Rząd ukróci poczynania firm energetycznych

autor: Urszula Mirowska-Łoskot27.01.2016, 07:34; Aktualizacja: 27.01.2016, 08:50
Resort środowiska już zapowiedział, że zamierza podjąć kroki legislacyjne i określić minimalną odległość lokalizacji elektrowni wiatrowych od zabudowań, tak aby ograniczyć wpływ, jaki mogą one wywierać na ludzi.

Resort środowiska już zapowiedział, że zamierza podjąć kroki legislacyjne i określić minimalną odległość lokalizacji elektrowni wiatrowych od zabudowań, tak aby ograniczyć wpływ, jaki mogą one wywierać na ludzi.źródło: ShutterStock

Ministerstwo Środowiska wprowadzi ograniczenia w budowaniu elektrowni wiatrowych. Prace nad nowymi przepisami już trwają.

Tak wynika z odpowiedzi na interpelację posła Marka Zagórskiego, który w wystąpieniu do resortu zwraca uwagę, że gwałtowny rozwój energetyki wiatrowej niesie ze sobą wiele zagrożeń zarówno w odniesieniu do środowiska naturalnego, jak i – co szczególnie istotne – dla mieszkańców miejscowości bezpośrednio graniczących z farmami wiatrowymi.


Pozostało 81% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Dowiedz się więcej

Galerie