Pielęgniarki nie chcą wypisywać recept

12.01.2016, 13:44
Na koniec grudnia 50 osób ukończyło wymagany kurs.

Na koniec grudnia 50 osób ukończyło wymagany kurs.źródło: ShutterStock

Pielęgniarki i położne nie zgłaszają się do Narodowego Funduszu Zdrowia w wnioskami dotyczącymi wypisywania recept.

wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:IAR
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (6)

 • Położna(2016-01-14 18:57) Zgłoś naruszenie 20

  Lekarz się wysługuje nami na każdym kroku, ale ja w ramach idei jeszcze wezmę jego broszkę i zacznę za niego wypisywać recepty, on ma mniej pracy, wypłata taka sama, ja mam dużo więcej, wypłata również bez zmian. Chytry plan tego założenia się nie sprawdził, a nadając temu "prestiżowemu zadaniu" niezasłużoną gloryfikację myśleli, że głupie pielęgniarki i położne polecą jak z piórkiem. Powodzenia. Ja czekam tylko na pomysł przymusu zrobienia przez pielęgniarki i położne tego kursu. Znowu coś wymyślą, żeby lekarzom było lepiej. Oczywiście Naszym kosztem. U mnie lekarka przyjmująca 2 dni w tygodniu wystawiła firmie rachunek na ponad 6 tysięcy złotych. Ja zapierniczam dzień w dzień i mam 2,5 tysiąca. Poczekajmy jeszcze trochę i się oczy niektórym otworzą, tylko wtedy może być za późno. A wszyscy Ci co myślą, że wszystkie siedzimy na kanapach z kawą w ręce, proponuję 12 godzinny dyżur ale nie na ortopedii czy rehabilitacji. Na intensywnej terapii noworodka, na onkologii, na chirurgii....ludzie, Wam się we łbach nie mieszczą niektóre sprawy, a śmiecie wsadzać wszystkich do jednego worka. Myślę, że jakbym np. ja zrobiła wizytację w waszych zakładach pracy to dopiero można by polemizować.

  Odpowiedz
 • Polozna(2016-01-14 06:38) Zgłoś naruszenie 20

  To idz na studia i badz rozpieszczany? Ktos broni? W Pl brakuje pielegniarek to z checia przyjmabCie do pracy... Ja zarabiam 3000 z czego musze zaplacic sobie ZUS i podatek.. Faktycznie, po 5 latach studiow mam zaje... zarobki. Zyc nie umierac! Blad na recepcie kosztuje 200zl, z czego bym miala to jeszcze zaplacic?

  Odpowiedz
 • studentka pielegniarstwa(2016-01-13 23:25) Zgłoś naruszenie 70

  Pielęgniarka pracując po 12 godzin, niedziele, święta i nocki jest rozpieszczana przez 2000 zł miesiecznie? uderz się w głowe anonimie

  Odpowiedz
 • siedząca na kanapie,leniwa,z wątłą wiedzą(2016-01-13 11:43) Zgłoś naruszenie 90

  ,niech zatrudnią opiekunki medyczne,sekretarki medyczne,to pielęgniarki pochylą się nad pacjentem,wypiszą receptę,bo teraz nie mają czasu na zaspokojenie własnych podstawowych potrzeb,w przychodniach i tak są sekretarkami lekarzy i nie mają czasu na wizyty u pacjentów ,trzeba zmienić ten chory system- pielęgniarka ma być dla pacjenta i ma mieć dla niego czas,ma mieć czas na szkolenia,a nie latać po dodatkowych etatach,bo słabo zarabia,a za dodatkową pracę i odpowiedzialność to się płaci,kara za złe wypisanie recepty to chyba 200 zł;pielęgniarki na zachodzie zarabiają po kilkanaście tysięcy złotych i jeszcze nie ma chętnych do zawodu,a u nas za 2000 -tak jest w mniejszych miejscowościach-mamy być od wszystkiego,bo to podniesie nam prestiż;średnia wieku pielęgniarki to 50 lat,za parę lat nawet pieniądze nie pomogą,teraz rzucono nam z łaski niepewne 200 zł ,podają do Trybunału ,że nieprawnie dostałyśmy te podwyżki,gratulacje-niebawem nie będzie odbiorców wcale.

  Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
 • no nie mówiłem że siedząc na kanapie i otrzymywać.(2016-01-12 22:22) Zgłoś naruszenie 113

  średnio 3 tys.na rękę,to czemu się trudzić i dokładać sobie pracy do i tak wątłej wiedzy i wypracowanego lenistwa.Proponuję rozwiązać wszystkie umowy o pracę w służbie zdrowia i wprowadzić katalogi płac według kwalifikacji i wykonywanych zadań.To białe towarzystwo zostało rozpieszczone przez PO+PSL,i trzeba natychmiast zrobić porządek.Zyskają na tym pacjenci,/którzy utrzymują ten bałagan ze swoich składek/a fachowców obserwatorów wykańczania pacjentów ustawić do pionu....

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Dowiedz się więcej

Galerie

Polecane