Setki pacjentów dostały wadliwą szczepionkę. Lekarze wiedzieli, że wstrzykują niepełnowartościowy produkt

autor: Patryk Słowik, Jakub Styczyński04.02.2018, 21:36; Aktualizacja: 05.02.2018, 11:49
Medycy uważają, że zalecenia producentów są zbyt rygorystyczne.

Medycy uważają, że zalecenia producentów są zbyt rygorystyczne.źródło: ShutterStock

Preparaty przeznaczone do utylizacji były podawane nawet noworodkom. Jest co najmniej kilkaset takich przypadków.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (139)

  • emotek(2018-02-04 23:15) Zgłoś naruszenie 3526

    ujawnić serie produktów, ujawnić dane lekarzy i pielęgniarek świadomie i celowo narażających dzieci i dorosłych na powikłania, utratę zdrowia i życia!

    Pokaż odpowiedzi (7)Odpowiedz
  • Szczepiony(2018-02-05 09:08) Zgłoś naruszenie 2486

    Lekarze którzy tego się dopuścili powinni być pozbawieni praw wykonywania zawodu, tyle w temacie

    Pokaż odpowiedzi (3)Odpowiedz
  • LEW(2018-02-05 08:55) Zgłoś naruszenie 2146

    DZIĘKUJĘ GAZECIE PRAWNEJ ZA UJAWNIENIE UKRYWANYCH PRAWD

    Odpowiedz
  • Marcos(2018-02-05 10:05) Zgłoś naruszenie 1795

    I dziwić się że ludzie boją się szczepić dzieci ?

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • sos(2018-02-05 10:12) Zgłoś naruszenie 1471

    Tak pewnie jest z wiele innymi lekarstwami,artykułami spożywczymi itp.Wydaje mi się,że problem jest szerszy i nie zauważalny.Artykuły przeterminowane lub złe przechowywane powinny iść do utylizacji a idą do dalszego obrotu na rynek i zjadane są przez ludzi.Natomiast w papierach wszystko GRA??????Uważam również,że żaden system informatyczny nie rozwiąże tego problemu a tylko skuteczny nadzór i bardzo wysokie kary ze strony PAŃSTWA. .

    Odpowiedz
  • Czytelnik (2018-02-05 06:32) Zgłoś naruszenie 1374

    Skandal a wszystko rozchodzi się o kasę! A gdzie sumienie..?!

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • Ewa(2018-02-05 09:17) Zgłoś naruszenie 1261

    Skandal , sprawa do prokuratury Powinno być przeprowadzone szczegółowe śledztwo i winni przykładnie ukarani Tak żeby już nikomu nie przyszło do głowy narazanie zdrowia i zycia ludzi Brak mi już słów Dramat

    Odpowiedz
  • Dominik(2018-02-05 08:46) Zgłoś naruszenie 12314

    Podnośmy im pensje. Dużo pieniędzy co miesiąc - zero odpowiedzialności.

    Odpowiedz
  • -KL-(2018-02-05 09:31) Zgłoś naruszenie 1192

    Oprócz utraty prawa wykonywania zawodu dla lekarzy którym udowodni się świadome używanie nadających się tylko do utylizacji szczepionek, proponuję zmusić NFZ aby nakładał wielkie kary na takie przychodnie (kara powinna być minimum 10x większa niż koszt agregatu i systemu monitorowania temperatury i zasilania lodówki). A gdy już dojdzie do szczepień takim badziewiem - pacjenci powinni z mocy prawa dostawać od przychodni odszkodowanie - nawet gdy nie pojawiły się żadne powikłania. Co do dylematu czy przyczyną tego stanu rzeczy jest chciwość czy niewiedza - obstawiałbym jednak to pierwsze; dlatego bardzo ważne są moim zdaniem dotkliwe kary finansowe dla przychodni - tak aby nawet nie przyszló im do głowy oszczędzanie na lodówkach i ich zasilaniu.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • A(2018-02-05 09:26) Zgłoś naruszenie 982

