statystyki

Łagodniejsze zasady zatrudniania młodych po doktoracie

autor: Paulina Szewioła14.11.2018, 07:10; Aktualizacja: 14.11.2018, 08:21
Liczy też na to, że będzie ona w przyszłości brana pod uwagę jako silny punkt w życiorysie podczas np. postępowań awansowych czy rekrutacji na stanowiska na uczelniach.

Liczy też na to, że będzie ona w przyszłości brana pod uwagę jako silny punkt w życiorysie podczas np. postępowań awansowych czy rekrutacji na stanowiska na uczelniach.źródło: ShutterStock

Narodowe Centrum Nauki łagodzi zasady zatrudniania młodych osób po doktoracie. To efekt krytyki środowiska naukowego i publikacji DGP.

Niedawno informowaliśmy o zmianach w regulaminach przyznawania pieniędzy na realizację zadań finansowanych przez NCN, które dotkną osoby na stanowiskach typu post-doc, tj. po doktoracie. Chodzi o zapis, zgodnie z którym w ciągu ostatnich dwóch lat przed podjęciem pracy jako post-doc naukowiec nie może być zatrudniony na umowę o pracę w podmiocie, w którym będzie realizowany projekt badawczy.

Środowisko naukowe nie zostawiło na propozycji suchej nitki. W ocenie akademików, regulacja utrudniłaby realizację badań, zaburzyła ich ciągłość i je spowolniła.


Pozostało 76% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Dowiedz się więcej

Galerie

Polecane