Ale to zadania dla związków zawodowych, które nie robią nic, tylko gardłują. A pensje mają porządne z naszych składek!!!!

    Odpowiedz
  • agi(2018-08-30 19:54) Zgłoś naruszenie 00

    Ten regulamin to upodlenie.

    Odpowiedz
  • belfer(2018-08-28 18:01) Zgłoś naruszenie 00

    Nie ma się co dziwić, że dzieci nauczycieli nie zostają nauczycielami tylko lekarzami...

    Odpowiedz
  • Dora(2018-08-27 01:04) Zgłoś naruszenie 10

    MEN powinno wycofać się z nieprzemyślanego kroku cyklicznej oceny nauczycieli według wyśrubowanych wskaźników.Takich powtarzających sie ocen nie ma chyba w żadnym zawodzie, zwłaszcza gdy za nimi nie idą solidne podwyżki. Zupełni nie pojmuję dlaczego doświadczony, ceniony w środowisku ,odnoszący sukcesy nauczyciel z długoletnim stażem(np.powyżej 30 lat pracy) ma co 3 lata udowadniać,że nadaje się do zawodu,że nie jest wielbłądem ? Przecież większość ministerstw edukacji z krajów europejskich podąża w przeciwnym kierunku - rozlužniania cykliczność egzaminów na rzecz doświadczenia i stażu(np.Szwecja,Francja,Czechy). Jestem realstką i sądzę,że upieranie się przy przymusowych , powtarzających się co 3lata ocenach i tak wygórowanych wymaganiach , absurdalnej papierologii,przy równocześnie mało atrakcyjnym wynagrodzeniu ,spowodują odpływ z tego zawodu najlepszych ludzi i brak chętnych (tych najlepszych,dobrze wykształconych ) do pracy w szkołach.Ten proces już zaczyna być widoczny. Cóż,życzmy sobie ,by następca pani Zalewskiej był bardziej przewidujący.i kompetentny, by cofnæł tę falę głupoty zalewającą polską szkołę...Chociaż patrząc na kolejne posunięcia resortu oświaty wycieka że mnie wszelką nadzieja...A przecież ta umiera ostatnia.

    Odpowiedz
  • Mundek(2018-08-24 14:26) Zgłoś naruszenie 00

    A wuefista z czego da korepetycje ? Z tego jak się przysiady robi?

    Odpowiedz
  • eli(2018-08-13 17:05) Zgłoś naruszenie 00

    gdzie w tym wszystkim jest uczeń nasze dzieci i wnuki, papierologia zniszczyła poziom naszego nauczania. Jestem za zniesieniem ZNP i Solidarności nic dla nauczycieli nie potrafią załatwić ważne by mieli coś dla siebie

    Odpowiedz
  • 18 lat w zawodzie(2018-06-19 10:02) Zgłoś naruszenie 10

    Ministerstwo żyje jeszcze w innej epoce - w czasach, gdy do pracy w szkole ludzie pchali się drzwiami i oknami. Teraz brakuje nauczycieli wielu przedmiotów - a w niektórych miejscowościach zaczyna się dramat, ciągłe zastępstwa i wakaty. Takimi "reformami" nie zachęci się do pracy w tym trudnym zawodzie. Ale zdaje mi się, że gadaniem tu się niczego nie osiągnie - musi nastąpić zapaść, żeby ktoś tam na górze wreszcie oprzytomniał.

    Odpowiedz
  • julitka(2018-06-06 18:52) Zgłoś naruszenie 50

    W tej chwili i na kolanach poszłabym na wcześniejszą emeryturę, po 30 latach pracy, ale nam odebrali i PiS nie przywrócił, choć obiecywali, więc już nie dam się nabrać i na nich nie zagłosuję. Mam dość pracy, wrzasku i wyścigu szczurów, które po drodze zagryzają słabszych i po trupach i po trupach, a gdzie w tym miejsce na spokojną pracę z dziećmi? Ech, gdzie te czasy.

    Odpowiedz
  • Smile(2018-06-06 11:59) Zgłoś naruszenie 50

    Spełniać TAKIE wymagania po to, by za dwa lata dostać 120 zł podwyżki?! Niechby "pani" Zzalewska spełniła choćby te, na dobrą ocenę nauczyciela kontraktowego, to bym ją osobiście (choć nie bez wstrętu!) cmoknęła w to łysiejące czoło.

    Odpowiedz
  • Dorota (2018-06-06 07:40) Zgłoś naruszenie 441

    Finlandia - bogaci spełnieni nauczyciele, Polska - wyzyskiwani i biedni. Którym chce się uczyć?

