Gminy przestaną zarabiać na niepełnosprawnych dzieciach

autor: Artur Radwan01.03.2017, 07:36; Aktualizacja: 01.03.2017, 09:52
To, że podobne historie nie są jednostkowymi przypadkami, potwierdzają organizacje zrzeszające rodziny, które wychowują niepełnosprawne dzieci.

To, że podobne historie nie są jednostkowymi przypadkami, potwierdzają organizacje zrzeszające rodziny, które wychowują niepełnosprawne dzieci.źródło: ShutterStock

Resort edukacji zmienia zasady finansowania niepełnosprawnych uczniów. Pieniądze wreszcie będą przeznaczane na ich kształcenie, a nie np. na remonty placówek.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (13)

  • Biskup polowy(2018-01-19 12:40) Zgłoś naruszenie 27

    A sio z aspargerem do placówek specjalnych tam leczą i uczą .

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • Marcin(2017-03-06 05:03) Zgłoś naruszenie 50

    Bo wójt Kruklanki to zadófany w sobie prostak w tej gminie nie takie żeczy się dzieją

    Odpowiedz
  • Powiatowy(2017-03-01 23:27) Zgłoś naruszenie 120

    Dobrze, że wreszcie MEN planuje kontrolować wydawanie pieniędzy z subwencji oświatowej. Popieram takie działania, gdyż obecnie ani NAUCZYCIELE, ani zdesperowani RODZICE nie mają wpływu, na to aby pieniądze, które słusznie należą się ich dziecku były spożytkowane na zapewnienie specjalnych form i metod pracy (w tym na zatrudnienie asystenta lub nauczyciela wspomagającego). Dziś uczniowi szkoła nie zapewnia terapii pedagogicznej lub zajęć rewalidacyjnych w odpowiedniej ilości godzin lub prowadzonych przez specjalistę, stosownie do potrzeb wynikających z niepełnosprawności. W mojej szkole - w której jest dużo dzieci z orzeczeniem - z tej dotacji kupuje się meble do sal lekcyjnych, komputery do biblioteki lub wymienia się drzwi do gabinetu psychopedagoga i pedagoga (oczywiście nowe drzwi mają szerokość 80 cm, bo o dzieciach na wózku się nie pamięta i nie muszą do tych gabinetów dotrzeć na wózku). Moje prośby o zakup pomocy naukowych dostosowanych do potrzeb dzieci ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi są systematycznie od kilku lat pomijane, mimo pisemnych próśb i podań do dyrektora szkoły. Taka jest szkolna rzeczywistość 60 tyś. miasta powiatowego w centralnej Polsce.

    Odpowiedz
  • Grzegorz F.(2017-03-01 23:24) Zgłoś naruszenie 81

    I bardzo dobrze, że nareszcie coś się dzieje w temacie finansowania dzieci niepełnosprawnych. Dotychczasowe działania gmin i szkół wołają o pomstę do nieba.

    Odpowiedz
  • tata(2017-03-01 23:23) Zgłoś naruszenie 141

    Kto okrada ciężko chore dzieci z ich pieniędzy na leczenie i rechabilitacje to największa podłość na równi z pedofilem

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Kamis (2017-03-01 20:09) Zgłoś naruszenie 70

    No dobrze,ale kto ustanowił tak absurdalne przepisy? Dla czego Men który przekazuje środki nie nadzoruje na co są wydawane? W szkole mojego niepełnosprawnego syna dyrektor przegrała kilka spraw wytycznych przez nauczycieli jak ktoś wie proszę niech mi podpowie -czy mogło tak być ze wyplacila zasadzone odszkodowania z subwencji oświatowej? Nazywając zecz po imieniu mogła tym sposobem okraść dzieci?

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • KasiaK(2017-03-01 10:43) Zgłoś naruszenie 160

    Tak! To jest skandal. Wójtowie gmin mają gdzieś nasze chore dzieci. Grunt że kasa w kieszeni się zgadza. Mój syn z autyzmem przez brak wsparcia coraz gorzej funkcjonuje. A wojta to nie obchodzi. Straszy że jak mi się nie podoba to może zabrać wszystkie godziny wsparcia! I czuję się bezkarny. Co więcej jest bezkarny! Ludzie jak tak można???

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Vhjk(2017-03-01 08:45) Zgłoś naruszenie 60

    Będą naciski na przychodnie, aby diagnozowaly i zalecaly jak najmniej.

    Odpowiedz