statystyki

Krajowa Reprezentacja Doktorantów: Ocena starych doktorantów pozostaje po staremu

autor: Paulina Szewioła12.09.2019, 10:07; Aktualizacja: 12.09.2019, 10:08
Student

Do tzw. starych doktorantów ubiegających się o stypendia w nowym roku akademickim powinny znaleźć zastosowanie dotychczasowe zasady oceny osiągnięć – wskazuje Krajowa Reprezentacja Doktorantów.źródło: ShutterStock

Do tzw. starych doktorantów ubiegających się o stypendia w nowym roku akademickim powinny znaleźć zastosowanie dotychczasowe zasady oceny osiągnięć – wskazuje Krajowa Reprezentacja Doktorantów.

Resort nauki opublikował niedawno wykaz czasopism naukowych i recenzowanych materiałów z konferencji międzynarodowych wraz z przypisaną liczbą punktów. To drugi – obok listy wydawnictw – kluczowy wykaz, na którym opiera się nowy system oceny jakości działalności naukowej wprowadzony przez ustawę – Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce (Dz.U. z 2018 r. poz. 1668 ze zm). Powstały jednak wątpliwości dotyczące związku między opublikowaną listą czasopism a oceną osiągnięć doktorantów kształcących się na studiach doktoranckich.

Głos w tej sprawie zabrała Krajowa Reprezentacja Doktorantów. Po analizie przepisów nowej ustawy i regulacji przejściowych KRD stoi na stanowisku, że nie przewidują one obowiązku oceniania osiągnięć uczestników studiów doktoranckich przez pryzmat nowego wykazu czasopism. Jak w takim razie powinno się punktować ich sukcesy na potrzeby postępowań związanych z przyznaniem lub zwiększeniem stypendium?


Pozostało jeszcze 68% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Dowiedz się więcej

Galerie

Polecane