Będzie łatwiej o terapeutę i psychiatrę

autor: Agata Szczepańska19.03.2018, 07:55; Aktualizacja: 19.03.2018, 08:37
Rozporządzenie wprowadza m.in. możliwość realizacji świadczeń dla dzieci i młodzieży także przez specjalistę w dziedzinie psychiatrii w trakcie specjalizacji z psychiatrii dziecięcej.

Rozporządzenie wprowadza m.in. możliwość realizacji świadczeń dla dzieci i młodzieży także przez specjalistę w dziedzinie psychiatrii w trakcie specjalizacji z psychiatrii dziecięcej.źródło: ShutterStock

Resort zdrowia obniża wymagania dotyczące personelu w opiece psychiatrycznej oraz leczeniu uzależnień. Ma to ułatwić dostęp do specjalistów, szczególnie w przypadku najtrudniej osiągalnych świadczeń.

Projekt, który jest obecnie konsultowany, zastąpić ma rozporządzenie ministra zdrowia z 6 listopada 2013 r. w sprawie świadczeń gwarantowanych z zakresu opieki psychiatrycznej i leczenia uzależnień (Dz.U. z 2013 r. poz. 1386, ze zm.).

Rozporządzenie wprowadza m.in. możliwość realizacji świadczeń dla dzieci i młodzieży także przez specjalistę w dziedzinie psychiatrii w trakcie specjalizacji z psychiatrii dziecięcej. Odstąpiono również od określania etatu przeliczeniowego lekarzy na łóżka lub miejsca w oddziale, kwestie organizacji pracy pozostawiając kierownikowi placówki. Jak tłumaczą autorzy projektu, jest to podyktowane zbyt małą liczbą tych specjalistów.


Pozostało 64% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Komentarze (1)

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Dowiedz się więcej

Galerie

Polecane