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • filipek11(2018-06-05 22:16) Zgłoś naruszenie 362

    Całe szczęście, że jestem emerytem. Pracowałem 45 lat ale w NORMALNEJ SZKOLE... To co wyprawia ta ministerka spowoduje, że w szkołach będą uczyły zakonnice w tramach umartwiania ciała i duszy...

    Odpowiedz
  • Miki(2018-06-05 22:05) Zgłoś naruszenie 471

    Zapraszam tych, co zazdroszczą do pracy w szkole i przedszkolu.

    Odpowiedz
  • Jfii(2018-06-05 19:44) Zgłoś naruszenie 1216

    1. W znienawidzonej karcie stoi, że nauczyciel pracuje40 h, w tym 18 przy tablicy. Tłumacząc durniowi: sklepowa 20h jest na kasie, a resztę zadań ma na sklepie, np. rozkładanie towaru. 2. Nikt nie broni dawać korepetycji, bierz 100 za godzine, 5h w tygodniu i masz 2800 na rękę na miesiąc po opłaceniu zusu. Wolna droga! Atakuj! Z twojej wypowiedzi wynika, że tylko ostatni ciolek nie chce tak łatwo pracować...

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • zet(2018-06-05 16:35) Zgłoś naruszenie 392

    ZNP i Solidarność nauczycielska powinny być rozwiązane ponieważ są nieskuteczne czyli żadne. Istnieją po to by utrzymać własne posadki i zamiast reprezentować nauczycieli reprezentują stanowisko MEN. Takich związków nie potrzebują nauczyciele. NIBY rozmowy z minister Zalewską nie doprowadziły do niczego . Dalej wodzi ich za nos i robi co chce. Rozwiązać oba związki jak najszybciej a nie patrzeć i utrzymywać za nieudolność.

    Odpowiedz
  • FAKT(2018-06-05 16:12) Zgłoś naruszenie 337

    ....Brać się za leniwych belfrów( koniec z awansami robionymi przez ksero""" i flache.Prawie 30 lat po komunie ale nie u nauczycieli...jakieś karty z przywilejami jakich nie ma nikt na świecie.Praca 18 godzin lekcyjnych w tygodniu i udają przemęczonych ale chętnie biorą 1,5 miliona nadgodzin w roku i lewizna na korepetycjach !!! Gdzie jest Urzad Skarbowy....wystarczy zobaczyć jakie auta stoją pod szkołą,gdzie wyjeżdzaja na dłuuugie wakacje?..13ki .premia urlopowa nawet na emeryturze jak i kasa na święta tylko w polskiej szkole i na całe życie. HIT za pieniadze podatnika

    Pokaż odpowiedzi (8)Odpowiedz
  • xyz(2018-06-05 12:40) Zgłoś naruszenie 851

    Nauczyciele powinni się szanować i za swoją pracę żądać godziwego wynagradzania. Powinni pójść w ślady lekarzy i innych grup zawodowych i ogłosić strajk generalny do skutku.W zawodzie musi być jedność bo bez niej będą pracować za najniższą krajową i będą pomiatani i ignorowani.Nauczyciele powinni wypisać się z solidarności ,która doprowadziła,że brak jest dla nich szacunku.To solidarność nauczycielska dała i dalej daje zgodę rządowi na niszczenie edukacji.To jest ostatni moment na obudzenie się ,na drugi rok będzie za póżno..Potem już nikt tego bałaganu po Zalewskiej nie da rady posprzątać z braku funduszy.. Nauczyciele z rodzinami to ogromna grupa społeczna,która ma realny wpływ na wynik wyborów, ale potrzebna jest jedność i determinacja..To rząd powinien bać się tej ogromnej grupy zawodowej.. Należy mu to uświadomić.

    Pokaż odpowiedzi (3)Odpowiedz
  • Lidka 79(2018-06-05 08:55) Zgłoś naruszenie 711

    Przecież i bez tej ustawy nauczyciele wdrażają innowacje pedagogiczne, dokonują ewaluacji swojej pracy i wyników egzaminów, a przede wszystkim poświęcają czas, aby zapewnić opiekę i wykształcenie dzieciom. Za jakie pieniądze? Wstyd się przyznawać przed znajomymi.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • zet(2018-06-05 08:38) Zgłoś naruszenie 711

    Ta Pani narobiła bałaganu w szkołach. Teraz szykuje się do europarlamentu, żeby zrobić kolejny bałagan. Pani minister najwyższa pora wrócić do szkoły odczuć skutki reformy na własnej skórze.Pracować za te kokosy , które zafundowała Pani nauczycielom, czekac 3 lata na 500+ jeśli Pani dostanie i być oceniana co 3 lata. Gratuluje tupetu.

    Odpowiedz