Zmieniasz pracę? Zobacz, jakie masz obowiązki wobec starego i nowego pracodawcy

15.04.2018, 12:00
zwolnienie praca pracownik

W czasie pracy i na koszt pracodawcy przeprowadzane jest także szkolenie z zakresu bezpieczeństwa i higieny pracy, które musi odbyć pracownik rozpoczynający zatrudnienie.źródło: ShutterStock

W czasie wypowiedzenia u pierwszego pracodawcy zatrudniony musi jeszcze wykorzystać urlop wypoczynkowy i rozliczyć się z przełożonym. W nowej firmie jeszcze przed rozpoczęciem pracy może podpisać umowę przedwstępną.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:gazetaprawna.pl
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (4)

 • Inspektor Pracy(2018-04-15 12:44) Zgłoś naruszenie 320

  -czy Wy to wogóle kontrolujecie? ,,,,,,,,,,,,,Zaległy Urlop. ...Przed nowelizacją KP,za króla Kwaśniewskiego a nawet Jaruzela pierwszy Urlop pracowniczy należał sie po jednym roku pracy. Znana i powszechna woówczas regulacja prawna..........Ale uwaga, wg słusznego wówczas wyroku SN należał się ale za rok juz przepracowany gdyż nikt nie może pozbawić pracownika prawa do wypoczynku za przepracowany rok nawet ten pierwszy-czyli za rok wsteczny. Lecz tak nadal zatrudnieni do dzisiaj pracownicy teraz dostają urlopy proporcjonalnie do pozostałych miesięcy w roku........a może zgodnie z KP art 300 powinni zaliczyć ostatni tak otrzymany urlop za najdalszą zaległość wg KC.,co dalej oznacza że pracodawca powinien dać tak zatrudnionym najpierw cały urlop za poprzedni/ostatni pełny i rok a dopiero później proporcjonalnie.

  Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
 • aplikant(2018-04-15 15:38) Zgłoś naruszenie 51

  Badania wstępne wykonuje się przed rozpoczęciem pracy i bez prawa do wynagrodzenia. Błąd w artykule. To badania okresowe robi się w godzinach pracy z zachowaniem wynagrodzenia.

  Odpowiedz
 • kadrowa(2018-04-20 09:19) Zgłoś naruszenie 10

  urlop wypoczynkowy w okresie wypowiedzenie pracownik musi wykorzystać wyłącznie w sytuacji, gdy taka jest decyzja/ polecenie pracodawcy. sformułowanie w artykule wprowadzać może w błędne przekonanie, że dzieje się to "z automatu". błędna informacja ws wstępnych badań lekarskich (bez orzeczenia nie dopuszczamy do pracy a w praktyce często umowa jest zawierana po uzyskaniu orzeczenia) już została powyżej skomentowana ("aplikant).

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Dowiedz się więcej

Galerie

Polecane