statystyki

Są pieniądze dla samorządów na ochronę przyrody

autor: Zofia Jóźwiak05.04.2017, 18:00
Jednostki samorządu terytorialnego z całego kraju mogą uczestniczyć w konkursach wspierających ochronę zagrożonych gatunków i siedlisk organizowanych przez Centrum Koordynacji Projektów Środowiskowych.

Jednostki samorządu terytorialnego z całego kraju mogą uczestniczyć w konkursach wspierających ochronę zagrożonych gatunków i siedlisk organizowanych przez Centrum Koordynacji Projektów Środowiskowych.źródło: ShutterStock

Dzięki unijnym funduszom można stosunkowo niewielkim kosztem zatroszczyć się o środowisko na swoim terenie. Dofinansowania można szukać w programach krajowych i regionalnych.

Gdy znowelizowane przepisy o wycince drzew wchodziły w życie, gminy okazały się praktycznie bezbronne w starciu z nimi. Samorządy bowiem często zbyt słabo znają i chronią środowiskowe atuty swoich terenów. Poznanie ich wiąże się jednak z kosztami. Pieniędzy warto szukać w różnych programach unijnych. Obecnie największą szansę na to mają jednostki samorządu terytorialnego z województw pomorskiego i zachodniopomorskiego, choć niektóre działania da się też sfinansować z programów krajowych.

W województwie zachodniopomorskim przewidziano unijne wsparcie (w ramach regionalnego programu operacyjnego) dla podnoszenia jakości ładu przestrzennego. Pieniądze można przeznaczyć na sporządzanie inwentaryzacji przyrodniczej gmin.

Jednostki samorządu terytorialnego z całego kraju mogą uczestniczyć w konkursach wspierających ochronę zagrożonych gatunków i siedlisk organizowanych przez Centrum Koordynacji Projektów Środowiskowych. Jeden z nich dotyczy usuwania barier m.in. dzięki odtwarzaniu naturalnych i półnaturalnych drzewostanów.


Pozostało jeszcze 77% treści

2 dostępy do wydania cyfrowego DGP w cenie
9,80 zł Za pierwszy miesiąc.
Oferta autoodnawialna
PRENUMERATA 2020
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Galerie

Wyszukiwarka kancelarii

Szukaj

Polecane