Sąd oddalił pozew zbiorowy frankowiczów przeciw Getin Noble Bank

09.03.2015, 09:21; Aktualizacja: 09.03.2015, 09:42
frank-waluty.jpg

Pozew przeciw Getin Noble Bank złożyła grupa ponad 90 osób, posiadających kredyt we frankach.źródło: ShutterStock

Oddalenia pozwu domagali się pełnomocnicy banku. Stanowisk stron sąd wysłuchał 24 lutego, w poniedziałek tylko ogłosił swoją decyzję.

wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:PAP
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (4)

 • Frankie(2015-03-15 20:23) Zgłoś naruszenie 00

  To tylko dowodzi, że każdy, kto dołączył do pozwu zbiorowego albo planuje to zrobić, powinien zawczasu usunąć z banku pijawki wszystkie swoje konta (poza darmowym technicznym do spłaty kredytu). Inaczej bank będzie szukał w informacji o transakcjach dowodów na tezę, że jak się wyraził cytowany pan mecenas: "nieprawdopodobieństwem jest, by członkowie grupy mieli jednakową sytuację". Banki będą dowodziły, że ktoś kto wziął kredyt by mieszkać ma inna sytuację od tego kto kupił pod wynajem albo tylko na remont. Mnie się to wydaje kompletnie nietrafiony argument, ale sąd jest ślepy i leniwy. Jeśli znajdzie podstawę do odrzucenia pozwu to zrobi to bez wahania. Konta bankowe są doskonałym źródłem informacji o kredytobiorcy - np. przychodzi przelew zat. "Czynsz" i bank już wie, że mieszkanie jest wynajęte. Nie ułatwiejcie bankom roboty, wycofujcie środki i przenoście do innych banków

  Odpowiedz
 • StAAbrA(2015-03-09 21:21) Zgłoś naruszenie 00

  I pozwy zbiorowe - przeciwko bankom , w Polsce - i indywidualne , to wpuszczanie ludzi w maliny . Jaki jest więc sposób na złodziei ? - jest jeden - zlikwidować mafię reprezentowaną przez kopaczowe i żyrandolowe kukły .
  Ot i cała sprawa .

  Odpowiedz
 • janeksy(2015-03-09 14:52) Zgłoś naruszenie 00

  Sorry, ale jeśli jakiś prawnik lansuje pozew zbiorowy, zamiast pozwu indywidualnego, to może wpuszczać ludzi w maliny. Pozew zbiorowy to wielka niewiadoma i nawet jedyny w Polsce zakończony pozew zbiorowy (mbank) może zostać uchylony przez sąd najwyższy. Tylko pozew INDYWIDUALNY daje możliwość odzyskania od banku pieniędzy za przekręt frankowy. No ale zrozumiałe - Polacy wolą gorszą usługę (np. pozew zbiorowy) bo "tanio", zamiast zapłacić za rzetelną usługę (pozew indywidualny). Obudźcie się! Po pozwie zbiorowym żaden bank nie zapłaci (bo nie musi!). Tylko po pozwie indywidualnym bank ma obowiązek zapłacić (a jak nie zapłaci to nasyła się na bank komornika). Ciekawe czy mecenasi o tym informowali swoich frankowiczów, że sprawa zbiorowa to droga do nikąd. Jeśli ktoś liczy na zwrot kasy z banku, to musi zakładać sprawę indywidualną.

  Odpowiedz
 • StAAbrA(2015-03-09 10:54) Zgłoś naruszenie 00

  Gdy policzymy , ilu sędziowych pociotków (i prokuratorskich też) , jest na bankierskich listach płac , to tzw. orzeczenia łańcuchowych - z bankami w tle , będą dla nas jasne jak słońce .

  Co na to Ogórek ?
  Albo inny Żyrandol ?

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane