Urzędnik wypełni podatnikowi PIT. Jak to będzie wyglądało w praktyce - poradnik

autor: Łukasz Zalewski03.12.2014, 09:35; Aktualizacja: 01.01.2015, 16:53
PIT

Wstępne wypełnianie PIT będzie dotyczyło jedynie formularza PIT-37źródło: ShutterStock

W rozliczeniu za 2014 r. łatwiej złożymy PIT przez internet. Początkowo pomoże urząd skarbowy, ale później podatnik będzie musiał radzić sobie sam.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:gazetaprawna.pl
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (11)

  • cd(2014-12-30 20:54) Zgłoś naruszenie 00

    Będzie uzasadnienie, żeby trochę rozbudować administrację skarbową, która będzie musiała podołać nowym zadaniom...

    Odpowiedz
  • StAAbrA(2014-12-27 10:24) Zgłoś naruszenie 00

    Urzędnik wypełni podatnikowi PIT .
    I pieniądze z konta też sobie weźmie - ile trzeba .
    A pod nieobecność przedsiębiorcy do domu wpadnie , segregatory uporządkuje , komin przeczyści ...

    Odpowiedz
  • Kvyat(2014-12-09 19:10) Zgłoś naruszenie 00

    Autor:
    Łukasz Zalewski

    Co Ty człowieku wypisujesz ?

    W swoim tekście napisałeś - ,,Wstępne wypełnianie PIT będzie dotyczyło jedynie formularza PIT-37", natomiast na końcu artykułu znajduje się takie zdanie - ,,Pozostali podatnicy, rozliczający się na innych formularzach – PIT-36, PIT-36L, PIT-37, PIT-38 oraz PIT-39 – będą musieli postępować identycznie jak dotychczas. W rozliczeniu za 2014 r. nie będą mogli skorzystać z opcji wstępnego wypełnienia zeznania."
    ===
    Człowieku, co Ty piłeś przed napisaniem tego artykułu ? :-)

    Odpowiedz
  • cogito(2014-12-04 15:53) Zgłoś naruszenie 00

    Co drugi podatnik sobie nie poradzi i zostanie finansowo ukarany, s r o g o !!! Czy oto chodzi, panowie ministrowie ?

    Odpowiedz
  • bracia figo fagot(2014-12-04 12:32) Zgłoś naruszenie 00

    Ten co to wszystko wymyślił, to musi być niezły czarodziej (do cna ******** ... przy całej armii ludzi którzy są w Polsce na samozatrudnieniu i chcą się rozliczyć z małżonkiem będącym zatrudnionym na umowę o pracę / zlecenie to "ułatwienie" będzie tak cudowne, że ja pier...

    Odpowiedz
  • aabc(2014-12-04 08:48) Zgłoś naruszenie 00

    A jak się rozliczyć z żoną? Otworzyć dwa pity na dwóch laptopach jednocześnie i wrzucić do pralki?

    Odpowiedz
  • Bert(2014-12-03 21:16) Zgłoś naruszenie 00

    Skarbowością, jak zresztą i całą resztą, rządzą w Polsce kompletni ignoranci, durnie do kwadratu, chamskie dyzmy bez wyksztalcenia i bez grama refleksji, że jak już pójdą do diabła, to jedyne co po nich zostanie to zawierucha i smród.

    Odpowiedz
  • mazur_z_Lyck'a(2014-12-03 20:57) Zgłoś naruszenie 00

    ... urząd chce pomóc ??? to najlepiej niech NIE PRZESZKADZA

    Odpowiedz
  • Dominik(2014-12-03 17:04) Zgłoś naruszenie 00

    W praktyce tak, że zatrudnią nową armie urzędników, którzy nic nie produkują i tylko przeżerają nasze pieniądze.

    Odpowiedz
  • m_k(2014-12-03 15:25) Zgłoś naruszenie 00

    Wysłać żeby pobrać, sprawdzić i wysłać. Ułatwienie po ch***

    Odpowiedz
  • obserwator(2014-12-03 11:54) Zgłoś naruszenie 00

    Jeżeli nic się nie zmieni to po co Jacek Kapica robi wielki szum i bije pianę wyborczą na 2015 rok. Ciekawe jaką kwotę przeznaczył na ten cel i dla jakiej firmy informatycznej, która dokona tego "informatycznego cudu". Podpowiem- najlepiej wybrać tę sprawdzoną, która obsługiwała PKW. Jest najtańsza. Może nawet ma znajomych we wladzach MF.

    Odpowiedz