statystyki

Pracownik urzędu zastąpił kolegę? Należy zaproponować mu dodatek specjalny

autor: Marcin Nagórek19.09.2020, 12:00
Jedynym legalnym rozwiązaniem umożliwiającym finansowanie zwiększonego nakładu pracy pracowników obsługi interesantów jest przyznanie im okresowo dodatku specjalnego

Jedynym legalnym rozwiązaniem umożliwiającym finansowanie zwiększonego nakładu pracy pracowników obsługi interesantów jest przyznanie im okresowo dodatku specjalnegoźródło: ShutterStock

W najbliższym czasie w urzędzie będziemy mieli poważny problem z obsadą dwóch stanowisk obsługi interesantów, dlatego burmistrz polecił „wykorzystanie” pozostałych pracowników do zastąpienia nieobecnych kolegów. Zastanawiam się, jak legalnie sfinansować zwiększony zakres pracy tych osób. Czy może być to zlecenie? Czy te kwestie może kontrolować RIO?

Umowy tzw. cywilnoprawne są regulowane przez przepisy kodeksu cywilnego. I tak zgodnie z art. 734 par. 1 k.c. przez umowę-zlecenie przyjmujący zlecenie zobowiązuje się do dokonania określonej czynności prawnej dla tego, kto je dał. W braku odmiennej umowy – zlecenie obejmuje umocowanie do wykonania czynności w imieniu dającego zlecenie.


Pozostało 85% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
7,90 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Galerie

Wyszukiwarka kancelarii

Szukaj

Polecane