statystyki

Łagodniejsze zasady zatrudniania młodych po doktoracie

autor: Paulina Szewioła14.11.2018, 07:10; Aktualizacja: 14.11.2018, 08:21
Liczy też na to, że będzie ona w przyszłości brana pod uwagę jako silny punkt w życiorysie podczas np. postępowań awansowych czy rekrutacji na stanowiska na uczelniach.

Liczy też na to, że będzie ona w przyszłości brana pod uwagę jako silny punkt w życiorysie podczas np. postępowań awansowych czy rekrutacji na stanowiska na uczelniach.źródło: ShutterStock

Narodowe Centrum Nauki łagodzi zasady zatrudniania młodych osób po doktoracie. To efekt krytyki środowiska naukowego i publikacji DGP.

Niedawno informowaliśmy o zmianach w regulaminach przyznawania pieniędzy na realizację zadań finansowanych przez NCN, które dotkną osoby na stanowiskach typu post-doc, tj. po doktoracie. Chodzi o zapis, zgodnie z którym w ciągu ostatnich dwóch lat przed podjęciem pracy jako post-doc naukowiec nie może być zatrudniony na umowę o pracę w podmiocie, w którym będzie realizowany projekt badawczy.

Środowisko naukowe nie zostawiło na propozycji suchej nitki. W ocenie akademików, regulacja utrudniłaby realizację badań, zaburzyła ich ciągłość i je spowolniła.


Pozostało jeszcze 76% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Dowiedz się więcej

Galerie

Polecane