statystyki

Ratownicy medyczni: Będzie ustawa, nie będzie protestu

autor: Agata Szczepańska12.04.2018, 07:48; Aktualizacja: 12.04.2018, 08:38
Według resortu zdrowia na podstawie nowych przepisów z systemu wypadnie 135 karetek, które stanowią zabezpieczenie dla 2 mln osób.

Według resortu zdrowia na podstawie nowych przepisów z systemu wypadnie 135 karetek, które stanowią zabezpieczenie dla 2 mln osób.źródło: ShutterStock

Ratownicy wciąż czekają na uchwalenie ustawy o Państwowym Ratownictwie Medycznym. Jeśli posłowie przyjmą jutro ustawę, zrezygnują z protestu zapowiedzianego na 16 i 23 kwietnia.

Zapowiedziany przez ratowników protest ma mieć łagodną formę, polegającą na powstrzymaniu się od dodatkowych dyżurów i zwrócić uwagę, że elementem porozumienia, które zakończyło ich zeszłoroczny protest, było m.in. uchwalanie ustawy o PRM i upaństwowienie systemu ratownictwa.

Ustawa miała być głosowana już wczoraj. Jednak plan zmieniono i jej trzecie czytanie zaplanowano na piątek. Ponieważ jest to rządowy projekt, a klub PiS go popiera, jest prawie pewne, że zostanie przyjęty. Jak jednak podkreśla Piotr Dymon z Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Ratowników Medycznych, trzeba poczekać na ostateczną decyzję Sejmu, szczególnie że procedowanie tej ustawy bardzo się przeciąga. W efekcie upublicznienie systemu trzeba było odłożyć – z 1 lipca na początek przyszłego roku.


Pozostało jeszcze 67% treści

2 dostępy do wydania cyfrowego DGP w cenie
9,80 zł Za pierwszy miesiąc.
Oferta autoodnawialna
PRENUMERATA 2020
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Komentarze (1)

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Dowiedz się więcej

Galerie

Polecane