    "Zofia Ulz przekonuje jednak, że to krótkowzroczne myślenie, bo za ewentualne powikłania poszczepienne producent będzie mógł odpowiadać tylko wówczas, gdy jego towar był właściwie przechowywany. Jeśli więc dojdzie do nieprawidłowości w publicznej przychodni, odpowiedzialność też będzie spoczywała na Skarbie Państwa." O jakiej odpowiedzialności Państwo piszą? W naszym kraju nie ma systemu odszkodowań za NOPy. Lekarze wszelkie choroby które pojawiają się po szczepieniach zwalają na zbieżność czasową.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • znawca tematu(2018-02-04 22:05) Zgłoś naruszenie 963

    kodeks karny reguluje tą sytuacje w art. 160

    Odpowiedz
  • Dobra Zmiana(2018-02-05 09:54) Zgłoś naruszenie 541

    Brawo Gazeta Prawna , tak trzymać , ujawniać przekręty lekarzy i pielęgniarek i aptekarzy ! To następna kasta ? Zgroza kto chce nas wykończyć ? Chyba nie ZUS ?

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • bvb(2018-02-05 08:28) Zgłoś naruszenie 5320

    Do szkol weszlo teraz pokolenie z najwiekszym defktem psychicznym bylo pytanie skad ten wysyp chorob psychicznych a wystarczy wylaczyc lodowke niby z oszczdnosci i juz mozna aplikowac leki np ojcu minista Ziobry czy zonie ministra Jakiego.Do szkol weszlo teraz najbardziej zaburzone psychicznie pokolenie. Ja mowilem ze PO podklada bombe z opoznionym zaplonem Kaczynskiemu

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • ewa(2018-02-05 09:48) Zgłoś naruszenie 530

    Czy jest gdzieś lista przychodni, które szczepiły złymi szczepionkami???? W książeczkach zdrowia!!! dzieci znalazłam nazwy szczepionek podanych w artykule! Jestem tym strasznie zaniepokojona! Dlatego proszę o informację o przychodniach, w których ujawniony został ten okrutny proceder!

    Pokaż odpowiedzi (3)Odpowiedz
  • @@@pka(2018-02-05 00:24) Zgłoś naruszenie 462

    Gdzie można sprawdzić ta serię

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • Neoliberalny turbokapitalizm(2018-02-05 10:01) Zgłoś naruszenie 390

    Najwieksza ostoja neoliberalnego turbokapitalizmu w Polsce jest system zdrowotny i system emerytalny oparty tylko na skladce zdefiniowanej. W obydwu systemach dochodzimy do sciany. Najwyzszy juz czas zabrac sie za reformy obydwu systemow.

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • Anna(2018-02-05 09:21) Zgłoś naruszenie 372

    Inspektorzy farmaceutyczni nie znają przepisów prawa - po wydaniu decyzji jeżeli ona nie jest wykonywana, kierują sprawę do Wojewody o wszczęcie postępowania egzekucji o charakterze niepieniężnym - wykonanie zastępcze. Następnie egzekutor wojewody utylizuje zastępczo na koszt tego który nie wykonuje decyzji i po sprawie. Tylko trzeba znać przepisy prawa!

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Dramatem i skandalem...(2018-02-05 09:42) Zgłoś naruszenie 248

    Dramatem i skandalem w Polsce sa niskie naklady publiczne na zdrowie, w tym na refundacje lekow oraz niewlasciwa organizacja systemu zdrowotnego, w tym systemu finansowania i rozliczania za swiadczenia medyczne.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • IT(2018-02-05 08:22) Zgłoś naruszenie 2426

    PO podlozylo Kaczynskiemu bombe z opoznionym zaplonem i ja pisalem ze szczepionki sa zanieczyszczone i jest wysyp narodzin dzieci z defektem psychicznym to po analizie mych postow PiS zrobil przymus szczepien i tak za bezprawne eksmisje nie mozna odszkodowan dostac a za przymus szczepien dzieci to ja mam w ***** odszkodowania bo dzieckoto dla mnie wiecej niz srebniki

    Odpowiedz
  • czytelnik(2018-02-04 23:17) Zgłoś naruszenie 2017

    "...czy na wyposażeniu są agregatory na wypadek odłączenia prądu..." - panowie Red. .... może przed puszczeniem artykułu "w eter" może warto sprawdzić jaka jest różnica między "agregatem" a "agregtorem"... ;)

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz