9 rzeczy, które musisz wiedzieć, by dostać 300 zł na wyprawkę szkolną

autor: Michalina Topolewska10.05.2018, 07:18; Aktualizacja: 10.05.2018, 07:30
Reguły programu zakładają, że rodzic nie otrzyma pieniędzy na wyprawkę, jeśli jego dziecko jest przedszkolakiem lub trafiło do pieczy zastępczej.

Reguły programu zakładają, że rodzic nie otrzyma pieniędzy na wyprawkę, jeśli jego dziecko jest przedszkolakiem lub trafiło do pieczy zastępczej.źródło: ShutterStock

Raz do roku każdy rodzic będzie mógł otrzymać pieniądze na zakup rzeczy niezbędnych dziecku do nauki. Wnioski o przyznanie wsparcia można składać od lipca do końca listopada.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna

Polecane

Reklama

Komentarze (22)

  • gosia(2018-06-21 10:15) Zgłoś naruszenie 136

    ja mam jedno ze wzgledów na to, że i tak ciąża była zagrożona non stop szpital i nie mam 500 + bo sama wychowuję i mam zbyt wysoki dochód. No królową życia nie jestem :) to upokorzenie od państwa, że nie dostajemy nic. :( moje dziecko jest gorsze???????????????

    Odpowiedz
  • mona(2018-07-01 21:34) Zgłoś naruszenie 94

    Mam dzieci w wieku 18 i 23 lata i akurat te grupy wiekowe ominęły wszystkie programy pomocowe związane z dziećmi: becikowe, wydłużone macierzyńskie, darmowe podręczniki, 500+, 300+. Mogliśmy jedynie przez pewien okres korzystać z ulgi podatkowej na dzieci. Uważam, że to niesprawiedliwe. Jedni korzystają ze wszystkich benefitów i to bez względu na dochód, inni na nic się nie załapują. Wychowywanie i łożenie na naukę starszych dzieci kosztuje nawet więcej, niż młodszych.

    Pokaż odpowiedzi (3)Odpowiedz
  • ewcia(2018-06-12 08:47) Zgłoś naruszenie 76

    Uważam , że dla dzieci które idą do zerówki też powinny dostac taką wyprawke. Książki też kosztują 120 zł , wyprawka itd....

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Asd(2018-07-02 01:30) Zgłoś naruszenie 66

    A gdzie 500+ dla kawalerow bo zeby zalozyc rodzone to musza poznac jakas panne, a zeby ooznac to i na kolacje zaprosic trzeba... a bez 500 to co najwyzej na sajgonki mozna wiec ani zony ani dzieci. Skoro sa pieniadze to nie tylko rodzinom sie naleza, ale tez tym ktorzy dopiero chcieliby zalozyc rodziny... wlasxiwie to i 500+ na sakochod tez by sie przydalo co by przyszla partnerka wiedziala ze kawaler nie jest biedny i chociaz na BMW go stac!

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Matka jednego dziecka(2018-07-01 19:02) Zgłoś naruszenie 48

    Dlaczego nie ma dotacji na żłobki, mieszkam pod warszawą, jeden żłobek na kilka gmin przepełniony, nie ma szans żeby się dostać. Prywatny to koszt 1300 zł. Śmiech mnie bierze, nie należało mi się becikowe, bo przekroczylam 4 zł. kryterium dochodowe. Nie mam 500 plus, wyprawka tylko dla dzieci szkolnych. W tym kraju to tylko robić musze na wszystkich pasożytów, ciężko pracuje na krowy rozpłodowe.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Magda(2018-07-06 17:31) Zgłoś naruszenie 41

    Wypowiedz " Matki jednego dziecka" jest obraźliwa dla matek które mają wiecej niż jedno dziecko. Ja nie jestem "krową rozpłodową" , a mam troje dzieci. Wróżką też nie jestem, więc gdy rodziłam swje dzieci nie miałam pojęcia iż będzie program 500+, czy 300+..W jednym ma pani rację, zamiast 300+ powinnien rząd stworzyć nowe żłobki i przedszkola, oraz pomóc tym placówkom i szkołom w remontach. Wydaje mi się iż 500+ jest już wystarczającą pomocą dla rodzin ( wielodzietnych, bo nadal dla samotnych matek z jednym dzieckiem nic nie zrobili)

    Odpowiedz
  • emerytka(2018-07-09 21:40) Zgłoś naruszenie 20

    anajbardziej nienawidza rzad pierwsze dzieci oraz dzieci samotnych matek.icoz nato rzad.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Konrad(2018-07-02 15:08) Zgłoś naruszenie 16

    Państwo powinno zapewnić wszystkim obywatelom godne warunki do życia, przede wszystkim wspomagać gospodarkę tak ażeby uczciwie pracujący ludzie zarabiali tyle, żeby nie musieli martwić się o jutro, najlepiej rzucić ochłap, w postaci rzekomej pomocy dla rodzin, tworzy się przez to miliardowe zadłużenie państwa, a kto na tym korzysta, poza patologią, którą 500 lub 300 zł przekonuje, aby urodzić kolejne dziecko, to chyba nikt.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Stanisław Ciesielski(2018-08-24 11:11) Zgłoś naruszenie 00

    dlaczego mówiono że na każde dziecko powyżej 20-go roku życia jeżeli ma orzeczenie o niepełnosprawności, mój syn ma trzecią grupę uczy się w szkole specjalnej i teraz okazuje się że trzecia grupa się nie kwalifikuje do tego programu, chyba ktoś tu w bolca zalatuje bo wyraźnie pani Rafalska mówiła że dla wszystkich z orzeczeniem a nie dla niektórych grup

    Odpowiedz
  • Marta(2018-07-05 13:49) Zgłoś naruszenie 00

    300+: czy rodzic rozwiedziony, który ma pod opieką dziecko musi dołączyć wyrok sądu stwierdzający przyznanie rodzicowi opieki nad dzieckiem

    Odpowiedz
  • Ala(2018-07-19 14:02) Zgłoś naruszenie 00

    A co z dziećmi, które od września 2018 zaczynają naukę w szkołach średnich? We wnioskach nie ma takiej opcji jak "szkoła ponadgimnazjalna", jest tylko "dotychczasowa szkoła ponadgimnazjalna"....

    Odpowiedz
  • Zdenerwowany licealista (2018-08-22 15:07) Zgłoś naruszenie 00

    A ja będę chciał zmienić szkołę mam 18 lat co tam jest patologia i co ,patusy dostaną a ja nie ?

    Odpowiedz
  • aga(2018-08-07 10:02) Zgłoś naruszenie 04

    przeczkole tez kosztuje

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz