Wyższa płaca minimalna oznacza droższe leki

autor: Beata Lisowska13.09.2013, 07:13; Aktualizacja: 13.09.2013, 08:59
Łukasz Sławatyniec

Łukasz Sławatyniec, adwokat, kieruje praktyką farmaceutyczną w kancelarii Deloitte Legal.źródło: DGP
autor zdjęcia: Wojtek Gorski

Wzrost najniższej pensji może odbić się na cenach refundowanych farmaceutyków. Za najtańsze pacjenci zapłacą więcej - mówi

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (16)

  • MoJe(2013-09-13 09:02) Zgłoś naruszenie 00

    To już większych problemów w tym kraju nie ma? Proponuję podwyższyć minimalne wynagrodzenie do 2000 zł, a wskaźnik 5% zastąpić ca 4%. Wyjdzie na jedno?

    Odpowiedz
  • ja i inni(2013-09-13 09:05) Zgłoś naruszenie 00

    Kolejne napuszczanie "chorujących" na pracujących za minimalne wynagrodzenie... ciekawe których jest więcej ?
    A może trzeba również podnieść próg z 5% na 10% ???

    Temu rządowi z bublowatymi ustawami dziękujemy.
    Pani Fedak miała "pomysł" jak zdobyć pieniądze dla ZUS-u (budżetu)... ale to nie ona zatwierdziła ustawę o "albo praca albo emerytura"... zrobił to rząd, sejm, prezydent... i wszyscy mieli ekspertów... A TERAZ ZAPŁACIMY MY WSZYSCY...

    Odpowiedz
  • guru122(2013-09-13 10:03) Zgłoś naruszenie 00

    Co to za logika? Jeśli płaca minimalna wzrośnie do realnych poziomów, ludzie zaczną więcej konsumować, to i droższe leki kupią! Przy obecnych kosztach życia w Polsce, płaca minimalna powinna wynieść min. 1800 zł brutto. To i tak niewiele w porównaniu z zachodem, więc niech przedsiębiorcy nie utyskują, bo i tak mają TANIO!!! Polska ma duży rynek wewnętrzny, bez podwyższenia płacy minimalnej, najmniej zarabiający Polacy, a tych jest najwięcej, nie zaczną normalnie konsumować i napędzać gospodarki!!! Niech ktoś wreszcie ruszy w tym kraju głową!!!

    Odpowiedz
  • BLE-BLE(2013-09-13 10:40) Zgłoś naruszenie 00

    NAJLEPIEJ AUTONAZJA-PEWNIE TEŻ DROGO?
    WIĘC PEWNIE CIESZYCIE SIĘ ZE ZGONÓW-WYPADKÓW
    A MOŻE PRZEJECHAĆ SIĘ SAMOLOTEM DO NIKĄD?

    Odpowiedz
  • opa(2013-09-13 12:18) Zgłoś naruszenie 00

    Wyższa płaca minimalna spowoduje większe bezrobocie, wyższe ceny leków, zwiększy deficyt budżetowy, zarżnie gospodarkę. Najlepiej znieść limit płacy minimalnej i nie płacić nic pracownikom. A za to, że mają pracę powinni dawać pracodawcy 1000 zł co miesiąc !

    Odpowiedz
  • emeryt(2013-09-13 12:38) Zgłoś naruszenie 00

    broncie dalej rzadow lenia tuska i glupoty podajecie i tak juz zyje sie w tym kraju jak w bangladeszu ale to wychowanek walesy ktory spieprzyl ten nasz kraj

    Odpowiedz
  • Rozbawiony do łez.(2013-09-13 14:14) Zgłoś naruszenie 00

    1680 zł brutto to nadal pensja za którą nie można kupić nawet dobrego sznura zeby się dobrze i skutecznie powiesić.

    Odpowiedz
  • Do autora z działu PR(2013-09-13 15:36) Zgłoś naruszenie 00

    Niskie pensje = niskie emerytury, wyższe większe emerytury i niższe dofinansowanie, ja wybieram to drugie!

    Odpowiedz
  • Kuba(2013-09-13 16:41) Zgłoś naruszenie 00

    Najlepiej wg . naszych władz żeby pracownik dopłacał do tego że pracuje i jeszcze miał żeby odłożyć na III filar emerytalny ,zapłacił podatki ,opłacał lekarzy i ku/wa żywił się jak fakir powietrzem .O tak by było najlepiej dla rządu.

    Odpowiedz
  • prawo???!!(2013-09-13 18:05) Zgłoś naruszenie 00

    to niech rzad ruszy dupe i zmieni przepis ustawy refundacyjnej.debilny problem

    Odpowiedz
  • Polecam(2013-09-14 04:08) Zgłoś naruszenie 00

    http://www.polityka.pl/rynek/1548377,1,heiner-flassbeck-o-tym-dlaczego-uczciwosc-i-pracowitosc-szkodza.read

    Odpowiedz
  • josef bak(2013-09-14 16:27) Zgłoś naruszenie 00

    Peło przy władzy to droższe wszystko i praca za 230 euro,albo bezrobocie

    Odpowiedz
  • ekonomista(2013-09-14 18:23) Zgłoś naruszenie 00

    Proponuję obniżyć płacę minimaldą do 800,- zł a wówczas leki będą prawie za darmo.

    Odpowiedz
  • basia(2013-09-14 19:38) Zgłoś naruszenie 00

    W Pollsce nie da się żyć.Ludzie padają jak muchy i o to przecież chodzi.Wstyd mi że jestem polką wstyd mi że nie mogę znależć od roku pracy wstyd mi że moje dziecko żyje w biedzie.takie są realia.I tak jesteśmy wytrwałym narodem inni w Europie już dawno by zdechli za to za co my mamy godnie żyć

    Odpowiedz